مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2020 » آگوست

بایگانی/آرشیو ماهانه: آگوست 2020

گفت‌وگوی نشریه کار و کارگر با دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران (۳)؛ عنوان: جنبش عدم تعهد وامدار تفکرات مصدق است

moosavian-66x66

پرسش ها از: حمیدرضا مهدیزاده برای مطالعه بخش سوم مصاحبه با فرمت پی دی اف لطفا اینجا کلیک کنید ***************** ***************** مرتبط گفت‌وگوی نشریه کار و کارگر با دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران (۲)؛ عنوان: مصدق خواهان برگزاری انتخابات آزاد و بدون تقلب بودشهریور ۲, ۱۳۹۹در «آخرین مطالب» گفت‌وگوی نشریه کار و کارگر با دکتر حسین ... بیشتر بخوانید »

سه نکتۀ کوتاه درباره دکتر محمد مصدق : رضا بابایی

mossadegh

  چکیده: جمع سیاست(به معنای کوشش برای حفظ منافع ملی) با دیانت(به معنای پایبندی به شریعت) از نوعی که مصدق به منصۀ ظهور درآورد، تجربه‌ای است موفق و درس‌آموز برای کسانی که قرائتی دیگر از شعار «سیاست ما عین دیانت ما است و دیانت ما عین سیاست ما است» را… رضا بابایی ۱٫ مسئله نفت و ملی شدن صنعت انرژی، ... بیشتر بخوانید »

«علوم اجتماعی اسلامی» چه صیغه ای است؟ علی شاکری زند

ali-chakeri-zand

  در برخی از زندگینامه های آلبرت آینشتین نوشته اند که هنگامی که وی نخستین بار به آمریکا سفر کرد روزنامه نگاری که خود را بسیار هوشمند و نکته سنج می پنداشت از او پرسید به خدا عقیده دارد یا نه و تصور می کرد که آن مرد دانشمند را در برابر پرسشی دشوار قرارداده است. فیزیکدان بزرگ در پاسخ ... بیشتر بخوانید »

گفت‌وگوی نشریه حافظه با خسرو سیف دبیر حزب ملت ایران؛ موضوع: عملکرد حزب ملت ایران در مساله جدایی بحرین از ایران

khosrow-seif

  برای مطالعه قسمت اول مصاحبه در صفحه اول روزنامه با فرمت پی دی اف لطفا اینجا کلیک کنید برای مطالعه قسمت اول مصاحبه در صفحه دوم روزنامه با فرمت پی دی اف لطفا اینجا کلیک کنید ***************** ***************** مرتبط گفت‌وگوی نشریه کار و کارگر با دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران (۱)مرداد ۳۰, ۱۳۹۹در «آخرین مطالب» ... بیشتر بخوانید »

به مبارزات خود برای آزادی و حاکمیت ملت با همبستگی ادامه دهیم

logosazemanha

    وضعیت ایران روز به روز بدتر میشود. وخامت اوضاع چنان فراگیر و آشکار است که همه جز سران نظام به آن اعتراف دارند. حاکمیت چشم و گوش خود را بسته و نه تنها راه حلی برای خروج از بن بست های خودساخته ارائه نمیدهد بلکه برعکس دائما دست به اقداماتی میزند که اوضاع را وخیم تر کرده، مردم ... بیشتر بخوانید »

دهکده جهانی-١٢۵-فریدا صبا در گفتگو با دکتر حسین موسویان، رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران پیرامون پیش نویس موافقتنامه ٢۵ ساله همکاریهای ایران و چین

moosavian-66x66

  پیرامون پیش نویس موافقتنامه ٢۵ ساله همکاریهای ایران و چین و مفاد نامعلوم و پنهانی آن؛ ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ مرتبط جنبش جمهوری‌خواهان دموکرات و لائیک ایران: نه به طرح قرارداد اسارت‌بار چین و ایران!مرداد ۲۱, ۱۳۹۹در «آخرین مطالب» مشاور علی لاریجانی: او از طرف رهبر ایران در توافق ۲۵ ساله ایران و چین نقش ویژه داشتهمرداد ۲۱, ۱۳۹۹در «آخرین ... بیشتر بخوانید »

هشدار سازمان پزشکان جبهه ملی ایران

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

در اوایل دی ماه 98 اپیدمی ویروس کرونا از شهر ووهان چین آغاز شد و به سرعت تبدیل به پاندمی یا همه گیری جهانی گردید . این پاندمی از خیلی جهات در دنیا منحصر به فرد و بی سابقه بوده و هست . همه گیری های وبا و طاعون در قرون گذشته ، هیچگاه چنین ابعاد گسترده ای که 5 ... بیشتر بخوانید »

نقش مهم افسر سرویس جاسوسی انگلیس در کودتای ۲۸ مردا

mossadegh-3-304x205

نقش مهم افسر سرویس جاسوسی انگلیس در کودتای ۲۸ مرداد / «شخصا شورش‌های خیابانی را هدایت می‌کردم؛ بیش از یک میلیون و نیم پوند خرج کردم» / تکان دهنده‌ترین بخش اسناد: انگلیس پشت قتل افشارطوس بوده است تیتر بالا از روزنامه انتخاب ایران اینترنشنال: «کودتای ۵۳»؛ مستند کارگردان ایرانی بریتانیایی درباره نقش ام‌آی‌سیکس در سرنگونی مصدق روزنامه گاردین از نمایش ... بیشتر بخوانید »

منوچهر تقوی بیات: کشتار مردمان بی گناه و بیگانه پرستی بس است!

Manuchehr Taghavi Bayat

ملت شریف و ستمدیده ی ایران اجازه ندهید مشتی آخوند شیاد و دروغگو بیش از این به زن و فرزند شما و خاک میهن شما، تجاوز کنند. زنان کشور ما از آغاز حکومت ستمگرانه ی جمهوری فریب و دروغ، زیر بیشترین ضربه ها قرار گرفته اند، اما  زنان غیور و آگاه ایران برخلاف نقشه ی بیگانگان و نوکرانشان، جانانه در ... بیشتر بخوانید »