مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » «در ارتباط با به اصطلاح برگزاری انتخابات مجلس » ( ضیاء مصباح )

«در ارتباط با به اصطلاح برگزاری انتخابات مجلس » ( ضیاء مصباح )

گروهی از اصلاح طلبان سابق معتقدند :

*انتخابات آینده زمینه‌ای برای جواب پس دادن و پاسخگویی به مردم خواهد بود              /مردم مطالبات‌شان را از مسئولان می‌خواهند نه از ترامپ

رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی مطالبه قشر خاصی است                              / معیشت مردم درست نشود، شعارهای لوکس سیاسی خریداری نخواهد داشت

مشارکت پایین مردم در انتخابات بهانه دست اپوزیسیون خارج‌نشین می‌دهد                  /آقای خاتمی خیلی وقت است ابتکار عمل خود را از دست داده

اصولگرایان قدرت دارند و هنوز کارشان تمام نشده است                    / استفاده از صفت  مظلومیت» مناسب حال حسن روحانی نیست

اگر اوضاع فعلی اصلاح نشود، نباید انتظار انتخابات داغی داشت               / شعارهای عوام‌فریبانه همیشه مشتری‌های خود را دارد

باید چشم‌اندازی از امید در سطح کلان جامعه ایجاد شود          و بالاخره انتخابات آینده زمینه‌ای برای جواب پس دادن و پاسخگویی به مردم است

با این ترتیب طیف اصلاح طلب (مبدل به استمراریون حاضر سهم خواه در صحنه سیاسی حکومت )  چنین می خواهند بپندارند و به جامعه «متحوش از آینده »  برسم وظیفه (و یا ماموریت گروهی در درون سیستم ؟)بقبولانند که انتخاباتی در پیش و کشاکشی در این صحنه خواهی نخواهی  در انتظار «ایرانیان در بند خودکامگی »خواهد بود .

& این جماعت قانع به حداقل ها  فارغ از در گیری های حکومت و تفکر دشمن پنداری خود ساخته – با این محصول بعد از 4 دهه (با همه اما و اگرها )در گفتگوهای «استارت خورده »اخیر انهم در سطح رسانه های داخلی «کم مشتری »برخود مشتبه شده اند ! که «نه خوانی آمده و نه رفته !!» است .

بنظر نگارنده بدلیل تهدیدات و تحدیدها – این بانیان تفکر انتخاب بد از بدتر که حتی در گفتار خودی ها هم به آن اشارت میرود  نمیتوانند در این مقطع صریح تر سخن بگویند و جهت خالی نبودن عریضه عرض خود میبرند و افاضه میکنند :

نظام  حاکم با اندکی تعدیل از نوع  ازادی حصریون و ارفاق شورای نگهبان میتواند تنور انتصابات (با تیتر انتخابات )مجلس را با همین طول و عرض گرم کند .

جماعت مفسرین و تحلیل گران محدود شده که تا حدودی به تریبون ها دسترسی مشروط دارند وبه پاسخ پرشش هایئ از این قبیل بخوبی واقفند – نمیتوانند به دلایل روشن منجمله  از دست رفتن همین اطلاع رسانی اندک و مطرح بودن – وارد این مقولات شوند :

-جامعه میلیونی تحصیل کرده آزرده – وبال خانواده (با حداقل معیار و تقاضا ی مشروع ) با همه کسالت جسم و روح ،داشتن شغل و امکان مستقل زیستن را روز بروز دور از دسترس میبیند .

– با افزایش روز انه نرخ کالاها و خدمات – اکثریت ایرانیان گرفتار معاش و روز مره گی فراتر از تامین حداقل مایحتاج نمیتوانند بیندیشند و از تفکر در زمینه نیازهای اولیه هر چند در نا خود آگاه …گامی فراتر بنهند  .

– روابط حکومت با حتی همسایگانش با همه پیام ها و توصیه به تامل -آرامش و آسایش را دور از دسترس و امکان برنامه ریزی برای آینده را از ساکنین کشورمان سلب نموده است .

– با ادامه تحریمها و پناه بردن نظام به تبلیغات بدون پایه و اساس ،پندار نیک ،ازرشها و اخلاق رو به نقصان بیشتر و نابودی مطلق رفته بتبع آن فرار مغزها توسعه عجیبی در همه اقشار یافته است .

-متولیان نا شایسته رانت خور -به دلیل حفظ موقعیت و برخورداری از مواهب حکومت آغشته به رابطه و فساد – ادامه تنش های موجود را با توجه به ناتوانی در پاسخ گوئی عملکرد 40 ساله – به مصلحت و در مسیر ادامه سلطه با همین چند و چون میبینند و باهر تر فندی برآن اصرار دارند .

– نا بودی لحظه ای ارزش پول ( غیر ملی ) در دسترس و تبعات آنرا مانند افزایش نجومی نقدینگی ، میزان تورم و گرانی کالاها و خدمات را بلطایف الحیل به خورد خلق اله میدهند .

-حتی برای جلب مسافران منطقه و ارز ناچیز حاصل با همه امکانات گسترده توریستی – برای جلوگیری از تبعات گوناگون «از ممهور نمودن مهر ورود به کشور»  با همه خفت و خواری ناشی از جهل مفرط برآمده از فقدان بینش ، همراه با سوءنیت خوداری میورزند .

–  پاسخگوئی به نتایج عملکردها  در تمامی زمینه ها را در مواردی ضمن انکار بفراموشی مطلق سپرده اند و با همه صدمات مادی و معنوی به جامعه پویا و جوان ایرانی -برادامه ننگین حکومت مفتضحانه پای میفشارند .

-کماکان بدون توجه به شایستگی ها وتاریخ ارزشمند مردمان آزاده  این مرز و بوم -امور ملک و ملت را برای صدمین با ر «با ندانم کاری » میازمایند و مملکتمان را با همه پیشینه افتخار آفرین آن در طیول خود بغلط انگاشته اند .

– از همه مهمتر با مشارکت در توجیه چگونگی ها از گذشته های نه چندان دور «به عمر دولت کارپرداز اصلاحات تا امروز با همه فراز و نشیب ها » امیدوار داشتن جامعه به انتخاب بد از بدتر …

که بگفته ظریفی  امروز در رابطه با آمریکا گریبان نظام را گرفته که کدامین راه را در رابطه با جهان بر گزیند و همه آنچه طی 22 سال اخیر  بر ایرانیان بگذشته میخواهند «با تعریف و توجیهی دیگر » درب را بر همان پاشنه بچر خانند که از تاک نشان نیز اثری نخواهد ماند .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>