مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » رای محرومیت از تحصیل برای هفت دانشجو در ایران به خاطر چند دقیقه رقص

رای محرومیت از تحصیل برای هفت دانشجو در ایران به خاطر چند دقیقه رقص

raghs-sistan-baluchestan

کمیته انضباطی دانشگاه سیستان و بلوچستان هفت دانشجو را با رای چند ترم محرومیت از تحصیل مجازات کرد. بر اساس این رای که بدوی است، ۵ تن از این دانشجویان ۲ ترم و ۲ تن دیگر هر کدام یک ترم از تحصیل محروم شده اند.

به گزارش سایت خبری عصر تعادل در روز چهارشنبه، ویدیویی از این دانشجویان در حاشیه جشنواره اقوام در دانشگاه سیستان و بلوچستان منتشر شده بود که آنها را در حال رقص و پایکوبی نشان می داد.

یکی از این دانشجویان که خواست نامش فاش نشود در مصاحبه با وبسایت “عصر تعادل” گفت: “نباید قضیه به این سادگی را بزرگ کرد، دو ترم محرومیت از تحصیل برای ۵ دقیقه شادی واقعا زور دارد، از سوی دیگر این مراسم مختلط نبوده است. من کار خاصی انجام ندادم و حتما به این رای اعتراض می کنم.”

جشنواره اقوام در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد و گزارش شده است نزدیک به ۱۵ هزار دانشجو از استان‌های مختلف کشور آداب و رسوم قوم یا منطقه خود را به نمایش گذاشتند.

حسینعلی شهریاری، نماینده اصولگرای زاهدان آن ویدیو را قرتی بازی دانست و خواستار برخورد با عوامل دست اندرکار برنامه شد. دادستان عمومی و انقلاب مرکزی استان سیستان و بلوچستان نیز گفته است: “گزارش این اتفاق به دست ما رسیده است و پیگیری‌های لازم در حال انجام است.”

پیش از این علیرضا بندانی، رئیس دانشگاه سیستان بلوچستان از نهاد‌های خارج از دانشگاه خواسته بود در امور دانشگاه دخالت نکنند و گفته بود برای برخورد با دانشجویان از ابزار دانشگاهی استفاده می کنیم.

از: صدای آمریک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>