مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » نحوه نگرش حکومت و برنامه دولت جدید امریکا ( ضیاءمصباح )

نحوه نگرش حکومت و برنامه دولت جدید امریکا ( ضیاءمصباح )

لازمه برخورداری از مزیت تعطیلات انهم بمناسبت عید نوروز اینستکه به نکات جدی پرداخته نشود ، اما در رابطه با  چگونگی نکته ای که پیوسته برآن تاکید میشد  یعنی :

آیا «پرزیدنت بایدن »سیاست های «اقای ترامپ » در رابطه با عملکرد هسته ای و منطقه ای حکومت  ایران پیش خواهد گرفت یا روش « آقای اوبا ما » را ؟ هر چند که در واقع  تفاوت های اساسی  با هم به دلیل مشخص  بودن خط مشی ها  ندارند ….

این نوشته کوتاه و گویا «ازنگاه رژیم ونظر رسانه های امریکائی با اشاراتی  تکمیلی بوسیله نگارنده »همراه  با ارزوی سلامتی و پویائی هموطنان شریف و شادباش مجدد سال نو و نوروز باستانی ایرانی ، در 7 نکته و تحلیلی بر آن تقدیمتان میگردد  :

اول / مذاکره یعنی اعتماد که به دولتهای امریکائی به دلیل عملکرد شان اعتمادی نداریم : در عالم سیاست اعتماد معنی ندارد، به روسیه و چین اعتماد داریم که با انها در مسائل مختلف اقتصادی ، سیاسی ، نظامی و فرهنگی مذاکره میشود ؟

دویم / نظریه : مذاکره یعنی تسلیم ، پاسخ : مگر تمام قدرتهای بزرگ و کوچک دنیا که با آمریکا مذاکره و مراوده و مبادله دارند تسلیم آمریکایند؟ چرا فکر می کنیم که ما باید متفاوت باشیم؟

و در ادامه : سیم / آمریکا در حال فروپاشی است: پاسخ : قدرت اصلی آمریکا  اقتصاد یا نیروی نظامی آن کشور«هر چند از هر لحاظ برتر »  نیست ، بلکه دانشگاهها یشان  نقش اصلی را عهده دارند و مادامی که از 20 دانشگاه برتر دنیا 15واحد  آمریکایی و 5 واحد  دیگرنیز وابسته به غرب  هستند و حتی درمیان  100 دانشگاه برتر حضور پرفروغی ازکشورهای حامی !مانند  چین و روسیه نمی بینیم ، امید به فروپاشی دولتهای آمریکا توهمی بیش نیست.

چهارم /  ما در جهان رهبر مبارزه با آمریکا هستیم: پاسخ همراه با سوال خردمندانه این استکه : چه کسی به شما چنین رسالتی را داده ؟ چرا باید از معاش و سلامت جسم و بتبع ان فکر و روان مردمان این دیارکاست  تا با کشوری آنهم درشعار! جنگید که نوددرصد امکانات رفاهی با تعریف عام را اختراع  و بی دریغ در اختیار بشریت قرار داده است؟

پنجم / آمریکا با دینمان سر جنگ دارد: آمریکا مانند هر کشور دیگری دنبال منافع ملی خود و رعایت حقوق انسانها بوده و حکومت اکثریت همانطور که در انتخابات اخیر بخوبی توانمندی خود را نشان دا د به موقع تصمیم درست را می گیرد ، اینگونه ادعائی فراتر از واقعیت و دارای مصرف داخلی برای پیروان فرصت طلب است .

اگر تدبیر و عقلانیت باشد می توان هم دین خود را داشت هم با آمریکا مانند دیگر کشورها در تعامل بود.

ششم /  تفاهم و رابطه با آمریکا آری ولی با ترامپ نه : این هم شعاری بیش نیست ، در سه مقطع «کارتر» « کلینتون» و« اوباما » ی دمکرات بهترین وقت برقراری مناسبات بود که با هزینه ملت گرفتار معاش  از دست دادید ، حال در انتظاریم ببینیم با جانشین  ترامپ که بسیار برای امدنش نذرها داشتید ! چه میکنید ؟

هفتم / ما ضد اسرائیلیم پس ضد آمریکائی هستیم  : حقیقت اینست :  کشوری که بیشترین نفع را از تنازع حکومت جاهل و مخالف منافع ملی ایران با تعریف اصولی  ونظام سیاسی  آمریکا می برد و طی 4 دهه بثبوت رسیده ، اسرائیل است و ارتباطات زیرکانه توام با اندیشمندی مناسب زمان او را در سطح منطقه و جهان می بینید .

با این  وصف  و  طرح نکاتی شعار گونه آنهم با تاریخ مصرف گذشته با وجود این همه وسایل ارتباط جمعی و ادامه عامیانه   تلقین برافکارجماعت   فرصت طلب و مطیع  ،به اقتضای «حفظ مقام ، منافع و موقعیت »  :

آیا میتوان  تغییری را  در  سیاست ها و تدابیر  دولت جدید آ ن دیار مشاهده  کرد  و بر آن مبنا برای اینده این ملک و ملت در بند برنامه ریزی نمود ؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>