مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » سرمقاله نشریه پیام جبهه ملی ایران شماره 200 مورخ 12 بهمن ماه 1398 در چهل و یکمین سالگرد انقلاب

سرمقاله نشریه پیام جبهه ملی ایران شماره 200 مورخ 12 بهمن ماه 1398 در چهل و یکمین سالگرد انقلاب

 

بازنگری مسالمت آمیز در ساختار قدرت ، ضرورت امروز ایران

در سپیده دم چهارشنبه هجدهم دیماه 98 ، یک یا دو موشک پدافند هوایی سپاه پاسداران ، هواپیمای مسافربری اکرایینی با 176 مسافر را که 148 تن از آنان ایرانی و اکثرا از نخبگان بودند به آتش کشید و سرنگون کرد . این رویداد نه یک خطای انسانی که یک فاجعه بشری بود . این حادثه دردناک جامعه جهانی را متاثر و ملت ایران را عزادار نمود . تاسف وتاثر وقتی به مراتب افزونی یافت که حکومت تا سه روز , علت بروز حادثه را نقص فنی در هوا پیما اعلام می کرد و به مردم دروغ میگفت ، و پس از گذشت چند روز در اثر پافشاری و پیگیری سایر کشورها ، ناگزیر به اعتراف به واقعیت و قبول مسئولیت حادثه گردید.

در نیمه شب 24 آبانماه 98 ، حکومت جمهوری اسلامی به طور ناگهانی وبی مقدمه وبدون درجریان قراردادن مردم و بدون تصویب شدن در مجلس ، افزایش قیمت بنزین را تا حد سه برابر قیمت قبلی اعلام کرد . این نحو نا معقول  اعلام افزایش بهای بنزین ، اعتراض گسترده ملت ایران  که افزایش تمام قیمت ها را در پیش روی خود می دید ، در دویست شهر بزرگ و کوچک کشور را  به دنبال داشت . اعتراضات مردم به شدت سرکوب و به خون کشیده شد و صدها نفر کشته و هزاران نفر مجروح و هزاران نفر زندانی شدند .

اشتباهات بزرگ و خطا های حیرت انگیز حکومت جمهوری اسلامی به همین دو مورد اخیر ختم نمیشود وطی این چهل و یک سال ، فهرست بلند بالایی را تشکیل می دهد . اولین و مهمترین خطای قدرت مداران پس از انقلاب ، زیر پا نهادن اهداف ملت ایران از انقلاب بود که آزادی و استقلال و عدالت در راس آن ها قرار داشت . آنان از شعار « نه شرقی ، نه غربی » که سیاست خارجی مستقل و جدا از بلوک های قدرت را مورد تاکید داشت ، نیز عدول کردند . ده ماه پس از پیروزی انقلاب ، اشغال سفارت آمریکا و گروگان گیری کارکنان آن ، موجب آغاز تخاصم و دشمنی بی دلیل جمهوری اسلامی با دولت آمریکا گردید که تا کنون هم ادامه یافته و خسارات غیر قابل شمارشی را به کشور ما تحمیل کرده است . وقوع جنگ 8 ساله ی عراق با ایران با آن همه زیان های مادی و از دست رفتن صد ها هزار جوان ایرانی از تبعات آن گروگانگیری بود . تاخیر در پذیرش قطع نامه 598 سازمان ملل متحد برای پایان دادن به جنگ ، سبب اضافه شدن به مدت جنگ تا شش سال بعد از آن و وقوع اغلب خسارت های مالی و جانی طی این شش  بعدی گردید . اعدام های گسترده غیر قانونی در تابستان 67 ، قتل های زنجیره ای نفرت انگیز در پائیز 77 ، تهاجم به دانشگاه در سال 78 ، سرکوب شدید معترضین به انتخابات در سال 88 و کشتن معترضین در خیابان ها و تراژدی زندان کهریزک ، متعاقب آن ، سرکوب خشونت بار خیزش اعتراضی مردم در بیش از یکصد شهر کشور در دیماه 96 با ده ها کشته و هزاران زندانی ، فساد های مالی و اختلاس های گسترده با ارقام نجومی هزاران میلیاردی که اقتصاد کشور را از توان انداخته ، سوء سیاست خارجی که موجب درگیر شدن ایران در کشورهای همسایه و به هدر دادن ارقام عمده ای از منابع مالی کشور و  رویارویی با جامعه جهانی گردیده و کشور ما را منزوی و در حالت  ورود به وضعیتی مشابه کره شمالی قرار داده است .

در نتیجه این عمل کرد های نادرست ، امروز دیگر حکومت جمهوری اسلامی در شرایطی قرار گرفته که  امکان ادامه دادن به این روش ها را ندارد و آینده ی چندانی  برای خود باقی نگذاشته است . جامعه ایران در تب و تاب می سوزد و کشور همچون انباری از باروت در آستانه ی انفجار است .

جبهه ملی ایران در حدود یک سال و نیم قبل در تاریخ پنجم مرداد ماه 97 ، به هیئت حاکمه جمهوری اسلامی پیشنهاد کرد که برای رهانیدن کشور از این بحران های فزاینده باید سه گام برداشته شود . اول اینکه زندانیان سیاسی و عقیدتی  در سراسر کشور باید  آزاد شوند . دوم اینکه آزادی های اولیه و اساسی ملت ایران مانند آزادی قلم و بیان ، آزادی احزاب و اجتماعات و آزادی انتخابات باید محترم شمرده شوند و سوم اینکه باید  یک انتخابات سالم تحت نظارت یک شورای مردمی و مورد قبول برای همگان جهت بر پایی یک مجلس موسسان و بازنگری در ساختار قدرت صورت پذیرد .

جبهه ملی ایران به عنوان خانه سیاسی دکتر مصدق و به مثابه سازمان مادر برای بسیاری از احزاب و گروه های ملی ، اکنون و در این شرایط نا هنجار کشور اعلام میدارد که آماده است تا به کمک همه گروه های سیاسی و جوامع مدنی مانند جوامع کارگران ، معلمان ، دانشجویان ، زنان ، بازنشستگان ، وکلای دادگستری و مدافعان حقوق بشر ، دانشگاهیان ، بازاریان و اصناف ، مدیریت این تغییر و تحولات مسالمت آمیز و ایران ساز را به عهده بگیرد و به سامان برساند .

اصرار حکومت بر ادامه دادن به روال شکست خورده گذشته و حفظ و تداوم وضع موجود ، پی آمد های ناگوار و فاجعه باری را برای میهنمان در بر خواهد داشت

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>