مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » بیانیه ها » تروریسم و هر نوع حرکت تروریستی را محکوم میکنیم

تروریسم و هر نوع حرکت تروریستی را محکوم میکنیم

 

تروریسم و هر نوع حرکت تروریستی را محکوم میکنیم

در روز 24 بهمن ماه 97 طی یک حادثه تروریستی انتحاری ، حدود 40 نفر از نیروهای نظامی مرزبانی کشورمان در استان سیستان وبلوچستان به شهادت رسیدند . بر ما معلوم نیست که چه افراد یا سازمان ها یا دولت هایی در پشت این واقعه جنایت بار و غیر انسانی قرار داشته اند . اما یک واقعیت روشن است و آن اینکه هر شخص یا نهاد یا دولتی که به این حرکت سبعانه و ددمنشانه اقدام نموده تا چه حد فاحشی با انسانیت و شرف و وجدان انسانی فاصله داشته است . اما درمورد وقوع این رویداد تلخ و نفرت انگیز ، دو نوع قصور از سوی کارگزاران حکومتی به چشم میخورد . قصور اول ، ضعف اطلاعاتی و حراستی این کارگزاران که نمیتوانند حتی از نیروهای نظامی خود مراقبت و حفاظت لازم را به عمل آورند . گویا این دستگاه های اطلاعاتی رنگارنگ فقط برای سرکوب بانوان ، دانشجویان ، معلمان و کارگران آموزش دیده اند و کار آیی دیگری ندارند . قصور دوم آنکه حکومت با عدم توجه به اوضاع معیشتی مردم در این استان عقب نگاهداشته شده و سایر مناطق محروم ، وعدم مقابله با بیکاری و فقر ، بستر لازم برای جذب نیرو توسط دستجات خشونت گرا وتشبثات آنان در ایجاد نا امنی در کشور را فراهم میکند . اگر هیئت حاکمه جمهوری اسلامی از غارت شدن منابع مالی کشور توسط مفسدان اقتصادی واقعا جلوگیری می کرد و اگر از به هدر دادن توان مالی کشور در خارج از مرز ها خود داری می نمود و امکانات اقتصادی کشور ، صرف ایجاد کار و توسعه در مناطق محروم می شد ، زمینه لازم برای شکل گرفتن این گروه های تروریستی فراهم نمی گشت .

جبهه ملی ایران شهادت این مرزبانان ایثارگر  که در حرکت تروریستی اخیر به شهادت رسیدند را به ملت ایران و  هموطنان عزیز مقیم سیستان وبلوچستان و به ویژه به خانواده هایی که عزیزان خود را در این حادثه دردناک از دست داده اند ، تسلیت میگوید . و هر گونه تروریسم و اقدام تروریستی را محکوم می نماید .

تهران  28بهمن ماه 1397

                                                                                شورای مرکزی جبهه ملی ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>