مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » چالش ضیاء مصباح

چالش ضیاء مصباح

با میان سالی ، خوش فکر ، اهل سیاست و تحلیل  ،متبحر در بیان و قلم ، تحصیل کرده و هزینه پرداز وادی مسائل اجتماعی از دوران دانشجوئی ، متفاوت با بیش از 90 در صد هم سن و سالهایش که در پی تخصص  و حرفه  ، بتبع آن  تامین زندگی  در حد ی فراتر از نیازها  که بخشی اجتناب نا پذیر مینماید…. بر آمده اند و یا در فکر جلای وطن …..

واقف به ایراد مترتب بر راحت زیستن که  انسان  را   از گرفتاری دیگران دور میسازد وبا باور  « بی حاصل بودن هر گونه کوششی در مسیر تغییر» در درون کشور  به دلیل بی تفاوتی ها و عافیت خواهی که ایفای نقش به قیمت نا بودی بسیاری جوانان  متعاقبت اعتراض  انبوه خردادیان  88 در کف خیابان تمام شد  در فرصتی مناسب وارد جدلی معقول شدم براین مبنا که :

نقش ما سالمندان شریک جرم انقلاب 57 ( شصت ساله ها و بیشتر ) و نسل دهه 50تا اواخر دهه70 که کمتر از 50 سال از سن آنان می گذرد و بخشی  در عنفوان جوانی« با سن 18 سال ببالا » قرار دارند  ، بقول خودشان « نسل سوخته » که در واقع « پدر سوخته » خطابشان باید  کرد !!

…..کدامین بیشتر و بهتر میتوانیم در مسیر رفرم «بدون تلفات انسانی ، نا بودی زیر ساختها و سرمایه های ملی» با همه اما و اگرها ،  بکوشیم و آیا نسل انقلاب کرده در این روز گار کماکان پاسخگوست ؟؟

در آغازاین گفتگوی برآمده از فرصت به دست آمده ، شاهدی از غیب رسید به این ترتیب که :  با توجه به ضرورت  قراری مجدد با تعین  زمان و مکان اعلام نمودم ، که بر آشفت و گفت :

چگو نه همه چیز را بدون توجه به توان و برنامه های من تعین میکنید ؟؟ و این شد بابی برواجب ترشمرده شدن  ادامه این گفتمان که برای عنایت همه نسل های اثر گذار با پندار نیک و سلامت نفس  بزیور قلم  در می آید .

به این برومند گفته شد :  در مقابل  پیشنهادی ساده  و در امکان – آنهم  بدون خطر وهزینه ،چنین «البته  بحق » غضبناک میشوید و در مقابل شداید و نا ملایمات عجیب و غریب تحمیل شده و همه انحرافات سازمان یافته ، سکوت مطلق پیشه میفر مایید ؟؟و صحبت ادامه یافت به این ترتیب که :

نسل مرتکب خطای انتقال قدرت از دیکتاتوری برنامه محور ، مسلط به  تعاریف بین المللی و بهترین روابط ، با لحاظ تقدم منافع ملی و ایران و ایرانی با مفاهیمی جلوتر از زمان خود  ،  مبتنی بر حقیقت  برآمده از تربیتی مناسب روزگار و آکادمیک ، بقول شادروان  ژیسکار دستن « خود کشی نهنگ ها » به گروهی :

نادان به مقتضیات روز و منافع ملی ، خود محور و فاسد  که عملکردشان تمامی ارزشها را به نابودی کشانده و اقتصاد یعنی زیر بنای «پیشرفت و توسعه » و دور شدن از انحرافات را انکار  و بنیاد تفکر آنان بر مکر و حیله مستمر  استوارشده است .

بعبارتی دیگر  عبور جامعه از تامین نیازهای اولیه ، در جستجوی آزادی و تامین حقوق انسانها  با تعریف متداول کشورهای پیشرفته ،ایده ها و افکاری فراتر از  خود محوری ها و در تصور دگرگونی اجتماعی که داستان « چی فکر میکردیم و چی شد !! » را بدهن متبادر میسازد …..

به هر حال از آنجاکه مخاطبین نگران مام میهن  به عمق این نوشته ،آنهم با مقدمه ای که آمد پی میبرند ، اطاله کلام  و پر گوئی در مقامشان توضیح واضحات بوده و زیبنده نیست و بهمین مختصر اکتفاء میشود یعنی :

هر دو نسل مخصوصا  نسل کنونی «زیر 50 سال »که عموما تحصیل کرده  مسلح به «ابزار ارتباط جمعی » در حدی فراتر از انبوه ، که برابر آخرین آمار  « برآمده از جبر زمان » حدود 90 درصد را تحت پوشش «بر خلاف اهداف انحصار طلبانه  نظام »   قرار داده و مسلط به زبان خارجی و علوم ارتباطی روز و تکنولژی برترمیباشند …. با تفاوتی آشگار مکمل هم ، همراه و هم پیمان نقش آفرین توانند بود .

و بدون اغراق جوانان و میان سالان ،  بیش از مقصرین اولیه که از بسیاری جهات در این زمانه توان  اقدامی را «بجز ارائه مشورت»  ندارند، آشنا به رسالت خود بوده  و احساس مسئولیت عمیقی دارند و بخوبی میدانند که : در این شرایط  «مر تکبین اولیه » را پاسخگو دانستن   قابل توجیه نیست و رافع مسیولیتها نتواند بود تا مصداق «خود کرده را تدبیر نیست » بیش از این گریبان  قشر انبوه « هوشمندفرهیخته »  ناظر خیانتها و بتبع آن دیگر مردمان گرفتار معاش  را نگیرد .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>