مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2019 » ژوئن

بایگانی/آرشیو ماهانه: ژوئن 2019

ابعاد متفاوت حذف صفر ها ( ضیاء مصباح )

Zia Mesbah

ناتدبیری اقتصادی برداشتن صفراز پول رایج  بیشتر در کشورهایی اعمال می‌شود که با ندانم کاری حکومت در پی افزایش بی رویه و غیر قابل توجیه نقدینگی بر آمده از جهل و فساد رسوخ یافته در سیستم رانتی ومتعاقب آن تورم ….به طور مرتب از ارزش پول که در این وضعیت نا بخردانه « ملی اش نتوان نامید »  کاسته و ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی تلویزیون جمهوری ایرانی با دکتر حسین موسویان (رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران) در باره تنش های فزاینده میان ایران و آمریکا دکتر حسین موسویان

musavian

  اولین برنامه تلویزیونی جمهوری ایرانی: گفتگوی آقای کورش پارسا با دکتر علی افشاری در مورد همبستگی جمهوری خواهان ایران و دکتر حسین موسویان در مورد تنش های فزاینده میان ایران و آمریکا از دقیقه ۸:۵۰ تا دقیقه ۲۵:۰۰، گفتگو با دکتر علی افشاری از دقیقه ۲۵:۳۰ تا دقیقه ۴۴:۵۱ گفتگو با دکتر موسویان ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹   بیشتر بخوانید »

65688432_2433995130210529_5286802246829342720_n

 چرا برنامه مصدق به نفت و انتخابات محدود شد؟ اثری ارزشمند و خواندنی در باره مصدق توسط نویسنده و محقق گرانقدر دکتر ناصر انقطاع، درقطع وزیری بزرگ (شش و نیم در نه ونیم اینچ ) و۵۲۰ صفحه به بها پنجاه دلار بعلاوه هزینه پست. برای سفارشات با شماره ۰۰۱۶۶۱۲۵۴۸۷۵۷ تماس بگیرید. تعدادی از خوانندگان این اثر کم نظیر و بی ... بیشتر بخوانید »

شبکه جهانی کلمه: برنامه چشم انداز – موضوع: حوادث ایران در تحلیل جبهه ملی

shabake-jahani-kalameh-66x66

  نام برنامه: چشم انداز مجری برنامه: استاد ابراهیم احراری – تحلیلگر و فعال سیاسی ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران ۶ تیرماه ۱۳۹۸ مهمانان برنامه: کامبیز قائم مقام – عضو سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور، همایون مهمنش – عضو سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور Share this: برای به اشتراک گذاشتن در توییتر کلیک کنید ... بیشتر بخوانید »

پیام به مناسبت روز بزرگداشت دکتر محمد مصدق: الهه امیر انتظام

Elahe Amir Entezam

 کلن-آلمان   به نام خالق هستی با دلی آکنده از اندوه فقدان همسرم، این‌بار توفیق حضور در جمع شما عزیزان نصیب بنده شد تا  در فرخنده روز نکوداشت رهبر جنبش و نهضت ملی ایران، دکتر محمد مصدق، در کنارتان باشم. نیک می‌دانم که یکایک شما عزیزان نیز همچون همه ما، دغدغه اصلیتان آینده میهن و چگونگی رقم خوردن سرنوشت هم ... بیشتر بخوانید »

فصلنامۀ پژوهش های فرهنگی “آرمان”، شماره ۱۰ منتشر شد. در این لینک بخوانید:

Arman 10 cover

فصلنامۀ پژوهش های فرهنگی “آرمان”، شماره  ۱۰ منتشر شد.  در این لینک بخوانید: http://armanfoundation.com/wp-content/uploads/2019/06/Arman_Magazine_10.pdf دهمین شمارۀ فصلنامۀ پژوهش های فرهنگی آرمان منتشر شد و در سایت آرمان در دسترس همگان است. ویژگی آرمان، طرح پژوهش های سنجشگرانه، شرح فعالیت های مردم نهاد ایرانیان خارج از کشور، بازتاب فعالیت های هنرمندان و محققان نسل های جوانتر در کنار پیشکسوتان و مشارکت ... بیشتر بخوانید »

کند و کاوی درباره فدرالیسم (۱)منوچهر صالحی

manuchehr-salehi-150x150

 این روزها سخن درباره فدرالیسم در ایران از ژرفای گسترده‌ای برخوردار گشته است. از یک‌سو سازمان‌های سیاسی قوم‌گرا که بیش‌ترشان با کمک‌های مالی و لجستیکی دولت‌های منطقه‌ای ضد جمهوری اسلامی به‌وجود آمده‌اند، هم‌صدا می‌کوشند با طرح پروژه «قوم فارس» به مثابه «قوم ستمگر» در جهت تجزیه ایران گام بردارند و از سوی دیگر سخن سید محمد خاتمی، رئیس‌جمهور پیشین ایران ... بیشتر بخوانید »

نیم نگاهی به موقعیت اقتصادی خود ساخته و خود پرداخته حکومت ( ضیاء مصباح )

Zia Mesbah

  در حال حاضرکشورمان  با دو مشکل عمده سیاست‌های داخلی و  خارجی همزمان با تحریم‌های دولت آمریکا روبرو میباشد و  برآمده از جهل سیستم حاکم و آلوده به فساد ، که هر روز تعدادی از این جماعت با روشی تبلیغاتی آنهم صوری ، محض خالی نبودن عریضه دستگیرو محاکمه میشوند – بشدت در انزوا قرار دارد رییس‌جمهور آمریکا نشان داده ... بیشتر بخوانید »

خون مورسی از خون چه کسانی رنگین تر است؟

Manuchehr Taghavi Bayat

 در فرهنگ ایران کشتن مردم به هیچ روی و به هیچ بهانه ای پذیرفتنی نیست. فردوسی توسی اندیشمند بزرگ ایرانی نیز در بیش از هزار سال پیش گفته است که: « مَکُش مورکی را که روزی کَش است که او نیز جان دارد و جان خَوش است » سعدی نیز گفته ی فردوسی را به گونه ای دیگر آراسته و ... بیشتر بخوانید »