مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » استقلال و آزادی دادنی نیست فرهنگ قاسمى

استقلال و آزادی دادنی نیست فرهنگ قاسمى

امروز شنبه ٢١ ژانويه، به هنگاميكه در بيش از ١٤ پايتخت از كشورهاى جهان، واشنگتن، پاريس، برلن و… صد ها هزار نفر از زنان و مردان آزاديخواه و مترقى، عليه دونالد ترامپِ ضد زن، ضد اقليت ها، ضد دموكراسى، ضد حقوق پناهندگان، ضد حقوق بشر، ضد حقوق تأمينات اجتماعى و ضد حقوق مليت ها و كلاهبردار و بساز و بفروش دزد، ناقض حقوق بازنشستگى مردم كم درآمد، نماينده پوپوليسم و ناسيوناليسم افراطى، بطور همبسته بر پا شده است، خبر دار شدم كه آقاى رضا پهلوى از سوى “شورای ملی ” و آقاى هجرى، بعنوان “رهبر حزب دموكرات كردستان ايران ” برگزيده شدن ترامپ را تبريك گفته اند. در این پیام آقاى هجرى به دنبال سياست هاى پيشينش بار ديگر از امريكا تقاضا ميكند تا در خاورميانه و در ايران دخالت کند. متن پیام اوبه این شکل آغاز می شود:

” پیروزی شما در پنجاه و هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را صمیمانه تبریک می‌گوییم، امیدواریم طی دوران ریاست جمهوری خود بتوانید خدمات ارزندەای را بە مردم آمریکا داشتە باشید و در استقرار صلح و آشتی در خاورمیانه از طریق تامین حقوق ملی ملت‌‌های تحت ستم منطقه و همچنین کوتاه کردن دست دولت‌های تروریست و دیکتاتورها در این بخش از جهان موثر واقع شوید. ” بقيه پيام او را درhttp://www.kurdane.com/article-1404.html  ميتوانيد بخوانيد.

من چه از نظر سياسى چه از ديدگاه نظرى و چه در رابطه با حقوق مردم و اقوام و چه در برنامه هاى اقتصادى و فرهنگى و آموزشى، سال هاست كه عليه جمهورى اسلامى و براى نابودى و بركناريش مبارزه ميكنم؛ اما با دخالت هر قدرت خارجى، هم در منطقه خاورميانه و هم در ايران مخالفم. اين تقاضا هاىِ دخالتِ مستقيم يا غير مستقيم را نه به نفع ايران كه در استبداد دينى بسر ميبرد و نه به نفع خاورميانه اى كه سال هاست در اتش جنگ ميسوزد نميدانم و اين خواست ها از دول بيگانه را محكوم ميكنم.

هر گونه تغيير در ايران بايستى منبعث از جنبش مردم باشد و با كمك نيروهاى سازنده و مترقى جامعه صورت پذيرد. از مبادرت اين فراد و احزاب و هركس ديگر در كمك خواستن و گدايى كردن از بيگانگان چه روسيه و چه اسرائيل و چه عربستان و امريكا و اروپا و … اظهار تاسف ميكنم و آن را شايسته مردمان شرافتمند ايران نميدانم و ميگويم در ايران اين روش ها قابل اجرا نيستند و هرگز موفق نشده اند.

جويندگان اين شيوه ها به هدفى رهائى نخواهند رسيد. اين روش ها كارى غير از تخريب خود و لطمه زدن به ارزش هاى ملى نميكنند.

مگر می توان از كسى كه حقوق اقليت ها را در امريكا رعایت نمی کند خواست تا به کمک اقلیت‌های مملکت ما بیاید؟ مگر می توان از كسى كه بار ها و علنا در سخنان خود گفته است “نخست امریکا” تقاضا کرد که بيايد و در ايران حقوق شما را به عنوان اقليت از جمهورى اسلامى بگيرد و به شما باز پس بدهد!؟

هم آقای هجری و هم آقای رضا پهلوی باید بدانند که با گدائى از درگاه سمبل امپرياليسم كه مورد تنفر آزايخواهان و روشنفكران جهان است به استقلال و آزادی نخواهند رسید. بهتر است  اينان در سیاست های خود تجدید نظر کنند و در کنار نیروهای دموکرات لائیک و آزادیخواه،  كه بدون وابستگى به قدرت هاى خارجى برای سرنگونی جمهوری اسلامی مبارزه ميكنند، گام بردارند تا بدین وسیله هم به دموکراسی برسند و هم تمامیت ارضی ایران را از بين نبرند و  هم استقلال آتى كشور را به دست بیگانگان نسپارند.

فرهنگ قاسمى ۲۱ ژانویه ۲۰۱۷ پاریس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>