مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » تصورات باطل « ضیاء مصباح »

تصورات باطل « ضیاء مصباح »

روز گذشته  بزرگوار   متعهد به گفته هاو وعده هایش در مبارزات انتخابی دوگانه در سالهای   92 و 96 ریاست منتخب جمهوری منصوب شورای نگهبان با تنفیذ   سیستم استوار بر گزینش خودی ها ، افاضه فر مودند :

« عملیات کربلای 4و 5 » و همچنین « انتخاب اقای خامنه ای »  در خرداد 68حاصل کوشش ، درایت و آینده نگری هاشمی رفسنجانی بود و اگر نبود چنین و چنان میشد .

این  بیان   به روال جماعت  با قصد تمجید  در مواردی به در خواست خانواده با توجه به ارتباط انان با مراکز قدرت و در پاره ای موارد در جهت حق السکوت ، با برنامه ریزی انجام و در صورت ادامه حضور استمرار دارد  .

اینگونه بیانات ره آورد حکومت جهل و فساد  ورشکسته بتقصیر و سر تا پا دروغ است – با حاصلی انبوه از تباهی ، کشتار و بر خلاف مصالح جامعه  ،آنچنانکه عارف و عامی برآن متفق القولند و بدون تردید بیش از این با هر حیله و سرکوبی ماندگار نتوانند بو د ..که « الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم » .که بعبارتی « کفر مطلق را در وجود این جماعت نهفته میبینم »

در این رابطه  اکثریت مردمان درون کشور که آگاهانه نقش اصلی را در تغییر آرام و با حد اقل  هزینه ، ممانعت از  نابودی سر مایه های ملی و زیر ساختها  در برنامه دارند  – تمامی عملکرد هاشمی بعنوان « تواب اصلی درون حاکمیت » را منبعث از برنامه ای درون سازمانی میدانند .

بیانات مکرر مناسب روز و ضرورت زمان اکبر هاشمی نبوده مگر  محاصره بین فرزندان و اثر بخشی آنان با اندیشه هائی نزدیک به نیازهای روز « حاصل تحصیلات دانشگاهی ، جهان بینی با هزینه ملت و ژن برتر سهمیه بگیر رانتی » بدعت گذارده شده بوسیله پدر آینده نگرشان ، که زودتر از دیگر سران بناحق تکیه زده بر مصادر امور ، به این یقین رسید که حکومت مبتنی بر رابطه ، فساد ، خرافات و جهل پایدار نتواند ماند .

او میدانست این  حیله گر ان بی وطن ، با نگاه  بر آمده از سهم خواهی ،  وقت  رفتنشان است و  به دلیل  خیانتها و پافشاری بر ادامه حضور در عرصه  نا بود کننده ارزشها ، رفاه ، آ رامش و آسایش ملت در بند حکومت خائن ، دوام چندانی  نخواهند داشت .

وی رندانه قصد رجعت به دامان ملت نمود و تا حدودی موفق شد .اگر او و مشاورین جوانش از جنس خود ،حتی به اجرای اصلاحات موردنظرشان که قطعا به دلیل وابستگی بسیار شدید بنفع نظام میبود  ، ادامه میداد ند ، امروز سوژه ساز صفحات تلگرام و دیگر وسایل ارتباط جمعی در دست  حدود 50 میلیو ن نفر نبودند  .

مجموعه هاشمی ها بخوبی میدانند تکنولژی جدید موجود در  عرصه  میهنمان با همه تهدیدها ،امکان ادامه حیات را از هر مستبد و ستمگری میستاند .

مداحان امروز او با یک کرشمه چند ترفند می زنند : همراهی با این گروه باز گشته از عناد وجدائی از  ملت ، نوعی عکس العمل در برابر انحصار طلبان مقتدر بازیگر حرفه ای متوسل به انواع و اقسام تحدیدها و تهدیدها ، برکنار ماندن از تصمیماتیکه خود عاملی از عوامل نابودی جوانان این مرز و بوم در ان روزگار بودند ، نوعی حضور در صحنه برای مبارزات انتخاباتی سال آینده با تصور ادامه سلطه زر و زور و….

