مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » شاه حسینی و خصلتهای نیک او( ضیاء مصباح )

شاه حسینی و خصلتهای نیک او( ضیاء مصباح )

 

شاه حسینی و خصلتهای نیک او( ضیاء مصباح )

از نگاه دو چشم فردی کم  – ازشمار خرد هزاران بیش

انسانی سخت کوش ، پاکدامن و  منزه از هر گونه آلودگی،  پیرو راستین مصدق بزرگ ،  از میان ملیون وطن رخت بر بست .

او  همچون شادروانان بازرگان ، سحابی ها  ،  ادیب برومندو دیگربزرگان  ماندگار عالم سیاست ایران زمین و متفکرین ملی  یک عمر همراه و همگام با دیگر پیش کسوتان ، رهروان  جبهه ملی ایران و نهضت آزادی را  با همه موانع ،  نا ملایمات ومشکلات آنهم در این شرایط پر آب و چشم با دیدگاههای متفاوت مدیریتیواقع بینانه داشت .

این مبارز دیرین وطنمان سالها مشاور و پناهگاه فرزندان قهرمانا ن شجاع  کشورمان  فروهر ها بود و یاور همیشگی این ماندگاران  ادامه دهنده راه پدر و مادرمظلومشان  .

یاد و نام حسین شاه حسینی  جاودانه خواهد ماند ، او از هر گونه خطا مبرا و از همه پیرایه ها بدور ماند و خود را نیالود-حکومت بایستی شرایط  بهتریبرای بر خورداری   از امکانات اجتماعی و پزشکی در مسیر ما ندگاری بیشترو نقش آفرینی اینگونه پیش کسوتان فراهم سازد .

شادروان باهمه ناتوانی جسمی به دلیل حمله فیزیکی که او را زمین گیر کرد ، لحظه ای در کمک به همفکران دریغ نداشت و فعالانه در جلسات مشارکت داشت  .

این انسان وارسته آگاه و شریف  نمی خواست و راضی نبود بعداز در گذشت همسر فداکارش   بر خانواده و فرزندانش  که سخت شیفته این ، پیر دیر سیاست و ورزش کشور هستند ،مزاحمتی افزون سازد .

شاه حسینی با قامتی بلند و شخصیتی متین ،  امیدوار و استوار پیوسته  رهبری و مشاورت فعالیت های اجتماعی و مبارزه  اصولی در مسیر منافع ملیرا عهده دار  بود و همه سیاست پیشگان این ملک و ملت بخوبی با رفتار و دیدگاههای متعادل او آ شنایند و اقرار دارند که امید و کوشش در راه پیروزی و غلبه حق بر باطل پیوسته باور و ملاک عمل ماندگار اوبود .

حضور انبوه جوانان ، اندیشمندان ، پیروان و همراهان ملی- سیاسی و همفکران او  و تایید کنندگان   سلامت نفس، میهن دوستی  و پندار نیک  را  درمراسم  تشیع و  یادبود او شاهد خواهیم بود .

این فرزند برومند و پیرو مصدق همیشه در صحنه سیاست مورد مشورت جوانان کنجکاو وطرف مصاحبه  مطبوعات پیشرو بود .

چند جلد خاطرات اوبا عنوان 70 سال پایداری  با همت موسسه اطلاعات با کوشش آقای   طیرانی چهره فعال مدنی  و مساعدت موثرجناب محمود   دعایی مدیر روزنامه ، گردآوری و چاپ شده در دسترس میباشد .

ضمنا در نشریات روزانه ، هفتگی و ماهنامه ها  بسیاری  نظریات و پیشنهادات موثر ، سازنده ،  بدون تخریب و شعار از او بجای مانده است .

شاه حسینی بحق حسینی وار و در کمال اعتقاد راستین دینی ، با پرهیز از هر گونه خرافات  بسلامت و سادگی زیست و درتمامی عمرنود ساله پر بار و  مفیدش از اوایل  دوران پهلوی دوم  و در 4دهه اخیر بخوبی و با تدبیر بدون کوچکترین تبعیت از احساسات با تعقل کامل  – فعالین سیاسی – ملی ایران زمین را با کمک همفکران ملی خود همراه وهادی بود .

ا و پیوسته امیدوار به فضل الهی با پشتکارو پیگیر ی  آرامدر بهبود شرایط اجتماعی میکوشید وهمیشه بر نقش جوانان تاکید میورزید . در رثای این چهره ملی در فرصتهای مناسب باید نوشت و گفت .

ضمن تسلیت به جامعه سیاسی بزرگ وطنمان و همدردی  عمیق باخانواده  گرامیش و  ارزوی ارامش و آسایش روح بزرگ ایشان ،

همگان و انان را که منش  این چهره ماندگار ملی  را می شناسند به حضور در مراسم تشیع پیکر مطهرش از :

تقاطع تحت طاوس شریعتی / کوچه کاکویی فردا  سه شنبه  5 دیماه ساعت 5/8 صبح فرامیخوانیم .

راه ، باورو یادش را  گرامی داشته ومکتبش را  پر رهرو میدانیم .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>