مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » روحانی: به بهانه دور زدن تحریم‌ها پول کشور را غارت کردند

روحانی: به بهانه دور زدن تحریم‌ها پول کشور را غارت کردند

 

daramade-nafti

رییس‌جمهور ایران می‌گوید تحریم بانکی بدترین فشار را بر جامعه وارد کرد. حسن روحانی همچنین گفت اگر کسی از رفع شدن تحریم‌ها خوشحال نباشد باید در ایرانی بودن او شک کرد. او بار دیگر خواستار مشارکت مردم در انتخابات شد.

حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران، روز شنبه ۲۴ بهمن (۱۳ فوریه) در نشست مجمع سالیانه بانک مرکزی ایران گفت که در فشار تحریم‌ها، بدترین فشار بر جامعه از طریق تحریم سیستم بانکی ایران آغاز شد.

او با اشاره به تحریم‌های بین‌المللی علیه کشتیرانی‌، بیمه، بانک، تبادل اسکناس، فلزات گرانبها، صنعت پتروشیمی و خودرو، افزود: «ما داشتیم به ۵۰-۶۰ سال پیش برمی‌گشتیم اما کاری کردند که ما به قبل از آن هم برگشتیم، رفتیم به سراغ صراف و صرافی‌ها، من بمیرم تو بمیری و چمدان و پول در چمدان.»

رییس‌جمهور ایران همچنین اضافه کرد: «در چنین شرایطی بداندیشان این مردم به بهانه دور زدن تحریم‌ها، پول کشور را به غارت بردند، نفت را بردند و فروختند و پول آن را معلوم نشد که چه کردند.»

به گفته حسن روحانی اگر کسی از رفع تحریم خوشحال نباشد “باید در ایرانی بودن او شک کرد”. او تصریح کرد: «شاید ۱۰۰تا ۲۰۰ هزار نفر از تحریم ها منفعت می‌بردند، اما مگر می‌شود منافع ۸۰ میلیون نفر را فدای منفعت این افراد کرد.»

اجرای برجام ۲

رییس دولت ایران در بخش دیگری از سخنانش از شهروندان این کشور خواست تا در انتخابات شرکت کنند. به گفته روحانی در صورت عدم مشارکت مردم “شروع شرایط بهتر” رقم نمی‌خورد.

او اضافه کرد: «باید برجام ۲ یعنی برنامه جامع اقدام مشترک ملی را تدوین کنیم. باید همه کنار هم باشند.»

حسن روحانی با بیان اینکه انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بسیار اهمیت دارد، گفت: «اساس بر مبنای انسجام و اتحاد ما برای ساخت و توسعه ایران و جبران سالهای گذشته است.»

روحانی: نگرانی روحانی از “مایوس” شدن مردم برای شرکت در انتخابات

این سخنان در حالی بیان می‌شود که پیش‌تر، حسن روحانی نسبت به رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اعتراض کرده بود.

شورای نگهبان بیش از ۵۰ درصد از نامزدهای انتخابات مجلس را رد صلاحیت کرده که در میان آن‌ها چهره‌های اصلی اصلاح‌طلب و هوادار دولت دیده می‌شوند.

رد صلاحیت‌ها در انتخابات خبرگان گسترده‌تر بود. از میان ۸۰۱ نامزد تنها ۱۶۱ نفر برای ۸۸ کرسی رقابت خواهد کرد. به ترتیب حدود ۸۰ درصد نامزدهای خبرگان رد صلاحیت شده‌اند.
از: دویچه وله

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>