مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » فیلم و متن سخنرانی دکتر حسین موسویان بر مزار دکتر حسین فاطمی در ۶۵ امین سالروز اعدام وی

فیلم و متن سخنرانی دکتر حسین موسویان بر مزار دکتر حسین فاطمی در ۶۵ امین سالروز اعدام وی

دکتر حسین موسویان رییس شورای مرکزی جبهه ملی ایران

«دکتر فاطمی یک میهن‌دوست، آرمان‌گرای نابغه بود».

سخنرانی دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران، به‌همراه همخوانی سرود ای ایران.

دکتر فاطمی یک نابغه بود زیرا در سنین کم متوجه شده بود برای ارتباط با ملت باید از رسانه بهره بگیرد. به همین خاطر در سن ۱۵ سالگی در نشریه باختر شروع به قلم زدن کرد. این نشانه درایت، هوش و نبوغ بالای فاطمی است.

او به این نکته متوجه شد که برای پیشرفت آرمان‌های ملی نیازمند تشکیلات هستیم. پس از تخصن چهارروزه دکتر مصدق  در کاخ مرمر، پیشنهاد کرد که ما باید تشکیلات داشته باشیم و پیشنهاد داد که اسم خود را جبهه ملی ایران بگذاریم.

او با هوش ذکاوت خود پس از تشکیلات سازمان جبهه ملی پیشنهاد ملی شدن صنعت نفت را در شورای مرکزی حبهه ملی ایران مطرح کرد و دکتر مصدق و یارانش در مجلس شورای ملی ایران ان را پیگیر شدند و قانون ملی شدن نفت ایران را تصویب کردند.

دکتر فاطمی یک میهن‌دوست نابغه‌ای است که از اول فعالیت سیاسی، متوجه رسانه به عنوان ارکان دموکراسی میشود. بعد متوجه سازمان و حزب میشود که باز هم از ارکان دموکراسی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>