مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2020 » اکتبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: اکتبر 2020

حبس فعالان محیط زیست در ایران ۱۰۰۰ روزه شد

fln_mhyt_zyst-_wb_syt_1

با وجود گذشت هزار روز از بازداشت فعالان محیط زیست در ایران و درخواست‌های متعدد فعالان حقوق بشری و مجامع بین‌المللی برای آزادی این زندانیان سیاسی، ‌آنها همچنان در حبس به‌سر می‌برند. ادامه حبس فعالان محیط زیست در حالی است که وضعیت سلامتی و شرایط نگهداری آنها تاکنون چندین بار موجب نگرانی نزدیکانشان و موضوع گزارش‌های رسانه‌ای و حقوق بشری ... بیشتر بخوانید »

عیب می چون که بگفتی …. ( مثبت اندیشی ) ضیاء مصباح

Zia Mesbah

بیش از 8 ماه از فعالیت مهمان ناخوانده جهانیان « ویروس کووید 19» می گذرد و بشر کنجکاو، فعال، پژوهشگر و از همه مهمتر نگران حیات خود و آدمیان ساکن این کره خاکی، تاکنون با تعریف علمی هر چند بسیار کوشیده اند – نتوانسته اند برآن فائق آیند. عنایت دارید : این نوشتار که طرح و اثبات نکات بسیاری « ... بیشتر بخوانید »

جبهه ملی ایران: تنها عدم مداخله در جنگ نیابتی قره باغ با منافع ملی ایران مطابقت دارد

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

تنها عدم مداخله در جنگ نیابتی قره باغ با منافع ملی ایران مطابقت دارد در زمانه ای که کشورهای مترقی به سوی هم گرایی و تشکیل اتحادیه گام بر می دارند، متاسفانه شاهد آنیم، که دو کشور همسایه ی شمالی ما با سابقه ی طولانی همجواری درگیر جنگی ویرانگر می شوند، که شماری از غیر نظامیان کشته شده و صدماتی ... بیشتر بخوانید »

تسلیت شورای مرکزی جبهه ملی ایران به ملت ایران به مناسبت درگذشت محمدرضا شجریان

shajarian-173x220

  تسلیت به ملت بزرگ ایران با اندوه و تاسف بی کران درگذشت استاد محمد رضا شجریان، هنرمند مردم دوست و محبوب مردم را به ملت بزرگ ایران و جامعه هنرمندان کشور و به ویژه به خانواده ارجمند ایشان تسلیت می گوییم.  هفدهم مهر ماه ۱۳۹۹  تهران – شورای مرکزی جبهه ملی ایران Share this: برای به اشتراک گذاشتن در ... بیشتر بخوانید »

نوچهر تقوی بیات: دموکراسی و آزادی چگونه به دست می آید؟

taghavi-bayat-150x150

واژه ی دموکراسی، در زبان یونانی تا سده ی هجدهم میلادی همان معنای باستانی خود را داشت و به معنای فرمانروایی همه ی مردمان یک سرزمین (کشور) بود. اما شارل دو مونتسکیو در کتاب روح قوانین در سال ۱۷۴۸ میلادی با تفکیک قوای سه گانه ( قوه مقننه، مجریه و قضائیه) در حکومت دموکراسی جدید، به این واژه معنای تازه ... بیشتر بخوانید »

تسلیت سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به مناسبت درگذشت خسرو آواز ایران محمدرضا شجریان

logosazemanha

  تسلیت به مناسبت درگذشت خسرو آواز ایران محمدرضا شجریان با نهایت تاثر و تاسف از درگذشت استاد محمدرضا شجریان، هنرمند ملی و از افتخارات فرهنگ و هنر ایران آگاه شدیم. وی پس از تحمل دوره طولانی بیماری حدود ساعت پنج بعدازظهر امروز در بیمارستان جم تهران چشم از جهان فروبست. طنین آواز شجریان سرمنشاء لذت و سرور و شور ... بیشتر بخوانید »