مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » ترور محسن فخری زاده و امنیت ملی ایران؛ ضعف و ضربه پذیری شدید حکومت اسباب نگرانی است دکتر محسن قائم مقام

ترور محسن فخری زاده و امنیت ملی ایران؛ ضعف و ضربه پذیری شدید حکومت اسباب نگرانی است دکتر محسن قائم مقام

خبر ترور محسن فخری زاده ، دانشمند اتمی کشور، از جهت وضع امنیت مملکتی بسیار ناراحت کننده است. این برداشت نباید معنی دفاع از سازماندهی ساختن بمب اتمی برای کشور را داشته باشد چون چنین برنامه ای همچنانکه نشان داده شده است بسیار پرمخارج، خطرناک و وسیله ایست که ایران و مردم را در خطر یک جنگ مهیب احیانآ اتمی قرارخواهد داد. کشورهای بزرگ دست روی دست نمیگذارند تا ایران یک قدرت اتمی منطقه شود. از آنطرف کشورهای دیگر منطقه از جمله عربستان سعودی بهانه ای برای ساختن بمب اتم پیدا خواهند نمود. و نیز این برداشت در دفاع از سپاه پاسداران که دانشمند اتمی در اختیار او قرار داشت و ابواب جمعی سپاه پاسداران محسوب می شد نمی باشد. بلکه اگر سخنان جان بولتون عضو سابق شورای امنیت امریکا در دولت ترامپ را در نظر بگیریم اهمیت و تراژدی واقعی قضیه بهتر و سهمگین تر روشن میشود. جان بولتن در پاسخ باین سؤال که مسئول قتل این دانشمند اتمی ایران چه کسی می تواند باشد اظهار داشت، ایران ساختن اورانیوم غنی شده لازم برای ساختن بمب اتمی را دو برابر ساخته است که بسیار نگران کننده است و از طرفی کشور ایران آتقدر ضعیف و ضربه پذیر شده است که بتوانند براحتی هر کس را که بخواهند از میان بردارند. این اطلاع ناراحت کننده که ضعف بسیار حکومت و ضربه پذیری او را نشان میدهد برای مخالفین دمکرات حکومت نیز بجای خود ناراحت کننده و خطرناک است. چه دولت های ذی نفع هر زمان که بخواهند و به صلاحشان باشد میتوانند شکل حکومت ایران را به سوئی که منافع شانرا تآمین نماید تغییر دهند و درصورتی که ضروری بدانند آنرا از میان بردارند. و لذا وجود این حکومت چه در قدرت و چه در ضعف اش برای مبارزین برقرای دمکراسی در ایران خطرناک است. چه ضعف شدید حکومت قبل از قدرت گرفتن نیروهای طرفدار دمکراسی و لائیسیته می تواند مبارزین و مردم را در برابر حکومت در دست طرفداران حکومت های سود جو قرار دهد.

امید است که نیرویهای مردمی دمکراسی خواه هر چه زودتر بتوانند بقدرت خود بیافزایند و مانع در هم ریختن ستون های مملکت در دست این حکومتی که تنها به سودهای خود در معامله می اندیشد و مردم و ایران برایش اهمیتی ندارند، گردند.

محسن قائم مقام – لس آنجلس
۲۸ نوامبر ۲۰۲۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>