مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2020 » سپتامبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: سپتامبر 2020

دوام ایران چگونه تضمین میشود حسن بهگر

hassan-behgar

دست انداختن ملاها برحکومت که طبق روایات شیعه باید از آن امام زمان باشد، خیانت به امام زمان و شیعیان است زیرا بنا بر همان روایات هر حکومتی بجای حکومت صاحب الزمان بنشیند غصبی است. با این اندیشه هرگز بین دولت و ملت پیوند محکمی برقرار نمی گردد و این بیگانگی از روز اول حکومت اسلامی تا به امروز دوام ... بیشتر بخوانید »

عیب می چون که بگفتی …. ( مثبت اندیشی ) ضیاء مصباح

Zia Mesbah

بیش از 8 ماه از فعالیت مهمان ناخوانده جهانیان « ویروس کووید 19» می گذرد و بشر کنجکاو، فعال، پژوهشگر و از همه مهمتر نگران حیات خود و آدمیان ساکن این کره خاکی، تاکنون با تعریف علمی هر چند بسیار کوشیده اند – نتوانسته اند برآن فائق آیند. عنایت دارید : این نوشتار که طرح و اثبات نکات بسیاری « ... بیشتر بخوانید »

بیش از ۳۰۰ سینماگر ایران خواستار برچیده شدن «نظام سانسور» شدند

cinema

بیش از ۳۰۰ سینماگر ایرانی با انتشار بیانیه‌ای کوتاه به مناسبت «روز ملی سینما» خواستار برچیده شدن «نظام سانسور» در ایران شدند. این بیانیه که روز جمعه منتشر شد شامل یک جمله است: «ما سینماگران در روز ملی سینما خواهان برچیده شدن نظام سانسور و حذف هر نوع پروانه فیلم‌سازی هستیم.» جعفر پناهی، کیومرث پوراحمد، فرهاد توحیدی، فرشته صدرعرفایی، ترانه علیدوستی، کیانوش ... بیشتر بخوانید »

کشتار ۶۷؛ اگر جای میرحسین بودم! علی کشتگر

Ali-Keshtgar10

  زیتون – من این نامه را از سر عشق به آزادی و عدالت و مهربه کسی که به گناه دفاع از مطالبات آزادی‌خواهانه و عدالت‌جویانه مردم و مخالفت صریح با خودکامگی ولی فقیه بیش از ده سال است رنج زندان خانگی را به جان خریده و حصر ابد را بر هر گونه عقب‌نشینی در قبال عهدی که در سال ۸۸ ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب: تلاش برای استقلال عبدلکریم انواری+ دانلود کتاب

talash-baraye-esteghlal-209x147

- ن بالاخره پس از مدتها گرفتاری و معطلی کتاب خاطرات سیاسی عبدالکریم انواری تحت عنوان “تلاش برای استقلال ” در لندن منتشر شد. عبدالکریم انواری یکی از برجسته‌ ترین حقوق‌دانان و از اعضای فعال جبهه ملی ایران است که به دنبال تکفیرجبهه ملی مجبور به ترک میهن شد و زندگی سیاسی خود را در خارج از کشور با استقلال و آزادی تمام ... بیشتر بخوانید »

شعری از ادیت توماس ترجمه: زهرا شمس بر پا خیز و پای در راه بگذار

Bird

  ادیت توماس رمان نویس، آرشیویست، تاریخ نگار و روزنامه نگار فرانسوی است که در ۱۹۰۹در مون روژ به دنیا آمد و در سال ۱۹۷۰ در پاریس از دنیا رفت .او  در دوره جنگ جهانی دوم به «مقاومت» می پیوندد و یکی از شخصیت های فعال دوران مقاومت به شمار می آید. ادیت در نشریات مخفی با نام مستعار مطالب ... بیشتر بخوانید »

مقتضیات و ضرورتها : ضیاء مصباح

Zia Mesbah

مقتضیات و ضرورتها                                                         ضیاء مصباح در این روزگار پرمخاطره از هر جهت آنهم در پرتو تحولات بسیار سریع علمی، تکنولژی، ارتباطات و اطلاعات که روند مسلط جهانی شدن – اثرگذاری ویژه اش بیش از پیش مشهود گردیده … برخی از جوامع بر اساس  ضرورتها، مقتضیات و ارزش های مترقیانه روز همچون آزادی، مردم سالاری، حقوق بشر و حکومت قانون ... بیشتر بخوانید »

توئیت دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران در باره ۱۳ آبان سالروز اشغال سفارت آمریکا

dr.-hosein-mousavian-1-150x150

١٣ آبان ٥٨ سفارت آمريكا با منظور هاى حقير سياسى، بر خلاف شئون ديپلوماتيك و بر خلاف خلق و خوى جوانمردى و انسان دوستى ايرانيان اشغال و گروگان گيرى انجام شد در نتيجه اين حركت نا بخردانه ميليارد ها دلار خسارت بر گردن ملت ايران بار گرديد و اين روز هاى تاريك تاريخ براى ميهن ما رقم خورد بیشتر بخوانید »