جبهه ملی ایران – اروپا و سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: زاهدان ستاره درخشان جنبش زن زندگی آزادی

img

جبهه ملی ایران – اروپا و سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: زاهدان ستاره درخشان جنبش زن زندگی آزادی

یکشنبه, 30ام مهر, 1402

زاهدان ستاره درخشان جنبش زن زندگی آزادی

زاهدان و سیستان و بلوچستان، به عنوان سنگر‌‌ مقاومت در برابر جور و ستم و خشونت رژیم جمهوری اسلامی، بیش از یکسال است که بی وقفه شعله اعتراض به رفتارهای ظالمانه رژیم را روشن نگاه داشته است. در سال گذشته، همزمان با آغاز جنبش زن زندگی آزادی در سراسر ایران عزیزمان، ملت ایران در زاهدان نیز به این جنبش عظیم پیوستند. هم میهنان ما در زاهدان، پس از هر نماز جمعه، دست به تجمعات اعتراضی و تظاهرات بر علیه جمهوری اسلامی زدند. در پاسخ به این اعتراضات مسالمت آمیز مردم، حکومت اسلامی تنها به سرکوب، کشتار وسیع، بازداشت و شکنجه آنان پرداخت. در روز ۸ مهر ۱۴۰۱ که به جمعه خونین زاهدان شهرت یافت، مزدوران رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی، در کمتر از یکساعت ۱۰۳ شهروند بلوچ را کشته و صدها تن را مجروح کردند. در آخرین تظاهرات زاهدان، در ۲۸ مهر ۱۴۰۲، سفاکان رژیم اسلامی مسجد مکی را محاصره و در حین تلاش برای ورود به آن، معترضان را همچون گذشته مورد ضرب و شتم قرارداده، به سوی آنان گاز اشک آور شلیک و ۵۰ تن از جمله ۱۳ کودک را بازداشت کردند. در تصاویر منتشر شده از این وقایع، تصاویر کودکان آسیب دیده نیز وجود دارد که نشان از قساوت قلب و نبود هیچ خط قرمزی برای این رژیم جنایتکار است.

ملت سرافراز ایران و هم میهنان ما در زاهدان و سیستان و بلوچستان نشان داده‌اند که در راهی که برای آزادی و عدالت برگزیده‌اند ثابت قدم‌‌‌ هستند. مردم زاهدان با دادن شعارهای ملی گرایانه، از کشتار کردستان تا خشک شدن دریاچه ارومیه را فریاد زدند و محکوم نمودند تا نشان دهند حیله حکومت اسلامی برای جداسازی و تفرقه افکنی‌ها ناکام مانده است. ثبات قدم مردم شریف زاهدان در ادامه دادن اعتراضات خود پس از هر نماز جمعه، ستودنی و قابل تقدیر است و بر جریده تاریخ این مرز و بوم ثبت خواهد شد. ملت ایران در سیستان و بلوچستان به صفاتی چون فتوت، جوانمردی و احقاق حق مظلومین معروف هستند. جوانمردان در برابر ظلم حکومت به برادران و خواهرانشان می‌ایستند و مردم زاهدان نمونه بارز و مبرهن آن میباشند. 

امروز پس از گذشت بیش از یک سال، رفتار مردم زاهدان و سراسر سیستان و بلوچستان، الگویی برای همه ما ایرانیان است و بر هر ایرانی واجب است تا از این هموطنان غیور پشتیبانی کند. مردم زاهدان نشان دادند که شعار “از زاهدان تا کردستان، جانم فدای ایران” و “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” باور آنهاست.

ما ضمن محکوم نمودن اقدامات نیروهای امنیتی در سرکوب و کشتار مردم مظلوم زاهدان، اعتراضات را حق مسلم مردم سیستان و بلوچستان میدانیم و به رشادت این مردم دلاور ارج نهاده و امیدواریم که در آینده، شاهد ایرانی آباد و آزاد به همراه سیستان و بلوچستانی توسعه یافته باشیم.

سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور

جبهه ملی ایران اروپا

۳۰ مهرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ اکتبر ۲۰۲۳