مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » بیانیه ها » نامه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به هنرمند نام آور ایرانی آقای اصغر فرهادی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

نامه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به هنرمند نام آور ایرانی آقای اصغر فرهادی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

 

هنرمند نام آور ایرانی آقای اصغر فرهادی،

موفقیت کم سابقه شما را در دریافت دوباره جایزه اسکار که باعث امید و شعف همگانی شد ارج می نهیم. احساس غرور میکنیم از اینکه هنوز هنرمندانی خستگی ناپذیر چون شما در کشور وجود دارند که علیرغم همه مشکلاتی که جمهوری اسلامی برای هنر و هنرمند ایجاد میکند به موفقیت هائی چنین شگرف نائل میشوند.

خودداری شما از حضور در مراسم اسکار برای همبستگی با مردم ایران و شش کشور دیگر با متن کوتاه پیامی که در مراسم اسکار از طرف خانم انوشه انصاری قرائت گردید، انعکاس جهانی یافت.

اعتراض شما در این پیام به قانون غیرانسانی‌ منع ورود مهاجران به آمریکا، دفاع از حقوق کسانی که به آنها توهین شده است با اشاره به دموکراسی و حقوق بشر، در عین مردود دانستن تفکر عقب افتاده ای که اهمیت این دستاوردها را برای صلح و رستگاری مردم جهان نادیده می انگارد، تاثیر اقدام شما را افزایش داد. بویژه آنکه جهان میداند حکومت اسلامی در ایران سالهاست آزادی ها و حقوق انسانی و شهروندی مردم ایران را به طرز فاحشی نقض میکند.

پیام هوشمندانه شما و انعکاس گسترده آن چهره ای از مردم ایران، فرهنک و هنر آن را به جهانیان معرفی نمود که هیچگونه سنخیتی با استبداد دینی و بنیادگرایی حاکم در ایران ندارد.

تاکید شما در پیام بر اینکه هرگونه “تقسیم کردن جهان به دسته ما در برابر دسته دشمنان ما باعث ایجاد هراس می شود و توجیه فریبکارانه‌ای برای تجاوز نظامی و جنگ است”، مردود دانستن رفتار حاکمان کنونی ایران که دائما جامعه داخلی و بین المللی را به دوست و دشمن تقسیم میکنند نیز هست و همچنین اشاره به این بود که مردم ایران با هرگونه جنگ و دخالت نظامی مخالفند.

بار دیگر تلاش شما و سایر هنرمندان ایران را که در سخت ترین شرائط ممکن و علیرغم موانع و مخاطرات روز افزونی که حاکمیت ایجاد می کند چنین آثاری را خلق می کنید قدر می نهیم و به داشتن چنین هنرمندانی برخود می بالیم.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
۹ اسفند ۱۳۹۵ برابر ۲۷ فوریه ۲۰۱۷
info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>