مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » کامیون‌داران ایران این‌بار در اعتراض به بازداشت همکاران‌شان اعتصاب کردند

کامیون‌داران ایران این‌بار در اعتراض به بازداشت همکاران‌شان اعتصاب کردند

 

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های مجازی، از آغاز دور جدید اعتصاب سراسری کامیون‌داران در شهرهای مختلف ایران خبر می دهند.

کامیون‌داران روز پنجشنبه ۱۰ آبان‌ دور چهارم اعتصابات سراسری خود را در شهرهای تهران، زنجان، اصفهان،‌ عسلویه، نهاوند و شاهرود آغاز کردند.

برخی از اعتصاب کنندگان در این ویدئوها اعلام کردند که به بازداشت همکارانشان در اعتصابات مهر ماه معترض هستند.

همچنین در فراخوان‌هایی اعلام شده بود که کامیون‌داران در این ماه برای آزادی رانندگان بازداشت شده دست به اعتصاب خواهند زد.

پیش از این کامیون‌داران در اول خرداد ماه در رابطه با کاهش نرخ کمیسیون، افزایش کرایه‌ها و کمک دولتی پرداخت حق بیمه، اعتصابات سراسری و گسترده‌ای را آغاز کردند.

این اعتراضات در مهر ماه گسترده شد و رانندگان در اعتراض به مطالبات صنفی همچون کمبود کرایه و سهیمه بنزین اعتصابات سراسری را ادامه دادند، اما این اعتراضات با برخورد شدید مقامات جمهوری اسلامی روبرو شد، به طوری که برخی منابع حقوق بشری از بازداشت دست کم ۲۵۶ نفر از کامیون‌داران و رانندگان در دور جدید اعتصاب کامیونداران در شهرهای مختلف ایران خبر دادند و محمد جعفر منتظری دادستان کل ایران بازداشت‌شدگان را به اعدام تهدید کرد.

به نظر می رسد با تمام تهدیدها و بازداشت های گسترده حکومت جمهوری اسلامی، هنوز کامیون‌داران دست از اعتصاب نکشیده اند و دور جدیدی از این اعتراض‌ها آغاز شده است.

در پی اعتصاب سراسری کامیون‌داران و معلمان، وزارت خارجه آمریکا از حق مردم ایران برای بیان مسالمت آمیز خواسته هایشان حمایت کرده بود.

این اعتصاب ها حمایت اتحادیه های جهانی از جمله، فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل نیز از اعتصاب کامیون داران و رانندگان به دنبال داشت.

اتحادیه بین‌المللی رانندگان کامیون‌های باری آمریکای شمالی نیز خرداد ماه امسال از کامیون داران اعتصابی ایران حمایت کرد.

از: صدای آمریکا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>