مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات » علی خامنه‌ای: گفتم کسانی که نظام را قبول ندارند رأی بدهند، نه اینکه وارد مجلس بشوند

علی خامنه‌ای: گفتم کسانی که نظام را قبول ندارند رأی بدهند، نه اینکه وارد مجلس بشوند

 

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران درباره رد صلاحیت ها و اظهارات قبلی خود که گفته بود “حتی کسانی که نظام را قبول ندارند هم رای بدهند” توضیحاتی داده و گفته “بنده گفتم کسانی که نظام را قبول ندارند رأی بدهند، نه اینکه کسی که نظام را قبول ندارد بفرستند مجلس.”

آقای خامنه‌ای امروز سی ام دی ماه (۲۰ ژانویه) در جمع دست اندرکاران برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان سخنرانی کرده و گفته “در هیچ جای دنیا در مراکز تصمیم‌گیری کسی که اصل نظام را قبول ندارد راه نمی‌دهند.”

حدود دو هفته پیش، رهبر ایران خواستار شرکت شهروندان ایرانی در انتخابات پیش روی مجلس و خبرگان رهبری شده و گفته بود “همه در انتخابات شرکت کنند،‌ حتی کسانی که نظام را قبول ندارند برای حفظ و اعتبار کشور شرکت کنند.” مشابه این عبارت را آیت الله خامنه ای پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ هم به کار برده بود.
__________________________________________
انتقاد رهبر ایران از حمله به سفات عربستان سعودی

رهبر ایران در سخنرانی امروز خود از حمله به سفارت عربستان انتقاد کرده است. آقای خامنه ای گفته “به صرف اینکه قضیه‌ای مثل سفارت عربستان و سفارت انگلیس پیش بیاید که کاری بسیار بد و به ضرر کشور و اسلام است، این را بهانه نکنند که جوانان مؤمن را موردتهاجم قرار دهند.”

آیت الله خامنه ای گفته “جوان مؤمن و انقلابی و حزب‌اللهی را متهم نکنید به تندروی؛ اینها همان‌هایی هستند که خالصانه در صحنه حاضرند و آنجا که دفاع از امنیت کشور و خون دادن مطرح باشد، در میدان می‌آیند.”
_________________________________________
اظهارات رهبر ایران به فاصله کوتاهی پس از انتقادها از رد صلاحیت های گسترده داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی صورت می گیرد. اکبر هاشمی رفسنجانی از این رد صلاحیت ها اظهار تاسف کرده و گفته شده است که حسن روحانی رئیس جمهور و علی لاریجانی رئیس مجلس با شورای نگهبان که مسئول نهایی رسیدگی به صلاحیت هاست، مذاکره خواهند کرد.

هنوز فهرست رسمی تایید صلاحیت شدگان ارائه نشده، اما گزارش رسانه‌ها و اظهارنظر چهره‌های سیاسی حاکی از رد صلاحیت بیش از نیمی از داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس است. شمار کثیری از این افراد نامزدهای طیف اصلاح طلب هستند.

آقای خامنه‌ای در اظهارات امروز خود گفته “مردم، با بصیرت و فکر، انسان‌های صالح را انتخاب کنند؛ کسی که وقتی در مسند نشست خود را سپر بلای مشکلات کشور قرار دهد، کشور را به دشمن نفروشد.”

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان با انتخابات مجلس خبرگان قرار است ۷ اسفند برگزار شود.
از: بی بی سی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>