مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » آزار جنسی گروهی از پسران دبیرستانی در غرب تهران

آزار جنسی گروهی از پسران دبیرستانی در غرب تهران

 

استان‌وایر- ماجرای اذیت و آزار جنسی گروهی دانش‌آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.

سایت «خبر‌آنلاین» گزارش کرده که یکی از مسئولان دبیرستان پسرانه مقطع متوسطه اول واقع در یک مجتمع آموزشی غیرانتفاعی در منطقه دو تهران در پی آزار و اذیت جنسی گروهی از دانش آموزان٬ بازداشت شده است.

یکی از اولیای دانش آموزان گفته که فرزند وی پس از چند ماه «پرخاشگری» و مراجعه به پزشک در نهایت اعتراف کرده که «در مدرسه چه بلایی به سرش آمده است.»

آن‌طور که پدر دانش آموز گفته «یکی از مسئولان مدرسه با پخش تصاویر مستجهن از طریق گوشی تلفن همراه، بچه‌ها را وادار به اعمال غیراخلاقی می‌کرده است.»

تصاویری که پدر و مادر دانش آموزان از این مسئول مدرسه ارائه کرده‌اند نشان می‌دهد فرد یاد شده دستبند به دست و در حضور پلیس اقرار کرده است.

اولیای دانش آموزان می‌گویند که «هم اکنون بچه‌ها تحت درمان روانشناسی هستند و با وجودی که فصل امتحانات آنهاست، از لحاظ روحی و روانی به شدت آسیب دیده‌اند.»

کانال «روزاروز» هم گزارش کرده که این فرد معاون پرورشی، آموزش‌ و پرورش منطقه ۲ تهران است.

محل وقوع این اتفاق هم دبیرستان دوره اول مجتمع آموزشی «معین» تهران در خیابان مرزداران بوده که متهم اصلی این ماجرا معاون آموزشی دبیرستان مذکور بوده است.

براساس ا این گزارش معاون آموزشی مزبور که در سال آموزشی ۹۷-۱۳۹۶ به کادر این دبیرستان افزوده شده، از نوادگان یکی از روحانیون بلندپایه و از ائمه جمعه سابق شیراز بوده که اخیرا فوت کرد.

به نظر می‌رسد منظور «روزاروز» محی‌الدین حائری شیرازی٬ امام جمعه پیشین شیراز است که چندی پیش بر اثر بیماری از دنیا رفت.

این گزارش افزوده که «این معاون‌آموزشی با شکایت بیش از ۴۰ نفر از اولیای دانش‌آ‌موزان دیروز حوالی ساعت ۱۰صبح توسط پلیس امنیت بازداشت شده است.»

از خلال گفت‌وگوهای دانش‌آموزان آسیب‌دیده از با روان‌کاو روشن شده متهم اصلی پرونده، به دانش‌آموزان مشروب و سیگار می‌داده،  برای‌شان فیلم‌های‌ مستهجن می‌فرستاده و علیه آن‌ها آزار جنسی روا می‌داشته٬ اما گویا خود بچه‌ها مدعی‌اند اتفاقات بیش‌تری رخ داده است.

بنابر اخباری که «روزاروز» به‌دست آورده این مدیر مدرسه از کار برکنار شده و آموزش‌ و پرورش برای یک‌هفته می‌کوشیده این ماجرا فاش نشود.

روزاروز دریافته معاون‌ آموزشی دبیرستان «معین» از حوالی آبان و آذر سال گذشته این آزارهای جنسی را آغاز کرده و پس‌ از نوروز نیز به‌ بهانه اردوهای مرور دروس، برخلاف ابلاغیه‌های آموزش‌ و پرورش درباره اردوهای دانش‌آموزی،‌ دانش‌آموزان را به شرکت در اردوهایی در کردان کرج و … تشویق می‌کرده و برخی از آزارها در این اردوها روی داده است.

تیر ماه سال ۱۳۹۵ نیز مدیر و دو آشپز یک مدرسه غیرانتفاعی در تهران به اتهام تجاوز و آزار جنسی چند دانش آموز کلاس اولی محاکمه شده بودند.

در سال‌های اخیر چندین مورد از آزار و اذیت جنسی در مدارس ایران برملا شده، اما مسئولان تلاش می‌کنند تا از درز جزئیات این موارد جلوگیری کنند.

خرداد ۱۳۹۳ و پس از برملا شدن تجاوز یک ناظم مدرسه پسرانه در غرب تهران، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش ‌و پرورش از رسانه‌ای شدن موضوع ابراز نارضایتی کرده بود.

از: ایران وایر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>