مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2020 » فوریه

بایگانی/آرشیو ماهانه: فوریه 2020

سرمقاله نشریه پیام جبهه ملی ایران شماره 200 مورخ 12 بهمن ماه 1398 در چهل و یکمین سالگرد انقلاب

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

  بازنگری مسالمت آمیز در ساختار قدرت ، ضرورت امروز ایران در سپیده دم چهارشنبه هجدهم دیماه 98 ، یک یا دو موشک پدافند هوایی سپاه پاسداران ، هواپیمای مسافربری اکرایینی با 176 مسافر را که 148 تن از آنان ایرانی و اکثرا از نخبگان بودند به آتش کشید و سرنگون کرد . این رویداد نه یک خطای انسانی که ... بیشتر بخوانید »

نـا صـر رحـمـا نـی نــژ ا د : بازیگر، کارگردان و نمایشنامه نویس: kanoon Sokhan

Naer-400

kanoonsokhan.blogfa.com         سایت کانون سخن facebook.com/Kanoon-Sokhan  Kanoon Sokhan’s meetings are held between 7 and 9:30 p.m. at: Community Room 2500 Broadway Santa Monica, CA 90404 FREE  PARKING  ON  BROADWAY  STREET ********************** برنامه سخنرانی و گفت و گوی ماه مارس 2020 کانون سخن بشرح زیر اعلام میشود  ———————————————————- دو شنبه  دوم مارس               ساعت هفت بعد از ظهر   سخنران:    نـا صـر   ... بیشتر بخوانید »

مهر و اندوهِ این تصویر: منیر طه

monir-1

  این تصویر بنا بر آنچه در شبکه‌های اجتماعی آمده و به تکرار دیده می‌شود، از اینستگرام دکتر فیروز نادری چهرۀ شناخته شدۀ سازمان ناسا است. آنچه مرا فریفتۀ این دیدار و برانگیزندۀ نوشتن این گفتار کرده است کششِ دوگونۀ تاریخی و عاطفی آن است. کشش تاریخی آن بر می‌گردد به بی‌اختیاری هویدا نخست وزیر طولانی مدّتِ منتخبِ شاه در ... بیشتر بخوانید »

تحریم انتخابات را به کارزار همصدایی علیه اساس رژیم و رفراندم برضد آن بدل کنیم علی شاکری زند

ali-chakeri-zand-150x150

    چنان که پیش بینی می شد و ما نیز از همان مهرماه گذشته گفته بودیم۱ تحریم نمایش انتخاباتی رسوای رژیم در اسفندماه هر روز وسیع تر و از سوی شخصیت ها و تشکل های بیشتری، در خارج و داخل کشور، اعلام گردید. در این میان خیزش بزرگ آبانماه، که آن هم با سختی روزافزون و تحمل ناپذیر زندگی روزمره ... بیشتر بخوانید »

عارف قزوینی خنیاگر آزادی:زهرا شمس

Bird

عارف قزوینی خنیاگر آزادی   آن کسی را که در این ملک سلیمان کردیم ملت امروز یقین کرد که او اهرمن است (ناله مرغ اسیر) عارف قزوینی که حدود صد سال پیش زندگی می کرد در نوجوانی به فراگیری خوشنویسی و موسیقی می پردازد. او صدایی خوش داشت و به همین دلیل پدرش او را به نوحه خوانی و روضه ... بیشتر بخوانید »

تاملی بر یک خبر ( ضیاء مصباح )

zia_mesbah-e1525979469355-150x150

اخیرا در وسایل ارتباط جمعی دیده شد که تعداداندکی از نوجوانان فاقد مسئولیت  در ضلعی از میدان شاه سابق اصفهان رو به روی «مسجد شیخ لطف اله»   مشغول بازی فوتبال بوده و توپ مرتبا به کاشی های این بنای ماندگار و ارزشمند تاریخی  اصابت مینماید. تهیه فیلم کار افراد غیر مسئول عنوان گردید ،ولی جماعت دل در گرو انحصار و ... بیشتر بخوانید »

میزگرد جمهوری خواهی با کامبیز قائم مقام، رضا علوی، مزدک لیماکشی و حجت نارنجی؛ موضوع: چگونگی حمایت جوامع ایرانی خارج کشور از مبارزات مردم ایران

safe_image.php

«میزگرد جمهوری خواهی» موضوع: چگونگی حمایت جوامع ایرانی خارج کشور از مبارزات مردم ایران مهمانان: آقایان کامبیز قائم مقام از سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور رضا علوی از همبستگی جمهوریخواهان ایران حجت نارنجی از حزب چپ ایران “فدائیان خلق” مزدک لیماکشی از اتحاد جمهوریخواهان ایران  ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ برابر با ۵ فوریه ۲۰۲۰ تهیه شده توسط تلویزیون ... بیشتر بخوانید »

محمد مهرداد” را بهتر بشناسیم خسرو سیف

khosrow-seif-150x150

    ایران ای خاک آسمان سای هماره جاودان، ای خون جوشان ستم ستیز، ای کلام دل انگیز، ای یگانه‏ی یکپارچه، ای توان بی نهایت، ای خاستگاه دلیر مردان، ای سرزمین شیرزنان، تو را از جان بیشتر دوست می داریم و پیمان بسته ایم که برای استقلال و یکپارچگی تو و آزادی و سرافرازی ملت بزرگمان هر آنچه در توان ... بیشتر بخوانید »