مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2020 » اکتبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: اکتبر 2020

حبس فعالان محیط زیست در ایران ۱۰۰۰ روزه شد

fln_mhyt_zyst-_wb_syt_1

با وجود گذشت هزار روز از بازداشت فعالان محیط زیست در ایران و درخواست‌های متعدد فعالان حقوق بشری و مجامع بین‌المللی برای آزادی این زندانیان سیاسی، ‌آنها همچنان در حبس به‌سر می‌برند. ادامه حبس فعالان محیط زیست در حالی است که وضعیت سلامتی و شرایط نگهداری آنها تاکنون چندین بار موجب نگرانی نزدیکانشان و موضوع گزارش‌های رسانه‌ای و حقوق بشری ... بیشتر بخوانید »

درسهایی از ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای دموکرات های ایرانی: خطر یک نظام مبتنی بر ریاست جمهور محور برای دموکراسی(۱) پروفسور داود غلام آزا

dawud-gholamazad-150x150

داود غلام آزاد(۲) طرحی برای بحث عمومی یکی از پیشنهادهای رایج برخی از گروههای مستاصل اپوزیسیون جمهوری اسلامی تأکید بر لزوم تشکیل جبهه متحد همه جهت سرنگونی حاکمیت روحانیت است. بر این اساس، تصمیم گیری درباره سیستم حکومتی آینده به همه پرسی عمومی واگذار می شود. در نتیجه، پس از برچیدن “جمهوری اسلامی”، اکثریت ایرانیان باید بین گزینه های احتمالی ... بیشتر بخوانید »

ترس به جان خامنه‌ای و روحانی افتاده است منوچهر تقوی بیات

taghavi-bayat-150x150

“حکم می کنم!” … رضا “… بدون اخذ عوارض، گذرنامه در دستش می گذاریم و به هر جا دلش می خواهد برود!”… محمدرضا پهلوی “… جمهوری اسلامی، نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد!”… خمینی “… ترسوها حق ندارند اسم عقلانیت را بیاورند! زیرا عقلانیت به معنای محاسبه درست است.”… خامنه ای این سخن های زهرآگین و ابلهانه از ... بیشتر بخوانید »

جبهه ملی ایران: تنها عدم مداخله در جنگ نیابتی قره باغ با منافع ملی ایران مطابقت دارد

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

تنها عدم مداخله در جنگ نیابتی قره باغ با منافع ملی ایران مطابقت دارد در زمانه ای که کشورهای مترقی به سوی هم گرایی و تشکیل اتحادیه گام بر می دارند، متاسفانه شاهد آنیم، که دو کشور همسایه ی شمالی ما با سابقه ی طولانی همجواری درگیر جنگی ویرانگر می شوند، که شماری از غیر نظامیان کشته شده و صدماتی ... بیشتر بخوانید »

زیباترین سنتها : (ضیاء مصباح )

Zia Mesbah

پیشنهاد میشود :دور همی یکشنبه شبتان ( پسین یکشنبه آینده ) برای جلوگیری از مخاطرات بهداشتی – بیشتر از 8 نفر نباشد ،  انار برای پذیرائی در بلند ترین  شب  را هم اکنون تهیه فر مائید !! هر چند صنف طلافروشان توصیه کرده به جای آجیل شب یلدا طلا بخرید قیمتها در یک حدود است . از همه مهمتر اینکه ... بیشتر بخوانید »

تسلیت شورای مرکزی جبهه ملی ایران به ملت ایران به مناسبت درگذشت محمدرضا شجریان

shajarian-173x220

  تسلیت به ملت بزرگ ایران با اندوه و تاسف بی کران درگذشت استاد محمد رضا شجریان، هنرمند مردم دوست و محبوب مردم را به ملت بزرگ ایران و جامعه هنرمندان کشور و به ویژه به خانواده ارجمند ایشان تسلیت می گوییم.  هفدهم مهر ماه ۱۳۹۹  تهران – شورای مرکزی جبهه ملی ایران Share this: برای به اشتراک گذاشتن در ... بیشتر بخوانید »