مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2020 » فوریه

بایگانی/آرشیو ماهانه: فوریه 2020

نظرات دکتر مصدق در مورد بانوان حمید‌رضا مسیبیان

Hamid Reza Mosaibian

  تقدیم به همه مبارزان راه آزادی و حقوق زنان و به خصوص خانم‌ها «بهاره هدایت» و «شیوا نظرآهاری ۲۳ اوت ۲۰۱۰ امروزه بحث دفاع از حقوق زنان در بخش‌ عمده‌ای از زنان و مردان روشنفکر ایرانی گسترده شده و روز به روز هم در حال پیشرفت است. فعالان این حوزه هم در جنبش‌هائی از قبیل «کمپین یک میلیون امضا ... بیشتر بخوانید »

منوچهر صالحی: کندوکاوی در باره فدرالیسم (15)

manuchehr-salehi-150x150

فدرالیسم در پاکستان پاکستان تا پیش از جنگ جهانی دوم بخشی از سرزمین هند و مستعمره دولت بریتانیای کبیر بود. کنگره ملی هند در سال ۱۸۸۵ تشکیل شد و در آغاز این جنبش خواستار آن بود که دولت استعمارگر بریتانیا سیستم اداری هند را به تدریج به روشنفکران هند بسپارد تا آن‌ها بهتر بتوانند در جهت تأمین منافع مردم شبه‌قاره ... بیشتر بخوانید »

کرونا وسیاست مسعود نقره کار

masoud-noghrekar5

-۱ کرونا، همچون بیماری ایدز، یکی ازعلت های” اپیدمی اضطراب” در جهان شده است. کرونا یک بیماری ویروسیِ مسری ست (۱) که درشهر “ووهان” چین شیوع پیدا کرد و ازآن منطقه به سراسرچین و جهان انتشاریافته است. کرونا جان ها ربوده، و خسارت های اقتصادی و اجتماعی به بار آورده که درعرصه اقتصاد صدها میلیارد دلارتخمین زده اند. یکی از کشورهائی ... بیشتر بخوانید »

مدال های قهرمانی ابزار بهره برداری ایدئولوژیک در ورزش زنان/الهه امانی

amani-300x300

20 فوریه 2020 Editor حقوق فرهنگی, زنان, مقالات ۰ جنسیت و ورزش یکی از عرصه های پژوهشی علوم انسانی از جمله جامعه شناسی و روان شناسی است. زنانگی و ورزش هر دو ساختارهای اجتماعی و رفتارهایی فرهنگی هستند که در بستر اجتماعی شکل می گیرند و به این عبارت ورزش زنان معنای زنانگی، قدرت، ظرافت زنانه را نه تنها وسعت ... بیشتر بخوانید »

طلبه‌های چینی در ایران چه می‌کنند؟ آزاده افتخاری

Azadeeftekhari

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد: دلیل تلفات بالای کرونا ۷۰۰ طلبه چینی در قم بود طلبه‌های چینی در مراسم سال نوی چینی در جامعه‌المصطفی  گرگان،‌بهمن ۱۳۹۶-عکس از تسنیم در حالی که مقامات جمهوری اسلامی قرنطینه قم به عنوان کانون ویروس کرونا در ایران را مغایر با روح «مقدس» این شهر می‌دانند، محمد‌حسین بحرینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌گوید، آمار مرگ و میر ... بیشتر بخوانید »

گذری بر ضوابط مربوط به چگونگی مدیریت کشور(از دیدگاه قانون مدیریت خدمات کشوری) ضیاء مصباح (دبیر کانون علوم اداری ایران)

Zia Mesbah

  تلنگری مجددو تاکیدی  به اصلی ترین وظیفه « سازمان امور اداری و استخدامی » انگیزه اصلی نگارش این مطلب می باشد… تا ضوابط طبق نص صریح قانون  بر رابطه فائق و به مباحث پیش آمده در مقوله های گونا گون که در بسیاری امور به دلیل عدم تمرکز مدیریت کشور و چند گانگی مراکز تصمیم گیری که اصل مسلم پاسخگویی ... بیشتر بخوانید »

سرمقاله نشریه پیام جبهه ملی ایران شماره 200 مورخ 12 بهمن ماه 1398 در چهل و یکمین سالگرد انقلاب

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

  بازنگری مسالمت آمیز در ساختار قدرت ، ضرورت امروز ایران در سپیده دم چهارشنبه هجدهم دیماه 98 ، یک یا دو موشک پدافند هوایی سپاه پاسداران ، هواپیمای مسافربری اکرایینی با 176 مسافر را که 148 تن از آنان ایرانی و اکثرا از نخبگان بودند به آتش کشید و سرنگون کرد . این رویداد نه یک خطای انسانی که ... بیشتر بخوانید »

مهر و اندوهِ این تصویر: منیر طه

monir-1

  این تصویر بنا بر آنچه در شبکه‌های اجتماعی آمده و به تکرار دیده می‌شود، از اینستگرام دکتر فیروز نادری چهرۀ شناخته شدۀ سازمان ناسا است. آنچه مرا فریفتۀ این دیدار و برانگیزندۀ نوشتن این گفتار کرده است کششِ دوگونۀ تاریخی و عاطفی آن است. کشش تاریخی آن بر می‌گردد به بی‌اختیاری هویدا نخست وزیر طولانی مدّتِ منتخبِ شاه در ... بیشتر بخوانید »