مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2021 » مارس

بایگانی/آرشیو ماهانه: مارس 2021

توئیت دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران در باره زندانیان سیاسی

Mousavian

ده ها زندانی سیاسی برای اعتراض به شرایط معیشتی اسفبار ملت ایران دست به اعتصاب غذا زده اند آنها از جان خود گذاشته اند تا صدای ملت را انعکاس دهند. جنبش ملی ایران هم باید از این‌ ایثار گران حمایت کرده و آزادی آنها را بخواهد . اولین شعار جنبش ملی اینست: « زندانی سیاسی آزاد باید گردد» بیشتر بخوانید »

میراث جنگ سرد؛ دکترین وحشت و مهار: دکتر مصطفی دانش

Danesh

فرهنگ و هنر میراث جنگ سرد؛ دکترین وحشت و مهار قدرت، سیاست و پست و بلند سرنوشت انسان‌ها در مناطق بحرانی، جانمایه خاطرات مصطفی دانش، مخبر جنگی است. روایات یگانه‌ نویسنده بر سال‌ها حضور در کانون‌های تنش استوارند. گزارش‌هایی دست اول از فاجعه‌آفرینی‌ها و ‌آتش‌افروزی‌ها.      “اسلامگرایی در قالب کنونی خود محصول جنگ سرد است و از دل رقابت‌های ابرقدرت‌های ... بیشتر بخوانید »

پی افکندن کاخی بلند با متن پیشنهادی ملی شدن صنعت نفت حمید اکبری

Hamid_Akbari-60x66

به مناسبت هفتادمین سالگرد ملی شدن صنعت نفت بوسیله دکتر محمد مصدق و یارانش “پی افکندم از نظم کاخی بلند که از باد و باران نیابد گزند” با یاد و سپاس از ارسلان پوریا* «به نام سعادت ملت ایران و به منظور کمک به تامین صلح جهانی، امضاکنندگان ذیل پیشنهاد می‌نماییم که صنعت نفت ایران در تمام مناطق کشور بدون ... بیشتر بخوانید »

فروکاستن نوروز از جشن همبستگی به تعطیلات فراغتی پانته‌آ بهرامی

Pantea 2

مهمترین ویژگی آیین‌های نوروزی در تاریخ، ایجاد نشاط و مقاومت در مقابل حذف است نوروز، آیینی دینی و زرتشتی نیست-Majid Asgaripour/WANA via REUTERS هرچند جمهوری اسلامی با همه سیاستگذاری‌های آگاهانه‌اش نتوانست گفتمان نوروز را در نهان‌خانه‌ها حبس کند، اما توانست آن را از فضای عمومی به عقب براند و به آیینی خانوادگی و دید و بازدید با عنصر تعطیلات و ... بیشتر بخوانید »

نحوه نگرش حکومت و برنامه دولت جدید امریکا ( ضیاءمصباح )

Zia mesbah

لازمه برخورداری از مزیت تعطیلات انهم بمناسبت عید نوروز اینستکه به نکات جدی پرداخته نشود ، اما در رابطه با  چگونگی نکته ای که پیوسته برآن تاکید میشد  یعنی : آیا «پرزیدنت بایدن »سیاست های «اقای ترامپ » در رابطه با عملکرد هسته ای و منطقه ای حکومت  ایران پیش خواهد گرفت یا روش « آقای اوبا ما » را ... بیشتر بخوانید »

انال ۱: گفتگوی سعید جعفری با دکتر حسین موسویان و دکتر همایون مهمنش درباره مسائل روز و وضعیت زندانیان سیاسی (۱۶)

kanal-1-2021-03-28-66x66

میهمانان: دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی و هیئت راهبردی جبهه ملی ایران و دکتر همایون مهمنش عضو هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور ۸ فروردین ۱۴۰۰ برابر ۲۸ مارس ۲۰۲۱ زمان پخش از کانال ۱: یکشنبه ها ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران Share this: برای به اشتراک گذاشتن در توییتر کلیک کنید (در پنجرۀ تازه ... بیشتر بخوانید »

منوچهر تقوی بیات :خامنه ای خائن همه ی ایران را به چین می فروشد!

taghavi-bayat-150x150

قرارداد ۲۵ ساله با چین یا به گفته ی دستگاه های سخن پراکنی حکومت ولایت فقیه “سند برنامه ی همکاری جامع ایران و چین”، سند جامع فروش ایران به چین است. این قرارداد شباهت فراوانی با قرارداد ۱۹۱۹ انگلیس با ایران دارد که وثوق الدوله مخفیانه با گرفتن چهار صد هزارتومان رشوه در سال ۱۹۱۹ با انگلیس ها بست. مردم ... بیشتر بخوانید »

توئیت دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران در باره اهداف مبارزات مردم ایران توئیت دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران در باره اهداف مبارزات مردم ایران

Mousavian

نه به جمهوری اسلامی ، نه به سلطنت و هر نوع حکومت فردی و موروثی ، نه به انتخابات فرمایشی و غیر دموکراتیک. آری به حاکمیت ملی برخاسته از رای آزاد مردم در نظام جمهوری، آری به آزادی و استقلال و عدالت و امنیت و رفاه، آری به جدایی دین از حکومت . بیشتر بخوانید »

کانال ۱: گفتگوی سعید جعفری با خانم ها پرستو فروهر، نیره انصاری و الهه امانی درباره اوضاع کشور و ۸ مارس روز جهانی زن (۱۵)

kanal-1-1-66x66

ک میهمانان: خانم پرستو فروهر، هنرمند، استاد دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه یوهانس گوتنبرگ در شهر ماینز آلمان، کنشگر حوزه دادخواهی، خانم دکتر نیره انصاری، حقوق دان، متخصص حقوق بین الملل، نویسنده و کوشنده حقوق بشر و خانم الهه امانی رئیس شبکه بینافرهنگی زنان، فعال حقوق بشر و فعال حقوق زنان ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ برابر ۱۴ مارس ۲۰۲۱ بیشتر بخوانید »

جبهه ملی ایران: خشونت و کشتار در سیستان و بلوچستان را محکوم می کنیم

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

- شنبه, ۹ام اسفند, ۱۳۹۹ خشونت و کشتار در سیستان و بلوچستان را محکوم می کنیم در روز چهارم اسفند ۹۹ در شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان، وقایع تلخ و ناگواری به وقوع پیوست که همه ی ایران را متاثر و اندوهگین ساخت. طی آن رویداد غم انگیز تعدادی از هموطنان بلوچ ما با شلیک مستقیم گلوله به ... بیشتر بخوانید »