مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2019 » جولای

بایگانی/آرشیو ماهانه: جولای 2019

جبهه ملّی ایران در سالروز قیام ملی سی‌تیر با حضور در آرامگاه شهدای ملی سی‌تیر یاد آنان را گرامی‌ داشتند

thumbnail

جبهه ملّی ایران در سالروز قیام ملی سی‌تیر با حضور در آرامگاه شهدای ملی سی‌تیر یاد آنان را گرامی‌ داشتند دیروز ساعت ۱۸ عصر، بیش از صدنفر از اعضای شورای مرکزی، کادرها و سازمان‌ها و گروهی از نیروهای ملی، به‌مناسبت سالروز قیام ملی سی‌تیر ۱۳۳۱ با حضور در آرامستان ابن‌باویه، ضمن پاسداشت این روز ملی، با حضور و نثار گل ... بیشتر بخوانید »

انتقاد عفو‌ بین‌الملل از بی‌توجهی جامعه جهانی به اعدام‌های تابستان

edami-haye-sal-67-304x205

  عفو بین‌الملل به مناسبت روز جهانی ناپدیدشدگان از سکوت جامعه جهانی در مورد سرنوشت هزاران نفر از مخالفان حکومت ایران در سال ۶۷ انتفاد کرد. این نهاد حقوق‌بشری می‌گوید اعدام‌های سال ۶۷ جنایتی است که پرونده آن هنوز باز است.      روز ۳۰ اوت (هشتم شهریور) روز جهانی “ناپدیدسازی قهری” به سرنوشت کسانی اشاره دارد که سربه‌نیست شده‌اند. آنها ... بیشتر بخوانید »

به بهانه ی ۳۹مین سالگرد درگذشت شاه رقیه دانشگری

roghie-daneshgari-150x150

  • این حقایق تلخ نه با وارونه جلوه دادن آن ها، از سینه ی تاریخ ایران زدوده خواهد شد و نه با لاف زنی های اخلاف محمدرضا شاه پهلوی و هواداران آن ها. جنایات دهشتناک جمهوری اسلامی و بلائی که در این چهل سال حاکمیت فقها بر سر مردم ایران آمده است نیز هرگز روزگار سیاه ایران را در ... بیشتر بخوانید »

بحران در روابط ایران و آمریکا: یا زمان قدرت نمایی شاگردجادوگرها* علی شاکری زند

ali-chakeri-zand-150x150

  چند ماه است که دنیا نفس را در سینه حبس کرده و از خود می پرسد آیا درگیری نظامی دیگری به مقیاس تمامی یک منطقه رخ خواهدداد؟ و در این صورت سران آمریکا و بویژه جمهوری اسلامی در نزاع غیرعقلانی خود حاضرند تا کجا پیش بروند؟ در هنگامه ی آتش و خونی که قربانی اصلی آن ملت ایران خواهد ... بیشتر بخوانید »

نه مُردنِ شمع و نه بازماندنِ ساعت* مهدی اصلانی

Mehdi-Aslani9

هیچ انسانی نمی‌داند کدامین لحظه از زنده‌گی‌اش خاطره می‌شود. من اما می‌دانم کدامین لحظه از زنده‌گی‌ام خاطره شده است. خاطراتِ خوشِ من و هم‌نسلان‌ام دیگر به رویاهای‌ دست‌نایافته‌مان بدل شده. دیدنِ خاطراتِ خوشِ غارت‌شده‌ام در خواب هم از من دریغ شده است. من ۳۱ تابستان است که خوابِ کامیون‌های یخچال‌دار حمل گوشت را می‌بینم که در ایستگاهِ خاوران به انتظارِ ... بیشتر بخوانید »

در انتخابات مصالحه با دیکتاتورها تحکیم استبداد است محسن قائم‌مقام

ghaemmm

    در انتخابات پیش رو دولت و «رهبری» سخت در این برنامه‌اند که مردم را به شرکت در انتخابات تشویق ‏و ترغیب نمایند. آنها می‌خواهند به کشورهای خارجی و نیز آحاد مردم بنمایانند که مردم پشتیبان ‏حکومت‌اند و مجلس آینده خانه مردم است. در حالیکه همانطور که در مقاله پیش نوشتم: حتی انتخابات ‏آزاد بدون تغییر قانون اساسی و ... بیشتر بخوانید »

بر ما چه می گذرد ؟( ضیاء مصباح )

Zia Mesbah

  بگفته مکرر اقای روحانی درپی رد دهها بار تقاضای ملاقات آقای ترامپ در سفرهای  سالیانه  به نیویورک ، به دلیل نبود قدرت تصمیم گیری که  برای مصرف عوام داخل بیان شده  و ادامه داستان .. ناگهان برخلاف آنچه در خاطره عارف و عامی نقش بسته  میگوید : چنانچه آبادانی کشور و رفاه مردمان در گرو مذاکره باشد مطلقا دریغ ... بیشتر بخوانید »

شرابِ خانگی: منیر طه

monireh-taha

شرابِ خانگی وقتي بهارستان، سرود افشان به شوق و شور ميجوشيد، وقتيكه تابستان شراب خانگي را از لبِ خورشيد مينوشيد، وقتي كه پير احمدآبادي عصاي آهنين برداشت كفش آهنين پوشيد، من هم به همراهش به راه افتادم و رفتم سر را به توفان دل به دريا دادم و رفتم وقتي كه دستِ سرزمينم را گرفت و گفت بر پا خيز ... بیشتر بخوانید »

متن کامل سخنرانی دکتر حسین موسویان رپیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران در همایش کاسپیان:

dr.-hosein-mousavian-1-150x150

   مذاکرات دریای مازندران به رسمیت شناخته نشود و مذاکره حقوقی قانونی که حق تاریخی و قانونی کشور است به آینده‌ای با حاکمیت ملی  موکول شود. داستان پر غصه دریای مازندران  صرف‌نظر از جنبه‌های قانونی و حقوقی و مسائلی که مطرح می‌شود، جنبه سیاسی خیلی مهمی در آن هست. متأسفانه هرگاه در سرزمین ما  حاکمیتِ پشت کرده به ملت، و ... بیشتر بخوانید »