مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2020 » می

بایگانی/آرشیو ماهانه: می 2020

۲۹ اردیبهشت زادروز دکتر مصدق روز پاسداشت دو اصل استقلال و آزادی «موازنه منفی» نقطه پیوند دو اصل استقلال و آزادی

mossadegh-3-304x205

مندرج در پیام جبهه ملی امروز (۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۲۹ اردیبهشت زادروز «دکتر محمد مصدق» است. وی نه‌تنها پیام‌آور «استقلال» و «آزادی» در ایران‌زمین، بلکه برای سایر کشورهای استعمار زده شرق و حتی سراسر گیتی است. جبهه ملّی ایران به‌عنوان خانه سیاسی دکتر مصدق، سه سال پیش از این، به‌مناسبت خجسته زادروز این مرد بزرگ تاریخ، پیشنهاد نام‌گذاری این روز ... بیشتر بخوانید »

شکاف جنسیتی دیجیتال؛ دو صد گفته چون نیم کردار نیست/الهه امانی

amani-300x300

 ۰ در آوریل ۲۰۲۰ که نیمی از جمعیت جهان در قرنطینه قرار داشت، چرخه‌های جهان ما با تکیه بر اینترنت و فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی از حرکت باز نایستاد. در واقع کوید۱۹ اولین پاندمی عصر رسانه‌های اجتماعی، سبب شد تا هرچه بیش‌تر به این واقعیت که دسترسی به اینترنت و شبکه‌های اطلاعاتی و ارتباطی همچون دست‌یابی به آب و برق ... بیشتر بخوانید »

به نظر شما کی از همه خائن‌تر بوده… “کلاً مثلاً روشنفکرها؟” تو، سالومه! منوچهر تقوی بیات

Manuchehr Taghavi Bayat

کسی که به ما نپریده بود کلاغ ورپریده بود. سالومه سیدنیا، مجری شبکه ی “من و تو Manoto ” در توییت خود از مشتریان خود می پرسد: « به نظر شما کی از همه خائن تر بوده: مصدق، محمد خاتمی، ظریف، کلاً مثلاً روشنفکرها؟» این پرسش بسیاری از مردمان فرهیخته و میهن دوست را خشمگین ساخت و مهرداد خدیر در ... بیشتر بخوانید »

به حاشیه راندن : (ضیاء مصباح )

Zia Mesbah

گسترده تر شدن دامنه انتشار سوء استفاده ها و این که در وطن آخوند زده ما  چه میزان خیانت ، دزدی ، دروغ گوئی ، اختلاس ، اعطای امتیازات رانتی در هر مقوله ای و… بوسیله  اصحاب حکومت آنهم بطور روز افزون  عملی میشود وهمه را باید  برنامه ریزی جدیدی برای سر گرمی هم وطنان دانست ….میتوان گفت  تیررا به ... بیشتر بخوانید »

وضعیت قرمز شیوع دوباره کرونا در استان‌ها؛ مقام‌ها در پی بازگشایی کامل مساجد و مدارس

Corona

در حالی که گزارش‌های رسمی از شماری از استان‌های ایران حاکی از «قرمز» شدن دوباره وضعیت شیوع کرونا است؛ با تصمیم مقام‌های حکومت مدارس و مساجد، بر خلاف اظهارات گذشته، در مسیر بازگشایی کامل در سراسر کشور قرار گرفته‌اند. از ابتدای هفته جاری، شیوع کرونا در شهرهایی از استان‌های خوزستان،‌ تهران،‌ لرستان،‌ کرمانشاه و بوشهر تشدید شده است. در لرستان ... بیشتر بخوانید »