مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2020 » آوریل

بایگانی/آرشیو ماهانه: آوریل 2020

جبهه ملی ایران: به کارگران شریف ایران توجه کنید و مشکلات معیشتی آنان را جدی بگیرید

ruze-kargar-1.-mai-304x180

  به کارگران شریف ایران توجه کنید ومشکلات معیشتی آنان را جدی بگیرید بنا بر اخبار و اطلاعات منتشر شده و آنچه که به وضوح مشهود است، شرایط کنونی جامعه در تمامی حوزه‌ها در سطح «شرایط بحران» طبقه‌بندی می‌شود. اقشار مختلف مردم و به ویژه کارگران، همزمان با بحران‌ فراگیری بیماری ویروسی کووید۱۹ فشار سنگین و شدید اقتصادی را تحمل ... بیشتر بخوانید »

منوچهر صالحی لاهیجی آرزو چیست؟

manuchehr-salehi-150x150

    چندی پیش در گفتگوی تلفنی با دوست فرهیخته‌ام آقای دکتر جمشید امیرخیزی خواستیم بدانیم «آرزو» چیست؟ هر یک از ما کوشید تعریفی از «آرزو» عرضه کند و چون هر دو از آن‌چه گفتیم، خرسند نبودیم، به گفتگوی خود پایان دادیم تا در آینده به آن بپردازیم. در روزهای گذشته کوشیدم معنای این واژه را بیابم و آن‌چه می‌خوانید، ... بیشتر بخوانید »

خاطراتی از جنبش دانشجویان ایرانی در خارج از کشور: بخش نخست کامبیز قائم مقام

kambiz-66x66

خاطراتی از جنبش دانشجویان ایرانی در خارج از کشور: بخش نخست کامبیز قائم مقام سه شنبه, ۲۳ام اردیبهشت, ۱۳۹۹ اندازه قلم متن خاطراتی از جنبش دانشجویان ایرانی در خارج از کشور، برنامه ای از کامبیز قائم مقام: بخش نخست تهیه شده توسط تلویزیون اینترنتی رنگین کمان، بنیاد آزادی اندیشه و بیان ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ https://rangin-kaman.net https://rangin-kaman.tv برای مشاهده از ... بیشتر بخوانید »

میزگرد جمهوری خواهی با صادق کار، مهدی کوهستانی نژاد، مزدک لیماکشی و همایون مهمنش؛ موضوع: میزگرد جمهوری خواهی: روز جهانی کارگر (اول ماه مه)

miz-gerd-3-66x66

موضوع: روز جهانی کارگر (اول ماه مه) مهمانان: آقایان صادق کار از حزب چپ ایران “فدائیان خلق” مهدی کوهستانی نژاد از همبستگی جمهوریخواهان ایران مزدک لیماکشی از اتحاد جمهوری خواهان ایران همایون مهمنش از سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ برابر با ۲۹ آوریل ۲۰۲۰ تهیه شده توسط تلویزیون اینترنتی رنگین کمان، بنیاد آزادی اندیشه ... بیشتر بخوانید »

نامه سرگشاده سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به آقای مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا

logosazemanha

  نامه سرگشاده به آقای مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا – رونوشت به آقای دانالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا آقای مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا! تعویض نام تاریخی و قدیمی خلیج فارس، در سخنرائی شما در کنار این خلیج زیبا با آبهای گرم زمانی بدست ما میرسد که هم از سوی شما و هم ... بیشتر بخوانید »

منوچهر تقوی بیات ـ مایک پمپئو درباره ی خلیج فارس یا دروغ پراکنی می کند یا بی سواد است؟

Manuchehr Taghavi Bayat

  Mike Pompeo, Secretary of USA, is a demagogue as much as Javad Zarif; he is either ignorant or lies about the Arabian Gulf! مایک پمپئو درباره ی خلیج فارس یا دروغ پراکنی می کند یا بی سواد است؟ این روزها گویا رئیس جمهورها و سیاست مداران از میان دروغگوترین و بی پرنسیب ترین مردمان انتخاب می شوند. از این ... بیشتر بخوانید »

در مقوله حذف صفرها ( ضیاء مصباح )

zia_mesbah-e1525979469355-150x150

در بعضی از کشورها به دلیل سلطه حکومتهای خودکامه و فاقد بینش علمی اجتماعی، تورم بالا رایج شده که شاخص تر از همه « کشورونزوئلا» را میتوان عنوان نمود. در این ولایت « مورد حمایت نظام فاقد نظم و برنامه » طی سه مرحله ۱۶ صفر از اسکناس‌ رایج حیات خلوت حکومت برداشته شد، بطوریکه با یک گونی اسکناس در ... بیشتر بخوانید »

پنج گفتار ویدئویی از ناصر شاهین پر: پایه های نهضت ملی ایران و شروع مبارزات دکتر مصدق

Naser Shahinpar

برنامه شاخه های این درخت کهن در تلویزیون ایران فردا مرتبط گفتار ویدئویی از ناصر شاهین پر: شاخه های این درخت کهن ناصر شاهین پر یکشنبه, ۲۴ام فروردین, ۱۳۹۹ اندازه قلم متن شاخه های این درخت کهن برنامه ای است به میزبانی ناصر شاهین پر که در آن بدون هیچگونه تعصب و پیش داوری به کندوکاو در تاریخ کهن سرزمین ... بیشتر بخوانید »

کرونا در ایران؛ ده‌ها پزشک خواهان ‘شفافیت و اقتدار وزارت بهداشت، مقابله با خرافات و ایجاد نظام درمانی یکپارچه’ شدند

corona-bimarestan-66x66

ده‌ها پزشک ایرانی با انتشار نامه‌ای خطاب به سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، خواهان شفافیت بیشتر در ارائه اطلاعات مربوط به شیوع ویروس جدید کرونا در ایران شده‌اند و از دکتر نمکی خواسته‌اند با “اقتدار” از نظرهای کارشناسی دفاع کند. امضاکنندگان این نامه از وزیر بهداشت خواسته‌اند بر سیاست‌های ضروری چون قرنطینه شهرهای کانون شیوع، تمدید فاصله‌گذاری و صرف منابع ... بیشتر بخوانید »

[i]ر. رخشانی، زمستان ۱۳۹۸، سانتا مونیکا راهكارهای امروزی توسعه ­ی[ii] پایدار و همگون[iii]

Raymond Rakhshani 6-7-2017

  نقدی بر تفکر گذشته گرای بسیاری از اندیشمندان ایرانی،‌ و راهکارهایی برای پیدایشِ شرایطِ تاریخیِ مدرن (مدرنیته)   جدول زير که حاصل بيش از سه دهه کار تخصصی و تجربه ­ی من در رشته­ هایِ صنعتی و فنی کشورهای گوناگون و ثمره­ ی پژوهش ­های علمی من در حوزه­ هایی کليدی ­­ست[iv] ، به شش نیاز عمده برای گذار به توسعه ... بیشتر بخوانید »