مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » گرفتار های مردم و تفسیری برآن ( ضیاء مصباح )

گرفتار های مردم و تفسیری برآن ( ضیاء مصباح )

جامعه شناسی میگوید: تکرارو تاکید بر چرائی نا توانی ها – کار آمدی نوشته ها را  مشابه صدور نفتمان درآ ینده با این اوصاف به صفر میرساند ، اما چه باید کرد  انسان با امید به تحول البته با کوشش خود همراه با دیگران زنده و پویا میماند  .

&   صاحب ذوقی میگوید : وزیر نفت در رابطه با غیر ممکن بودن رساندن « صدور نفت به صفر»  درست گفته  ، هر مرز نشینی بسادگی میتواند گالنی نفت را به دوست خود در  پشت  مرز ها  تقدیم دارد و طبعا این هدیه یا مبادله ، نوعی ممانعت از به صفر رساندن صادرات « این مایه فتنه در منطقه » بشمار تواند رفت .

&  هموطنان گرفتار سیستم فاسد در مانده در حل و فصل مسائل روزمره کشورمان، از همه مهمتر « دغدغه و دلهره فردا ی فرزندان » در مقایسه با بسیاری کشورها – در جریان اخبار، رویدادها و فراتر از آن «تحلیل محفلی حوادث منطقه و جهان» میباشندو با ذوق و شوق فراوان  تفسیرخود راهر چند کوتاه و طنز گونه در حد وسع ، در رسانه ای که مهیا ترین وساده ترینش تلگرام است با توزیع تصاعدی وبه امید  مشاهده دهها هزار خواننده و اثر بخشی  منعکس میسازند .

که در پی  نگرانی از اثر جالب این رسانه در اختیار عموم ،  تذکراتی در باب ممانعت و برخورد با این تکنولژی  صادر گردید ،هر چند با تعریفی میتوان ادعا نمود استفاده نسبتا همگانی  از این رسانه  ارزان در دسترس ،  نقش سوپاپ را ایفاء مینماید و مخاطرات برخوردهای اجتماعی را کاهش میدهد .

&   مردم آزرده ، تشکیلات بسیار گسترده  فاقد کار آئی را در پی سیلاب های مجدداخیر که در«آق قلا و گمیشان » بر مشکلات افزود و متعاقبا با بارندگی های غیر قابل اجتناب ، سر از لرستان و خوزستان در خواهد آورد – بشدت زیر سئوال برده اند.

&  « رادیو پیام »  هر 15 دقیقه یکبار و دیگر تریبون ها  ، تشکیل جلسات و اعلام نتایج بررسیها را « نشات گرفته از مدیریت داهیانه » طبق برنامه وعده داده  و میگویند که: مشکلات در جلسات و بر روی کاغذ حل و فصل شده، با جبران خسارات غم و غصه ای برجای نمیماند و … که « هزار وعده خوبان » را تداعی میبخشد .

&  نا توانی  سازمان ها ی عریض و طویل بادارا بودن نیروی انسانی لازم ، امکانات و  ساختمان هادر اقصی نقاط مملکت از محل  بودجه عمومی و ضرورت   برر سی ، برنامه ریزی  و پرهیز از اتلاف وقت و هزینه در اینگونه اوقات که رخ دادهای قابل پیش بینی و پیش گیری  به « غیض طبیعت » تعبیر میشود ،از همه مهمتر  بی توجهی به این باور دیرینه  که اگر در مسیل ( خانه سیل ) راه را بهر دلیلی مسدود کنی (خانه ات ) را سیل خراب میکند …. باعث شده این سئوال  مطرح عام و خاص شود که کارشناسان متخصص دوایر مربوطه که پیوسته  موظف به ارایه خد متند کجا بودند و چه کردند  که دو باره چنین شد .

& گرفتاران مخمصه های اخیر یادشان نرفته که  بطور  گسترده  اعلام گردید نهادهای مسئول  غافل گیر شدند  و تمهیدات لازم اندیشیده شد ه تا اهالی و صاحبان منازل و امکانات نا بود شده زندگی ، کشتزارها ،  دامها و اشجار مناطق سیل زده بیش از این در التهاب نباشند و  نمانند … که عمر این مژده ها نیز چنانکه افتد و دانی بسیار کوتاه بود .

&  امروز با تضعیف روحیه  و بی توجهی مطلق به رفاه حد اقلی ملت با همه جهل مفرط ، نا بخردی ها و  تکیه  بر دشمن فرضی ، که طرح آن برای گریز از مسئولیت متولیان نا شایست  نعمتی بشمار میرود ……با  افت مکرر ارزش ریال و حضور بانیان و عوامل رانت و رابطه ، متاسفانه باید گفت :

با ویژگیهای جامعه  حقوق بگیران ثابت و خانواده انان با جمعیتی معا دل نیمی از ایرانیان و افزایش  هزینه ها که بالا بردن نرخ وسایل نقلیه عمومی و لغو اختصاص دلار 4200 تومانی به بخشی از کالاها   نمونه آنست و دیگر چگونگی ها ……

شرایط نا بسامان اقتصادی بتبع آن تضعیف خلاقیت – وطن خواهی ونوع دوستی ،نابودی اخلاق ،آرامش و آسایش بر همین منوال خواهد بود وتا زمانیکه همه صعوبت ها با « معیارهای آموخته شده متداول » در تحمل اکثریت مردمان دردمند گرفتار باشد و «  تامین حداقل های زندگی » به «هدف » تبدیل شود ، تعدی به حقوق دیگران ، عدم احساس مسئولیت ، خود محوری و خطا های روز افزون ادامه می یابد .

بالتبع  در این میان «طرح و تحقق خواسته های اجتماعی ، مدنی » و نجات ازحکومت مغرض تحت الشعاع دیگر گرفتاری ها بوده و الویت ان فراموش میشود و  داستان تاریخی ضرورت گرسنه نگه داشتن  خلق اله و افزایش تحمل ، تکرار شده سیستم  به ظلم مضاعف خود برای بقاء در هر شرایطی ادامه میدهد  .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>