مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » ۲۴ دی ۹۸؛ گزارش ویدئویی اعتراضات مردمی

۲۴ دی ۹۸؛ گزارش ویدئویی اعتراضات مردمی

 

ایران وایر

در سومین روز اعتراضات مردمی که پس از بیانیه سپاه درباره شلیک موشک خودی به هواپیمای مسافربری اوکراینی شکل گرفت ویدئوهای زیادی از نقاط مختلف ایران به دست ایران‌وایر رسیده است که می‌توانید آن‌ها را اینجا ببینید.

دی ۹۸ اعتراضات مردمی در تهران ، صدای تیر می آید مردم به یکدیگر می گویند، بایستید

۲۳ دی ۹۸. اعتراضات مردمی در تهران،  حضور گارد امنیتی در «خیابان انقلاب»

مردم شعار می دهند: «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت»

«عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، دانشجوی ایرانی صاحب عزاست امروز»

از عصر روز ۲۴ دی ماه، دانشجویان معترض در دانشگاه امیرکبیر تجمع کردند و علیه رهبر جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران و نظام جمهوری اسلامی شعار دادند. به روایت دانشجویان معترض حاضر در این تجمع، درهای دانشگاه روی تجمع‌کنندگان بسته شد و دانشجویان بسیجی به معترضان هجوم برده و درگیری ایجاد شد. همچنین به گفته این راویان، نیروهای لباس شخصی نیز به جمع دانشجویان بسیجی پیوستند و دانشجویان معترض را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

از بعدازظهر ۲۴ دی ماه، دانشجویان معترض در دانشگاه تهران تجمع کردند و علیه نظام جمهوری اسلامی، رهبر آن یعنی آیت‌الله علی خامنه‌ای و سپاه پاسداران، شعار دادند. این گروه از دانشجویان پس از اتمام تجمع در دانشگاه، به خیابان‌های اطراف رفته و تظاهرات خود را با سر دادن شعار، ادامه دادند.

یگان ویژه آماده حمله بود و لباس‌شخصی‌ها با اتوبوس آمده بودند

این گزارش را شهروندخبرنگار ایران‌وایر از دانشگاه فردوسی مشهد تهیه و ارسال کرده است. محسن در توضیح این گزارش نوشته است: اصلا قرار نبود در دانشگاه تجمعی داشته باشیم. اما دور تا دور دانشگاه را نیروهای امنیتی و یگان‌ویژه محاصره کرده بود. لباس‌شخصی‌ها با اتوبوس آمده بودند و در اتوبوس منتظر بودند. کلا فضا شدید امنیتی بود و همه نیروهایی که آمده بودند منتظر کوچکترین اتفاق بودند تا حمله کنند.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>