مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2019 » سپتامبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: سپتامبر 2019

منوچهر تقوی بیات: ” نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم!” ؟

taghavi-bayat-150x150

” نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم!” ؟ پیش از آن که سیاستمداران و اقتصاددانان به فکر استعمارگری بیفتند، ماجراجویان و دزدان دریایی پرتقالی، اسپانیایی و انگلیسی با کشتی های بزرگ و مجهز در شرق دور، آفریقا و اقیانوس اطلس آغاز به دست اندازی و غارت در سرزمین های شناخته شده و ناشناخته کردند. مردمان این سرزمین ها ... بیشتر بخوانید »

دروغ‌های بزرگ؛ روحانی در نیویورک چه گفت؟ حسام قناطیر

دروغ های بزرگ

  حسام قناطیر حسن روحانی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل و نشست خبری خود سخنانی را بیان کرد که بخش هایی از آن دروغ مسلم و بخش هایی از آن قلب واقعیت یا بازی با کلمات بود. حسن روحانی روز پنج شنبه درحالی به تهران بازگشت که رئیس جمهور فرانسه تلاش می کرد او را به دیدار ... بیشتر بخوانید »

قربانی جدید رژیم ضد انسانی و زن ستیز: «دختر آبی» درگذشت

dokhtar-abi-640x360

دختر هوادار تیم استقلال که به دختر آبی مشهور شده بود، ۱۱ شهریور اقدام به خودسوزی اعتراضی کرد به نوشته وبسایت خبرآنلاین و بنابر گزارش‌های شبکه‌های اجتماعی، دختری که در اعتراض به تشکیل پرونده قضایی برای ورودش به ورزشگاه آزادی خودسوزی کرده بود صبح دوشنبه ۱۸ شهریور در بیمارستان مطهری تهران درگذشته است. هنوز گزارشی از واکنش خانواده این دختر ... بیشتر بخوانید »

با یک تیر سه نشان : حسن بهگر

hassan-behgar

  حسن بهگر اخیراً آقای رضا پهلوی در مصاحبه ای شورای گذار را به عنوان اپوزیسیون مورد اعتماد خود توصیه کرد و تعجب من و بسیاری را برانگیخت(۱). کیست که نداند مخترع این شورا آقای حسن شریعتمداری که به عنوان دبیر کل فعالیت می کند، سالهاست طرح جدایی و تکه تکه کردن ایران را می ریزد و علناً این مطلب ... بیشتر بخوانید »

پیمان پارسی زناشوئی خواندن ، مخالفتها ، تهدیدها و ممانعتها ( ضیاء مصباح )

Zia Mesbah

اخیرا  گفته و اعلام شده  محاضرو مکان هائی که  که پیمان زنا شوئی را بزبان پارسی که رونق گرفته وبا مفاهیمی نیکو ، آموزنده ، ماندگار و پربار «بنا بخواسته روشن فکرانه فرزندان هشیارمان  »  مناسب ارزش و معیار خدایئ ، غیر مادی ، ضرورت  زمان و مکان از همه مهمتر احترام این پیوند «که همگانی میشود » همراه است ... بیشتر بخوانید »

منوچهر صالحی چرا دوران شُعار “همه با هم” سپری شده است؟

manuchehr-salehi-150x150

 آقای مسعود نقره‌کار در نوشته‌ای با عنوان «همه با هم، راه گذار از حکومت اسلامی»[1] کوشیده است به ما بفهماند که «شعار و گفتمان “همه با هم” برای براندازی حکومت اسلامی تاکتیکی است کارآ و اثربخش در پیوندی ارگانیک با استراتژی‌ای که رفاه، آزادی، همبستگی و عدالت برای مردم میهنمان به ارمغان خواهد آورد.» تقریبأ شبیه همین سخنان را خمینی نیز ... بیشتر بخوانید »

فصلنامۀ پژوهش های فرهنگی “آرمان”، شماره ۱۱ منتشر شد.

arman11

   در این لینک بخوانید: http://armanfoundation.com/wp-content/uploads/2019/09/Arman_Magazine_11.pdf یازدهمین شمارۀ فصلنامۀ پژوهش های فرهنگی آرمان منتشر شد و در سایت آرمان در دسترس همگان است. ویژگی آرمان، طرح پژوهش های سنجشگرانه، شرح فعالیت های مردم نهاد ایرانیان خارج از کشور، بازتاب فعالیت های هنرمندان و محققان نسل های جوانتر در کنار پیشکسوتان و مشارکت اهل فرهنگ از مناطق مختلف آمریکا و جهان ... بیشتر بخوانید »

بساط تحمیق انتخابات را یکصدا تحریم کنیم ۱؛ مشروعیت نظام های سیاسی و رابطه ی نهاد انتخابات با آن علی شاکری زند

ali-chakeri-zand-150x150

    سالهاست که نوشته ایم و می نویسیم که جمهوری اسلامی دارای مشروعیت ملی و دموکراتیک نیست و از آغاز هم نبوده؛ این رژیم زاییده ی ضدانقلابی است که، با سوء استفاده از احساسات بخش بزرگی از مردم علیه قانون شکنی و زور در بیست و پنج سال آخر سلطنت ﻣﺣﻣﺩرضاشاه، تحریک تعصبات کور توده های حاشیه نشین و غیرسیاسی شهرهای ... بیشتر بخوانید »

منوچهر صالحی: کند و کاوی درباره فدرالیسم (۷)

manuchehr-salehi-150x150

 فدرالیسم در اتریش سیستم سیاسی جمهوری اتریش دارای بافتی فدرال و دمکراتیک و نیمه ریاست‌جمهورانه[1] است، یعنی سیستم سیاسی اتریش هم‌زمان تحت تأثیر پارلمان و رئیس‌جمهور برگزیده مردم قرار دارد و این دو کانون قدرت در تعیین حکومت نقشی متقابلانه دارند. به عبارت دیگر حکومت فقط هنگامی می‌تواند کار خود را آغاز کند که هم‌زمان از پشتیبانی پارلمان و ریاست ... بیشتر بخوانید »