مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » آرشیو فیلم » فیلم/ سخنرانی دکتر حسین موسویان ١۴ اسفند ۱٣٩٧ در احمدآباد

فیلم/ سخنرانی دکتر حسین موسویان ١۴ اسفند ۱٣٩٧ در احمدآباد

 


امروز سه شنبه ١۴ اسپند ۱۳۹۷ خورشیدی دو اتوبوس جبهه ملی ایران که تنی چند از هموندان شورای مرکزی جبهه ملی
ایران و دیگر هواداران جبهه ملی و دیگر دوستداران دکتر مصدق را به سوی قلعه احمدآباد میرساند به هنگام ورود به روستای احمدآباد توسط نیروهای انتظامی و لباس شخصی جلوگیری و ممانعت به عمل آوردند. جلوگیری و ممانعت به عمل آوردند. لازم به یادآوری است جبهه ملی ایران هیچگونه فراخوان عمومی برای برگزاری مراسم ۱۴ اسپند که پس از خرداد ۱۳۸۸ با مصوبه شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی ممنوع میباشد؛ در رسانه های مجازی و حقیقی درج نکرده و منتشر نساخته بود. نیروهای انتظامی و لباس شخصی حتی از توقف مسافران دو اتوبوس در بیابان های احمدآباد هم جلوگیری نمودند و دفترچه مدارک دو راننده را هم توقیف نموده و به شرط خروج از محدوده استحفاظی احمدآباد منوط نمودند که پس از خروج دو اتوبوس از محدوده احمدآباد دو دفترچه مدارک به رانندگان باز پس داده شد. با این حال آقای دکتر موسویان ریاست محترم شورای مرکزی جبهه ملی ایران در پارکی در شهر آبیک برای حاضران سخنرانی کوتاهی در ارتباط با رهبر فقید نهضت ملی و پایه گذار جبهه ملی ایران نمودند.

سخنان دکتر حسین موسویان:
۱۴ اسفند ۱۳۹۷
دکتر مصدق شخصیتی ست که فقط مسئلۀ ملی کردنِ نفت در ایران و آوردنِ پول نفت در سر سفرۀ ملتِ ایران و ایجاد این همه زیربناها یِ اقتصادی رو انجام نداده فقط، دکتر مصدق غرور و شخصیتِ ملت ایران رو زنده کرد و به ثبت تاریخ رسوند.
دکتر مصدق، دکتر مصدق علاوه بر ملی کردن نفت، که از دست انگلیس ها، از چنگ انگلیس ها درآورد و پولش رو در سفرۀ ملت ایران گذاشت، شیلات رو هم از دست روس ها درآورد و ماهیگیری در دریای مازندران رو برای ملت ایران به ارمغان آورد.
آزادی ها رو، آزادی هایِ سیاسی رو برای ملت ایران به ارمغان آورد، آزادی احزاب، آزادی اجتماعات، آزادی انتخابات، آزادی روزنامه ها و مطبوعات.
دکتر مصدق دانشگاه رو به صورت مستقل، برای اولین بار در ایران به صورت مستقل آورد و استقلال دانشگاه رو بنیان گذاشت. دانشگاهی که اساتید رؤسایِ دانشکده ها رو انتخاب کنند، و رؤسای دانشکده ها رئیسِ دانشگاه رو انتخاب بُکنه؛ و بنابراین حکومت هیچ قدرت و نفوذی روی دانشگاه نداشته باشه.
دکتر مصدق کانون وکلایِ دادگستری رو بنیان گذاشت.
دکتر مصدق لوله کشیِ آب شهرها رو شروع کرد.
دکتر مصدق با قانونِ “پنج درصد از درآمدِ شهرداری ها برای ساختن مدرسه”، مدارسِ زیادی در ایران ساخت.
دکتر مصدق تمام مِللِ استعمارزدۀ شرق رو از خواب گران بیدار کرد. و به دنبال ملی شدن نفت و حکومتِ ملی در ایران، کانالِ “سوئز” ملی شد و خیلی حرکت هایِ ضداستعماری در منطقه و در جهان انجام شد.
بالاخره قدرت هایِ استعماری، سازمان هایِ اطلاعاتی انگلیس و آمریکا با حمایتِ اتحاد شورویِ اون روز نتونستند این ویترینِ استقلال و آزادی و حاکمیت ملی رو در این کشور تحمل کنند و با کودتای ۲۸ مرداد، حکومت ملی رو ساقط کردند.
در تمامِ سال هایِ بعد از کودتا، دولتِ استبدادی و دیکتاتوریِ سابق از نام مصدق هراس داشت و نام او در جایی نباید ذکر می شد.
و امروز هم حکومتی که اقتدارگرا ست و به آزادی ها اعتقاد نداره و پا جایِ پایِ رژیم دیکتاتوری قبلی گذاشته، همین گونه رفتار می کنه و اجازه نمیده که ارادتمندانِ دکتر مصدق در روزِ، سالروزِ درگذشتِ ش یک گلی رویِ مزارِ او بگذارند و یک فاتحه ای بخوانند.
تهیه شده توسط تلویزیون اینترنتی رنگین کمان, بنیاد آزادی اندیشه و بیان ١۴ اسفند ماه ۱۳۹۷ پاریس

از: بالاترین

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>