مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » ما کجایم در این بحر تفکر ؟؟؟؟ ( ضیاء مصباح )

ما کجایم در این بحر تفکر ؟؟؟؟ ( ضیاء مصباح )

ما کجایم در این بحر تفکر ؟؟؟؟

بسیار خواندیم ، شنیدیم و دیدیم و گفتیم که طی حداقل سه دهه اخیر چه بر ملک و ملت گذشته  ومحصول  آن شرایطی است که در همه ابعاد معنوی ، مادی ، داخلی و بین المللی ملاحظه میشود و پرداختن به ان توضیح واضحات ….

اما اخرین آن  انصرافاحمدی نژاد از ورود به انتخابات با تصور  دو قطبی شدن جامعه   ، که مورد دقت این مطلب میباشد  :

دو قطبی شدن جامعه از ظن نگارنده  در این رابطه یعنی :

تقابل اندیشه و روز مرگی ،اگاهی و گرفتاری معاش ،تفکر و احساس ، فردا و حال ،سلامت و کسالت ، منافع جمعی و  فردی، ما ومن ،ضابطه و رابطه ، کوشش و رانت ،مطالعه و بی دقتی  ، برنامه ریزی و تقدیر ، حسن نیت و سوء نیت ، اصالته الصحه و خطا، صداقت و دروغ ، مسیولیت و فرار از پاسخگویی ،اراده و پیش امد ، اختیار و اجبار ،نا محدود و محدود ، اینده و گذشته ،ازادی و محدو د یت ، قانون و تمرد  ، اشگار و پنهان ، خوب و بد ، نیکی و خباثت ، بخشش و خساست ، مساعدت و ممانعت ، برنامه ریزی و نگاه لحظه ای، تولید و مصرف ، استقلال و وابستگی ،صداقت و دورویی ، حقیقت وواقعیت ، ارزشها و بی مقداری ها ،توجه و بی توجهی ها ، اعتقاد و تظاهر  و دهها مورد دیگر که از حوصله خواننده خارج است  ،و بعیان  تبعات این دو گانگی  در هر کوی و برزن قابل مشاهده است .

اعلام خطر دو قطبی شدن در جامعه دو قطبی فعلی،  حاصل تمهیدات داهیانه ایست که اعمال شده و این نتیجه را ببار اورده و کماکان  بی توجهی عمدی از سوی قدرت طلبان و تمامیت خواهان و ادامه خود محوری ها  ، راههای برون رفت از معضلات مغایر منافع ملی  را مسدود نموده و بر بحران که منافع گروهی وابسته به ان می باشد می افزاید .

براین مبنا ، توجه و نگاه به حاصل مدیریت دست اندر کاران حکومت  و انچه که در این مدت شاهد ان بوده ایم  ، در این مقطع حساس منطقه و روابط بین المللی واجب مینماید تا   :

نیت پاک  دلسوزان  که در اندیشه سامان دادن   به شرایط از منظری متفاوت بر مبانی عزت ، شرف ، سلامت فکر وروان ، اعتقاد راستین ، منزلتها و احترام افراد جامعه بیکدیگر و بتبع آن در روابط بین ا لمللی البته با تاخیر بسیار هستند امکان تحقق بیابد  .

طرح مکرر دیدگاههای یک بعدی و محدود که پاسخی منفی همراه اورده در این اوضاع ودر این شرایط  مطلقا از لحاظ حرمت گویندگان نمیتواند کاربرد داشته باشد …. که انجه بجایی نرسد فریاداست .

بگذارید با کمک ، مساعدت و راهنمایی  بخردان درون کشور  که حضورشان توام با  اندیشمندی  ، هشیاری ، تامل و دلنگرانی صادقانه بر امده از عرق ملی ، انسانی  ووطن خواهی همراه با ارامش و متانت  است مشکلات را کاهش داده وجمعیت فعال و مردم دلسوز کشورمان  که به انتخاب بد از بدتر رضایت دادهاند بر مبنای قانون اساسی جمهوری با همه نارسایی ها  تصمیم بگیرند.

و از توهم  اینکه  ممکنست عوام و توده گرفتار معاش ، تحت الشعاع تدبیرکه حاصل کار نفوذی ها، ضد انقلابی ها،  وابستگان استکبارو عناوینی از این دست که سالها بر طبل تهی آن کوبیده اید…..واقع گردد بیرون آیید  …که توصیه و اعلام اینگونه القا ئات انهم .با ادبیاتی مکرر ،ادامه نابسامانی ها را در پی دارد  که از استمرار ان گله مندید …بقول حافظ وظیفه من گفتن است و بس

( ضیاء مصباح )

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>