مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » دفتر دهم خرمگس، ویژه “روشنفکر” منتشر شد

دفتر دهم خرمگس، ویژه “روشنفکر” منتشر شد

  


image.png
در این لینک دفتر دهم خرمگس را بخوانید

خرمگس، گاهنامه ای فلسفی است که از تابستان ۲۰۱۳ داوطلبانه زیر نظر شورای دبیران اداره و منتشر و هزینه های آن منحصرا توسط اعضای شورای دبیران تامین شده و نویسندگان و مترجمان همراه به مشارکت داوطلبانه همت می گمارند. دانلود خرمگس  برای همگان در سراسر دنیا آزاد است.

با قدردانی از نویسندگان و مترجمان همراه و چهره های فلسفه و رشته های همجوار که با جستارها، ترجمه ها و هم اندیشی خود در این دفتر مشارکت کردند: مهرداد لقمانی با جستار عبور تفکر از مرز قبیله گرایی و ورود به شهریت و تکثرگرایی؛ مهرداد درویش پور با هم اندیشی پیرامون روشنفکران ایران و اندیشه انتقادی؛ گودرز اقتداری با ترجمۀ سخنرانی واسلاو هاول: مسئولیت روشنفکران ؛ کاظم علمداری با جستار هنر و اادبیات در بلشویزم؛ محمدرضا نیکفر با بازنشر مصاحبه روشنفکران در انقلاب؛ مهین میلانی با یادبودی برای زنده یاد عمران راتب پژوهشگر جوان فلسفۀ افغان ؛ حمید شیرازی با ترجمۀ دو جستار از رامین جهانبگلو ( روشنفکران در دنیای امروز) و از مایکل ای پیترز ( روشنفکری یک ضد ویروس است)؛ و علی محمد اسکندری جو با جستار: درنگی بر عقلانیت یوتوپیا.

در این شماره، مصاحبه ای منتشر شده است با اسفندیار طبری در زمینۀ روشنفکری دینی در ایران و جستاری از شیریندخت دقیقیان با عنوان: روشنفکر به روایت سخن و کنش امیل زولا در دفاع از الفرد دریفوس.  از فیلسوف و متاله یهودی و عضو مجلس لردهای انگستان، جاناتان ساکس، مقاله ای می خوانیم با عنوان: پساحقیقت و فرسایش اعتماد. همچنین بررسی کتاب اخیر بابک احمدی پژوهشگر فلسفه در ایران، کار روشنفکری، به قلم علیرضا جاوید به نقل از رسانه های ایران بازنشر شده است.

از محققان و مترجمان فلسفه و رشته های همجوار دعوت می شود که در دفتر دهم گاهنامۀ فلسفی خرمگس که با موضوع مرکزی “جامعۀ مدنی و توسعۀ پایدار” منتشر خواهد شد، مشارکت ورزند.

پیشاپیش از سردبیران و خوانندگان برای معرفی خرمگس در رسانه ها و شبکه های اجتماعی و پیوستن به  کانال تلگرام خرمگس، سپاسگزاریم. 

شورای دبیران: شیریندخت دقیقیان؛ رامین جهانبگلو؛ اسفندیار طبری

شبکه های اجتماعی: جلال کیابی 

تارنما: www.falsafeh.com

برای خواندن دفتر دهم ویژۀ روشنفکر اینجا کلیک کنید:

http://www.falsafeh.com/kharmagas10/kharmagas_No10.pdf

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>