مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » مصاحبه با شیریندخت دقیقیان در باره نشریه خرمگس

مصاحبه با شیریندخت دقیقیان در باره نشریه خرمگس

 

کبری قاسمی: گفت‌وگو با شیریندخت دقیقیان

“خرمگس” نشریه‌ای است با نگاه فلسفی. اولین شماره آن با موضوع «آزادی» دراینترنت منتشر شد، به همت شیریندخت دقیقیان، رامین جهانبگلو و اسفندیار طبری، هر سه شناخته شده با قلم زدن و آموزش در حوزه فلسفه. چهارسال ونیم گذشت و هفت دفتراز خرمگس انتشار یافت، بدون پشتوانه مالی و تنها با اتکا به شور و همت گردانندگان آن.

“خرمگس” به سقراط روشنگر و مباحثه‌‌گر اشاره دارد، به “خرمگس آتن”. نشریه هدف خود را  با رویکرد سنجشگر سقراطی و منش چندصدایی، پرداختن به اساسی ترین مباحث فلسفۀ جهانی از ابتدا تا تازه ترین های قرن حاضر می داند، درهر شماره اختصاصا به کنکاش درباره موضوعاتی چون دین، خشونت، سکولاریسم و همچنین «دیگری و دیگربودگی» و دموکراسی، و درآخرین دفتر نیز جستارهایی پیرامون «انقلاب و رفورم» پرداخته است و بدین ترتیب توانسته دربین علاقه‌مندان به فلسفه و مباحث نظری مطرح شود.

در تارنمای “خرمگس” همچنین گفت‌وگوهایی اختصاصی با فیلسوفان همراه با اظهار نظر خوانندگان منتشر می‌شود. نخستین گفت و گو با اسلاوُی ژیژِ‌ک فیلسوف معاصربوده است.

برای آشنایی بیشتر با نشریه خرمگس با خانم شیریندخت دقیقیان گفت‌وگو کرده‌ایم.

از: رادیو زمانه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>