مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2019 » آگوست

بایگانی/آرشیو ماهانه: آگوست 2019

منوچهر صالحی کند و کاوی درباره فدرالیسم (۸)

manuchehr-salehi-150x150

 فدرالیسم در استرالیا برای نخستین بار در سال ۱۷۷۰ انگلیسی‌ها جزیره یا قاره استرالیا را کشف کردند و این سرزمین پهناور را مستعمره بریتانیای کبیر نامیدند. از آن‌جا که چندی بعد ایالات متحده آمریکا با اعلان استقلال از بریتانیا جدا شد، دولت انگلیس از ۱۷۸۸ مُجرمان خود را با کشتی به استرالیا کوچاند و تا سال ۱۸۶۸، یعنی طی ۸۰ ... بیشتر بخوانید »

هدف آمریکا از تحریم دو باره بانک مرکزی ( ضیاءمصباح )

Zia Mesbah

تحریم‌های جدید  پس از حمله به پالایشگاه آرامکو رخ داد وانگشت اتهامات به سوی میهنمان  رفت . با توجه به شرایطی که ایران در منطقه دارد،  اقداماتی باعث شدکه جامعه جهانی نگاه نامطلوبی نسبت به سیاست‌های حکومت ایران داشته باشد، مشا به مخالفتهای غیر اصولی در مسیر  تصویب FATF  و CFtو پالرمو . همزمان  ترامپ  اعلام کرد تحریم‌های شدیدتری را ... بیشتر بخوانید »

جمهوری اسلامی علیه مردم ایران حکومت میکند: صدور ۲۵۸۰ ضربه شلاق و ۳۴۴ ماه حبس برای ۸۶ شهروند معترض به انتقال آب از بلداجی به اصفهان/سند

beldaji-300x191

  خبرگزاری هرانا  – دادگاه کیفری دو شهرستان بروجن، ۸۶ تن از شهروندان بلداجی را مجموعاً به ۲ هزار و ۵۸۰ ضربه شلاق و ۳۴۴ ماه حبس تعزیری محکوم کرد. این شهروندان در تیرماه ۹۵ در مخالفت با  انتقال آب منطقه بلداجی به سفیددشت به منظور استفاده در کارخانه فولاد اصفهان دست به اعتراض زده بودند. این اعتراضات نهایتاً به ... بیشتر بخوانید »

بیانیه ۱۴ کنشگر سیاسی، آینه ای در برابرِ اپوزیسیون:مسعود نقره کار

masoud-noghrekar5

      انتشار”بیانیه تکمیلیِ” ۱۴ کنشگر سیاسی و مدنی در داخل کشور(۱) با واکنش های متفاوتی از سوی اپوزیسیون خارج از کشور مواجه شده است. بخش بزرگی از اپوزیسیون، که طیف متنوع و گسترده ای را شامل می شوند، از این بیانیه و تدوین کنندگان آن حمایت کرده اند. افراد و جریان هائی ازطیف های سیاسی چپ، میانه و راست، با ... بیشتر بخوانید »

محرومیت از امکانات درمانی و پزشکی زندانیان مصداق بارز شکنجه و نقض “حق حیات” است الهه امانی

Elahe-Amani-e1440743011347-279x300

    الهه امانی – ماهنامه خط صلح: “نادیده گرفتن حقوق انسان ‌ها به چالش کشیدن انسانیت آن ‌هاست”. نلسون ماندلا دغدغه سلامت بسیاری از زندانیان به ویژه زندانیان سیاسی و عقیدتی، یکی از موارد نقض حقوق زندانیان است که به بحرانی مداوم و مزمن در خلال ۴۰ سال گذشته تبدیل شده است. محرومیت از امکانات درمانی و عدم توجه ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی تلویزیون سپیده با دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران در باره کنوانسیون حقوقی دریای مازندران و درسهای کودتای ۲۸ مرداد

musavian

  مصاحبه مرتضی عبداللهی با دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران چهار شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ۲۱ اوت بیشتر بخوانید »

دو نظریه برای گذار از دیکتاتوری کاظم علمداری

6d5fgh4f4h4g-250x250

گفته می شود ۱) برای گذار به دموکراسی جامعه باید از رفاه نسبی برخوردار باشد، تا مردم نگران معیشتِ خود در مبارزه علیه حکومت دیکتاتوری نباشند. فقر باعث بی تحرکی مردم و حفظ دیکتاتوری است.  ۲) فقراقتصاد می تواند عامل مهمی درخیزش های اجتماعی علیه دیکتاتوری باشد. اقتصاد تنها آمار و ارقام نیست؛ بازتاب مناسبات پیچیده درون جامعه است. اقتصاد ... بیشتر بخوانید »

تدابیر واژگونه : (ضیاءمصباح )

Zia Mesbah

  بصراحت میتوان گفت که   در هیچ یک از سیاست‌گذاری‌های کلیدی حکومت  برای «تامین منافع ملی و آسایش مردمان این سرزمین » الزامات حتی حداقلی هم  رعایت نمیشود وجماعت مدعی اداره کشور با این همه دانشگاه و فارغ التحصیل «فارغ از  کیفیتها » از سوئی  پیشرفت لحظه ای علوم  در تمامی موارد و امکانات گسترده دسترسی بشدت بی خبر مانده ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران با رادیو آزادگان درباره نهضت ملی و قیام ملی سی تیر و مفهوم دولت ملی

dr.-moosavian-1-e1562503656544-66x66

  «نظام‌های استبدادی نه‌تنها آزاد نیستند که مستقل هم نیستند.» چون نظام استبدادی با ایجاد اختناق پایگاه ملی ندارد، برای برقراری خود به یک قدرت بیگانه متصل می‌شوند. نظام‌های استبدادی نه‌تنها آزاد نیستند که مستقل هم نیستند. زیرا آزادی و استقلال دو روی یک سکه هستند. سرفصل‌های گفت‌گوی دکتر موسویان با رادیو آزادگان: چرائی و چگونگی خیزش مردمی درقیام ملی ... بیشتر بخوانید »

آزادی زندانیان سیاسی، تحقق آزادی‌های اساسی و برگزاری انتخابات آزاد

jebheh-melli-iran2

  مجلس مؤسسان قانون اساسی اشاره: جبهه ملی ایران سال گذشته در 5 اَمرداد 1397 در سرمقاله شماره 192 مورخ 5 امرداد 1397، بیانیه‌ای رسمی خطاب به ملّت شرافتمند ایران نگاشت. گرچه بخش کوتاهی از این متن پیشنهادهایی خطاب به هیأت حاکمه قلمداد می‌شد؛ در حالی‌که آن سه پیشنهاد نقشه‌ی راهی است که توسط آحاد ملت، احزاب و سازمانهای مدنی ... بیشتر بخوانید »