مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » بعد از شادروان عبدالعلی برومند یادداشتی از : ضیاء مصباح

بعد از شادروان عبدالعلی برومند یادداشتی از : ضیاء مصباح

از اسفند ماه 95 13تا 26 آبان ماه بمدت 20 ماه – جبهه ملی ایران این یادگار ارزشمند و معتبر70 ساله، شادروان دکتر محمد مصدق پیشوای بزرگ و منزه ملت ایران با دخالت پیوسته و غیرقانونی از برگزاری شورای مرکزی خود برای انتخابات درون سازمانی عملا دور مانده و چندین نشست با تهدید و تحدید مواجه، نهایتا لغو گردید .

در آخرین احضار نگارنده در پی دعوت عام برای تشکیل شورا ، همزمان با فرا خوان 2 نفر  از فعالین جبهه -که بنظر سیستم نقشی فراتر از یک عضو دارند – چرائی ممانعت از گرد همآئی اعضاء و اینکه طبق همین قانون اساسی مجاز به فعالیت میباشیم مورد پرشش قرار گرفت و متعاقب آن پهلوان دیارمان « دکتراحمد زید آبادی » و « آقای رضائی » نماینده شجاع مجلس در گردهم آئی « یکی از جریانات سیاسی خودی » با حضور تعدادزیادی از اصلاح طلبان و گروههای سیاسی معترض درون نظام، به نا موجه بودن ممانعت ها و ذیحق بودن جبهه ملی ایران به تشکیل شورا ،صراحتا اشاراتی داشتند .

همه این اعتراضات ، پیشنهادات و یادآوری ها – از سوئی شرایط اجتماعی، شاید مشغله آقایان تصمیم گیر امنیتی، ازجهتی پرداختن به الویتها، فضا سازی، ایجاد فرصت برای احزاب تحت کنترل داخلی که از کیفیت بالا و والائی در سطح جهانی برخوردارند و روز مبادا بزعم سیستم میتوانند ایفای نقش نمایند ، ضمنا  از بسیاری جهات مورد سئوال و اعتراض نسل جوان قرار دارند، از همه شاخص تر باهمه هزینه ها ، تجارب ارزشمند با شهامت و صادقانه در درون میهنمان فعالند ….

بالاخره منتهی به برگزاری آرام ومتین  انتخابات درون سازمانی این تشکیلات مورد وثوق جامعه البته با تاخیر فراوان گردید .

هیات های رئیسه، رهبری، اجرائی و همچنین رئیس شورا و اعضاء آن برابر اساسنامه و ضوابط مدون موجود با حضورتعداد کافی « به اصطلاح حدنصاب » با توجه به اعضاء متوفی و ساکنین خارج از کشور یا ناتوان از حضور …..اخذ رای مخفی و شمارش دقیق با نظارت هیات منتخب تحقق پذیرفت  و اطلاعیه لازم در رسانه ها ی داخلی و خارجی بطور مختصر و مفید با رعایت ترتیب حروف الفبا که مانع هرگونه تعبیر خاص شود ، منتشر گردید .

انتشار سریع، لازم و بموقع خبر وچگونگی ماجرا که بطور مجمل آمد ، با عکس العمل تعداد معدودی از دوستان مواجه شد-  که بنظر نگارنده  که خود را  بیطرف و ناظر بزعم بسیاری از  دوستان میداند –  شتابزده ، بدون نگاه به منافع ملی، ضرورت زمان و مکان میباشد .

از همه مهمتراین گرد هم آئی و توفیق مدبرانه عمومی دوستان همراه با  تاخیر، صعوبت و حواشی خاص باقصد ایجاد هماهنگی، فراهم سازی فرصت برنامه ریزی، جلب همه علاقمندان واجد شرایط-  هزینه پردازی باهمه خطرات و خطیرات، کاستن از آزردگی ها و توصیه به پرهیز ازتک روئ هر چند برآمده از احساس مسئولیت، میهن دوستی، مردم خواهی و … بوده است .

نا گفته نماند نشست قانونمند اخیر جبهه ملی ایران – مبرا از هر گونه تفسیر و تعابیر متداول ، بیقین با همین کم و کیف – طبعا در وضعیت فعلی با همه محدودیتها نمیتواند ایده آل باشد و در حد امکانات تحقق یافته ،فرصت پرداختن به آنچه که شایسته و مناسب  میباشد در اختیار خواهد بود و آغازی دو باره  .

بخوبی روشن است پرداختن به نکات تفرقه آمیز و جدائی افکن که تضعیف کننده تمامی تشکیلات میباشد  در شان اعضاء محترم این تشکیلات پیرو پندار – گفتار و کردار نیک نیست .

زودن چند گانگی ، ایجاد وحدت رویه ، تمرکز و تاکید بر مدیریت گروهی – دور از انحصار طلبی و متکی به انتخاباتی اصولی با پرهیز از همه حواشی  به روال منطقی با رعایت اصل نسبیت بطول عمر این تشکیلات مبری از هر گونه آلودگی هدف اصلی بشمار میرود .

انتظار اینست که این مختصر موثر افتد و داستان « دلبر جانان » تکرار نشود که در هر حال و با هر تعریفی خواست سیستم انحصار طلب و ضایع کننده هر تشکیلات سیاسی میباشد که از افکار و نیات ملیون وطن دوست بر نمی خیزد .

عنوان نکاتی از قبیل عدم حضور اکثریت ،تشکیل نشست مغایر ضوابط – هم چنین بی توجهی به گذشت زمان لازم از فرا خوانی تا گرد هم آئی و نکاتی از این قبیل – در صورت تکرار داستان «مستند به ضوابط تشکیلات ارزنده جبهه و مدارک نشست » عنوان خواهد شد که امید است با سعه صدر دوستان میهن دوست ، آزاده وهزینه پرداز ضرورتی به پرداختن به ان و اتلاف وقت نباشد .

« من اله التوفیق و علیه التکلان » / 29 آبان 97

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>