مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2020 » سپتامبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: سپتامبر 2020

دوام ایران چگونه تضمین میشود حسن بهگر

hassan-behgar

دست انداختن ملاها برحکومت که طبق روایات شیعه باید از آن امام زمان باشد، خیانت به امام زمان و شیعیان است زیرا بنا بر همان روایات هر حکومتی بجای حکومت صاحب الزمان بنشیند غصبی است. با این اندیشه هرگز بین دولت و ملت پیوند محکمی برقرار نمی گردد و این بیگانگی از روز اول حکومت اسلامی تا به امروز دوام ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی کوروش پارسا با رئیس شورای مرکزی جبهه ملّی ایران، دکتر حسین موسویان – موضوع: وضعیت مردم، وضعیت حکومت، راه برون رفت از بحران

dr.-moosavian-1-e1562503656544-66x66

مهمان: دکتر حسین موسویان، رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران مسائل گذار برنامه ای از کوروش پارسا موضوع برنامه: وضعیت سیاسی کشور، وضعیت مردم، وضعیت حکومت، راه برون رفت از بحران تهیه شده توسط تلویزیون اینترنتی رنگین کمان, بنیاد آزادی اندیشه و بیان ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۹ https://rangin-kaman.net https://rangin-kaman.tv برای مشاهده از ایران https://anchor.fm/rangin پادکست رنگین کمان https://instagram.com/rangin_kaman_tv اینستاگرام رنگین ... بیشتر بخوانید »

بیش از ۳۰۰ سینماگر ایران خواستار برچیده شدن «نظام سانسور» شدند

cinema

بیش از ۳۰۰ سینماگر ایرانی با انتشار بیانیه‌ای کوتاه به مناسبت «روز ملی سینما» خواستار برچیده شدن «نظام سانسور» در ایران شدند. این بیانیه که روز جمعه منتشر شد شامل یک جمله است: «ما سینماگران در روز ملی سینما خواهان برچیده شدن نظام سانسور و حذف هر نوع پروانه فیلم‌سازی هستیم.» جعفر پناهی، کیومرث پوراحمد، فرهاد توحیدی، فرشته صدرعرفایی، ترانه علیدوستی، کیانوش ... بیشتر بخوانید »

کشتار ۶۷؛ اگر جای میرحسین بودم! علی کشتگر

Ali-Keshtgar10

  زیتون – من این نامه را از سر عشق به آزادی و عدالت و مهربه کسی که به گناه دفاع از مطالبات آزادی‌خواهانه و عدالت‌جویانه مردم و مخالفت صریح با خودکامگی ولی فقیه بیش از ده سال است رنج زندان خانگی را به جان خریده و حصر ابد را بر هر گونه عقب‌نشینی در قبال عهدی که در سال ۸۸ ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب: تلاش برای استقلال عبدلکریم انواری+ دانلود کتاب

talash-baraye-esteghlal-209x147

- ن بالاخره پس از مدتها گرفتاری و معطلی کتاب خاطرات سیاسی عبدالکریم انواری تحت عنوان “تلاش برای استقلال ” در لندن منتشر شد. عبدالکریم انواری یکی از برجسته‌ ترین حقوق‌دانان و از اعضای فعال جبهه ملی ایران است که به دنبال تکفیرجبهه ملی مجبور به ترک میهن شد و زندگی سیاسی خود را در خارج از کشور با استقلال و آزادی تمام ... بیشتر بخوانید »

شعری از ادیت توماس ترجمه: زهرا شمس بر پا خیز و پای در راه بگذار

Bird

  ادیت توماس رمان نویس، آرشیویست، تاریخ نگار و روزنامه نگار فرانسوی است که در ۱۹۰۹در مون روژ به دنیا آمد و در سال ۱۹۷۰ در پاریس از دنیا رفت .او  در دوره جنگ جهانی دوم به «مقاومت» می پیوندد و یکی از شخصیت های فعال دوران مقاومت به شمار می آید. ادیت در نشریات مخفی با نام مستعار مطالب ... بیشتر بخوانید »

مقتضیات و ضرورتها : ضیاء مصباح

Zia Mesbah

مقتضیات و ضرورتها                                                         ضیاء مصباح در این روزگار پرمخاطره از هر جهت آنهم در پرتو تحولات بسیار سریع علمی، تکنولژی، ارتباطات و اطلاعات که روند مسلط جهانی شدن – اثرگذاری ویژه اش بیش از پیش مشهود گردیده … برخی از جوامع بر اساس  ضرورتها، مقتضیات و ارزش های مترقیانه روز همچون آزادی، مردم سالاری، حقوق بشر و حکومت قانون ... بیشتر بخوانید »