صاحب نظرانی معتقدند که متوفی « در استخر فرح  » خلاف جمع ، بی اعتناء به ارزش های ایران و ایرانی   وظیفه ای با این روش بایستی اعمال نماید که به دلیل تند روی ها ، اجل سامان یافته ، مهلتش نداد .

در هر حال  سخنگویان نظام « فرو پاشیده در درون » بقول خودی هایشان – باید بدانند که زمان حکومت ایدئولژی استوار بر نا بخردی بسر آمده است .

اینان  میدانند -خیانت « به اصطلاح » فر ماندهان نظامی در سال 68 و عملیات نام گذاری شده بنام کربلای 4و 5 و یا انتخاب جانشین خمینی بعد از فوت ایشان با « طنز ملت و شوخی های جالبی » همچون کم آوردن « تعداد خاندان لاریجانی برای تکیه زدن برمناصب دیگر  نظام »  اثر شکنجه ها در مجازات اخروی ، از همه جا لبتر اینکه « اگر حضرت هم ظهور کند نظام را به ایشان نباید تحویل داد که با چگونگی ها آشنا نشده » و…. زبانزد خاص و عام شده ودرجه تنفر را کاهش نمید هد .

درجه خستگی و انزجار  مردمان از عملکردهای غیر اصولی و خسارت بار آنهم در سطح کلان کشورمان را  ، با این روشها نمیتوان فرو کاست  و تفاوت عمده بین این دو نگاه از عجایب روزگار بشمار میرود – که با این وضعیت چنین آشگار در بیان واقعیات « تقلب وتغلب » مینمایند .

دیدگاه جامعه با  گرفتاری های بیشمار که با همه ممانعتها در مقایسه با دیگر کشورها ی منطقه مطلوب مینماید ، نیست مگر هشیاری این مردمان محافظه کار صبور –  با تحمل 4 دهه حکومت مذهبی که بقول « کسروی » لازم بود : ملت سلطه مذهب را در حکومت مداری ببیند و با تمام وجود لمس نماید وبداند.

به گواه متخصصین جامعه شناسی  حکومت بر ملتی آلوده  شده به مصرف گرائی ، معتقد  به قسمت و تقدیر ،  از منظری خواست دول استثمار گر پیشرفته خواهان فروش اسلحه و غارت ذخائر ارضی ، از سوئی دیگر جامعه ای آموخته شده به  «  ترجیح منافع فردی برجمع » …. زیاد مشکل نمی باشد  .

بلی ایرانیان  با همه این ویژگیها ی برآمده از تاریخی پر فراز ونشیب و همه پند و تجربه برای سایر ملتها ، در متن و حاشیه محصول آموزش حکومتها با برنامه ریزی فرهنگی _ اقتصادی و….نمیتواند بپذیرد که تعریف روحانی ها از هاشمی ها و امثالهم  در مراسمی بنام نکو داشت و در سالگردها با وصفی که رفت بدون برنامه باشد  و این گفته ها ی رندانه  حتی تکافوی خوراک تبلیغاتی و یا اثر بخشی حد اقلی همراه ندارد که خود کرده را تدبیر نیست

ضمنا چرائی طرح اینگونه فر مایشات بنظر نگارنده برآمده از شهوت کلام و رفع تکلیف  بشمار میرود که به گویندگان تکلیف شده و بایستی جهت خالی نبودن عریضه بیان نمایند .

از دور اندیشی هاشمی ها  بعید مینماید   که مجموعه نقش آفرینان این سیستم منحرف با عنوان  استمراریون بروال گذشته سناریو ساز شوند و  بهتر است بدانند  دیگر فرصتی برای  تجدید نظر در تبلیغات زائد از محل بودجه انجمن شهر برای نصب بیل بردها در اتو بانها در باب مطرح سازی خانواده  – نمانده  .

هر چند کردار و گفتار این جماعت که بیانگر پندارشان ، در حکم  امدادهای غیبی در مسیر نجات کم هزینه تر ملت از بی خردی و دشمن پنداری ، به  تضعیف بیشتر خود و سیستم فاقد حداقل بهره وری و مخالف پیشرفت ، موثر خواهد اوفتاد ، حتی اگر مرشدان جمع بپندارند که « در 4 دهه ره 400 ساله را پیموده اند » که فاعتبرو یا اولی الابصار

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>