مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2020 » ژوئن

بایگانی/آرشیو ماهانه: ژوئن 2020

بازهم در مقوله اقتصادی که برای خران میپنداشتند ( ضیاء مصباح )

zia_mesbah-e1525979469355-150x150

  بالارفتن  نرخ ارز و فلزات گران بها  آینده اقتصادی ایرانمان را دچار ایستائی کامل نموده  زیرا به میزانی که ارز گران می‌شود، ارزش پول داخلی  و متعاقب آن قدرت خرید مردم کاهش پیدا می‌کند. در ایجاد چنین فضایی در عرصه اقتصادی کشور کدامین عوامل مؤثرند و حکومت برای سامان‌دادن به شرایط نا بود کننده اخلاق و ارزشها ی مردم ... بیشتر بخوانید »

کامبیز قاءم مقام: خاطراتی از جنبش دانشجویان ایرانی در خارج از کشور: بخش نهم

kambiz-66x66

خاطراتی از جنبش دانشجویان ایرانی در خارج از کشور: بخش نهم کامبیز قائم مقام سه شنبه, ۷ام مرداد, ۱۳۹۹ اندازه قلم متن خاطراتی از جنبش دانشجویان ایرانی در خارج از کشور، برنامه ای از کامبیز قائم مقام: بخش نهم تهیه شده توسط تلویزیون اینترنتی رنگین کمان، بنیاد آزادی اندیشه و بیان مرداد ماه ۱۳۹۹ https://rangin-kaman.net https://rangin-kaman.tv برای مشاهده از ایران ... بیشتر بخوانید »

سرمقاله نشریه شماره ۲۰۲ پیام جبهه ملی ایران منافع ملی ما چیست و در کجاست؟

  بدیهی و طبیعی است که مسیر سیاست خارجی هر کشور باید در راستای حفظ منافع و مصالح مردمی که در آن سرزمین زیست می کنند  ترسیم گردد. یعنی سیاست خارجی باید منطبق بر منافع ملی تبلور یافته و تعریف شود  و نه بر اساس سلیقه و رأی و منافع قدرت‌های حاکم . یک دولت ملی و مردمی باید در ... بیشتر بخوانید »

بهره برداری : ( ضیاء مصباح )

mesbah

اندیشمندان و سیاست مدارانی هشیارو کاردان  مشابه  آقای ظریف خواسته‌ها و اهداف تکلیف شده بر خود را، گاه بدون آنکه نظر مردم را خواسته باشند، از زبان آن‌ها بیان می‌کنند. بعبارت دیگرسخنران افرادی را که می‌خواهد درباره‌ شان صحبت کند با نظر و معیارهای خود تعیین می‌کند و به واقعیت ها کاری ندارد . اینگونه استفاده ابزاری را در سخنان ... بیشتر بخوانید »

میزگرد جمهوری خواهی با مریم سطوت، کامبیز قائم مقام، حسن زهتاب و هژیر عطاری؛ موضوع: لازمه پایان دادن به قتل های ناموسی و خشونت علیه زنان تغییر ساختار سیاسی و قوانین کشور است!

miz-gerd-3-66x66

«میزگرد جمهوری خواهی» موضوع: لازمه پایان دادن به قتل های ناموسی و خشونت علیه زنان تغییر ساختار سیاسی و قوانین کشور است! مهمانان: خانم مریم سطوت و آقایان کامبیز قائم مقام، حسن زهتاب و هژیر عطاری ۴ تیر ۱۳۹۹ برابر با ۲۴ ژوئن ۲۰۲۰ تهیه شده توسط تلویزیون اینترنتی رنگین کمان، بنیاد آزادی اندیشه و بیان https://rangin-kaman.net https://rangin-kaman.tv برای مشاهده از ... بیشتر بخوانید »

۴ سازمان و حزب دموکرات، جمهوری‌خواه و سکولار: لازمه پایان دادن به قتل های ناموسی و خشونت علیه زنان تغییر ساختار سیاسی و قوانین کشور است

logo-4-sazeman

  لازمه پایان دادن به قتل های ناموسی و خشونت علیه زنان تغییر ساختار سیاسی و قوانین کشور است! طی یکماه گذشته ایران شاهد پنج قتل ناموسی بوده است. دختران و زنان جوانی که توسط پدر، شوهر، برادر به دلایل ناموس پرستانه به قتل رسیده اند و جامعه از این قتل ها و نحوه برخورد قوانین و مسئولین نظام نسبت به ... بیشتر بخوانید »

منیره طه:هنوزم یاد، یادِ زندۀ اوست

monireh-taha

هنوزم یاد، یادِ زندۀ اوست عزیزم، دخترم، آرام جانم نُماد هستی و نام و نشانم اگر روزی گذارت افتد آنجا بیفشان هر کجا خاکسترم را مگر روید مَنی باز از دلِ خاک سرودافشان رود تا اوجِ افلاک ببین آن کوچۀ باریک و بُن بست1 هنوزم همچُنان بر جای خود هست؟ ببین آن خانۀ سر سبز و سرمست 2 نشانی زانهمه ... بیشتر بخوانید »

شاه ایران و ملکه انگلستان فخرالدين عظيمی

fakhredin-azimi-150x150

  مستندی که به نامThe Queen & The Coup in Iran از تلویزیون کانال چهار بریتانیا پخش شد نکته‌های تازه درخور توجهی برای پژوهشگران تاریخ ایران سده بیستم نداشت. از سند مهمی سخن نرفت که قبلاً دیده نشده باشد. برخی سندهای «کشف» شده را این نگارنده سی سال پیش در پژوهشی به‌کاربرده است (نگاه کنید به: بحران دموکراسی در ایران ... بیشتر بخوانید »

“دموکرات” هایی که الگویشان دیکتاتورها هستند! همایون مهمنش

mehmaneshsokhanrani-150x150

امروز تقریبا همه گروههای اپوزیسیون جمهوری اسلامی خود را دموکرات میدانند. معذالک هنوز به گروههایی برمیخوریم که همزمان با ادعای دموکرات بودن، دیکتاتورهایی مانند استالین، خمینی یا رضا شاه و محمدرضا شاه را الگو میدانند و تضادی هم در این ترکیب نمی بینند. این نوشته به طرفداران پادشاهی در ایران می پردازد. اوائل اردیبهشت ماه امسال ایمیلی توسط گروهی که ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی تلویزیون ایران اینترناسیونال با دکتر مهرداد درویش پور در باره قتل های ناموسی در ایران دکتر مهرداد درویش پور

Mehrdad_Darvishpour_2

  نیروی انتظامی وقوع چهارمین قتل ناموسی طی کمتر از یک ماه را تایید کرد؛سلاخی خواهر به دست برادر در آبادان که در توجیه جنایت مهیب خود گفته به بهانه «رابطه نامشروع و خیانت به شوهرش» خواهر خود را کشته و اعتراف کرده که «ده‌ها بار کارد سلاخی را به سینه و گردن خواهرش فرو برده تا از مرگ خواهرش ... بیشتر بخوانید »