مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2020 » نوامبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: نوامبر 2020

جبهه ملی ایران: تروریسم، حرکتی غیر انسانی و در تضاد با موازین حقوق بشری و در خدمت سرکوبگران است

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

تروریسم، حرکتی غیر انسانی و در تضاد با موازین حقوق بشری و در خدمت سرکوبگران است بی گمان تروریسم و کشتن افراد انسانی در هر شکل و به هر بهانه ای در تضاد کامل با موازین حقوق بشری است. زیرا که حق حیات، مهمترین و اولین حق هر انسان است. با نگاهی به قطعنامه ها ی دو دهه اخیر شورای ... بیشتر بخوانید »

ترور محسن فخری زاده و امنیت ملی ایران؛ ضعف و ضربه پذیری شدید حکومت اسباب نگرانی است دکتر محسن قائم مقام

ghaemm01

خبر ترور محسن فخری زاده ، دانشمند اتمی کشور، از جهت وضع امنیت مملکتی بسیار ناراحت کننده است. این برداشت نباید معنی دفاع از سازماندهی ساختن بمب اتمی برای کشور را داشته باشد چون چنین برنامه ای همچنانکه نشان داده شده است بسیار پرمخارج، خطرناک و وسیله ایست که ایران و مردم را در خطر یک جنگ مهیب احیانآ اتمی ... بیشتر بخوانید »

جبهه ملی ایران: در سالگشت شهادت هم میهنان حق طلب و فداکارمان، یاد آنان را گرامی می داریم -

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

در سالگشت شهادت هم میهنان حق طلب و فداکارمان، یاد آنان را گرامی می داریم در پی اعلام افزایش ناگهانی و نا معقول قیمت بنزین درنیمه شب ۲۴ آبان ماه ۹۸، خیزش اعتراضی عمومی در سراسر کشور آغاز شد. اگراین طرح به گونه ای کارشناسانه و مدیریت شده با لحاظ کردن مشکلات معیشتی هم میهنانی که از اقشار آسیب پذیر ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی اسفندیار خلف و منوچهر تقوی بیات با دکتر حسین موسویان، دکتر ریموند رخشانی و دکتر فرهنگ قاسمی در باره همسازی ملی جمهوری خواهان سوسیال دموکرات و لائیک ایران – بخش چهارم

hamsazi-1-66x66

همسازی ملی جمهوری خواهان سوسیال دموکرات و لائیک ایران میهمانان آقایان حسین موسویان، ریموند رخشانی، منوچهر تقوی بیات، اسفندیار خلف و فرهنگ قاسمی تهیه شده توسط تلویزیون اینترنتی رنگین کمان بنیاد آزادی اندیشه و بیان ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۹ پاریس https://rangin-kaman.net https://rangin-kaman.tv برای مشاهده از ایران https://anchor.fm/rangin پادکست رنگین کمان https://instagram.com/rangin_kaman_tv اینستاگرام رنگین کمان https://twitter.com/RanginKaman17 توییتر رنگین کمان https://facebook.com/ranginkaman.tv فیسبوک رنگین کمان https://t.me/ranginkamannet تلگرام رنگین کمان تهیه شده توسط #تلویزیون_اینترنتی_رنگین_کمان، #بنیاد_آزادی_اندیشه_و_بیان Share this: برای ... بیشتر بخوانید »

منوچهر تقوی بیات : باده ی صبوحی و نماز صبح

Manuchehr Taghavi Bayat

باده ی صبوحی و نماز صبح ۴۷۰ بحررمل مثمن مخبون محذوف فاعلاتن فعلاتن فعلاتن فعلن   ۱ـ صبح است  و ژاله می چكد از  ابر بهمنی برگ  صبوح  ساز   و   بده    جام  یك  منی ۲ـ در بحر مایی   و  منی    افتاده ام     بیار می  تا   خلاص   شوم  از   مایی    و   منی ۳ ـ خون پیاله خور كه  حلال است  خون  ... بیشتر بخوانید »

تعمیق شکاف جنسیتی در آموزش؛ فاجعه ترک تحصیل کودکان دختر/الهه امانی

amani-300x300

 ۰ پاندمی کرونا تاثیرات عمیق و دیرپایی بر سیستم‌های آموزشی در جهان گذاشته و منجر به بسته شدن بسیاری از موسسات و مدارس ابتدایی، متوسطه و دانشگاهی در سطح جهان شده است، امری که فرآیندهای آن به طور کامل مشهود نیست. به تخمین نهادهای بین‌المللی تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ متجاوز از یک میلیارد و ۷۷ میلیون دانش‌آموز و دانشجو از ... بیشتر بخوانید »

ضیاء مصباح (و اکنون چه باید کرد ؟)

Zia Mesbah

مردم آمریکا بیشتر در پی رشد اقتصادی، اشتغال پایدار و درآمد بیشتر ، افزایش رفاه، آرامش، آموزش و تفریح خود هستند و هر رئیس جمهوری که بتواند این انتظارات را برآورده کند، محبوب تر است. به نظر ناظران و تحلیلگران سیاسى – اقتصادی ، ترامپ در سیاست داخلى، البته قبل از ظهور کرونا، بسیار موفق عمل کرد به طوری که ... بیشتر بخوانید »

توئیت دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران در باره ۱۹ آبان سالروز اعدام دکتر حسین فاطمی

DrHosseinFatemi

١٩ آبان ٩٩ مصادف با شصت و ششمين سالروز تيرباران دكتر حسين فاطمى است. اعدام دكتر فاطمى وزير خارجه دولت ملى مصدق، داغ ننگ ابدى است كه بر پيشانى كودتاچيان ٢٨ مرداد ٣٢ نشسته است .اين لكه ننگ هيچگاه زدوده شدنى نيست خون او سه سال قبل از اعدام هم با گلوله فدائيان اسلام بر زمين ريخته شد بیشتر بخوانید »

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: قتل شهروندان فرانسوی توسط بنیادگرایان اسلامی را بشدت محکوم میکنیم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

قتل شهروندان فرانسوی توسط بنیادگرایان اسلامی را بشدت محکوم میکنیم بار دیگر انسانهای بیگناهی توسط بنیادگرایان اسلامی در فرانسه به قتل رسیدند. روز ۱۶ اکتبر ساموئل پتی، آموزگار فرانسوی که به شاگردانش آموزش دمکراسی داده بود به دست یک اسلامگرا سلاخی شد و در ۲۹ اکتبر سه فرانسوی در کلیسایی در شهر نیس به ضرب چاقوی اسلامگرای دیگری به قتل ... بیشتر بخوانید »