مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2019 » می

بایگانی/آرشیو ماهانه: می 2019

هشدار جبهه ملی ایران درباره بحران‌سازی، تهدیدات و تشدید آتش جنگ در منطقه

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

 سرمقاله نشریه پیام جبهه ملی ایران شماره 196 سازمان ملل متحد باید از وقوع یک فاجعه پیشگیری کند   هموطنان عزیز! ملت شرافتمند ایران! میهن عزیزمان در شرایطی بسیار ناهنجار و اوضاعی پریشان از لحاظ سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، محیط زیستی و امنیتی قرار گرفته است. این بحران‌ها به علت سوءِ‌مدیریت و ناکارآمدی مدیران، سوء‌سیاست‌های اقتصادی‌، وجود فساد مالی گسترده درکشور، ... بیشتر بخوانید »

فیلم / تجمع سراسری معلمان ایران در شهرهای اصفهان، همدان، کرج و مشهد در روز معلم

moalleman-2.-mai-2019-304x205

  از: پیک ایران Share this: برای به اشتراک گذاشتن در توییتر کلیک کنید (در پنجرۀ تازه باز می‌شود) برای اشتراک‌گذاشتن فیسبوک خود کلیک کنید (در پنجرۀ تازه باز می‌شود) مرتبط چهارمین روز تظاهرات سراسری – ویدئوها و آخرین اخبارمرداد ۱۳, ۱۳۹۷In “پیشخوان سایت” فیلم/ تجمع کارگران، بازنشستگان و دانشجویان در مقابل مجلس به مناسبت روز جهانی کارگر (۳ فیلم)اردیبهشت ... بیشتر بخوانید »

یکپارچگی سرزمینی، خط قرمز ایرانیان خسرو سیف

khosrow-seif-150x150

   خسرو سیف پس از دو جنگ روسیه علیه ایران، دو قرارداد ننگین گلستان (۱۱۹۲ خورشیدی- ۱۸۱۳ میلادی) و ترکمنچای (۱۲۰۶ خورشیدی- ۱۸۲۸ میلادی) بر ایران تحمیل شد که بنا بر آن بخش های بزرگی از باغ، گنجه، شکی، شیروان، قبه، دربند، بادکوبه، گوگچای ایراوان، آغداش، تفلیس، گروسی، بولاخ، لنکران، سالیان،اردوباد (علاوه بر منطقه ی اران، تمام داغستان و گرجستان ... بیشتر بخوانید »

به کجا مردم و مملکت را می‌برند؟ دکتر محسن قائم مقام

ghaemm01

‏امریکا لازم نیست پیاده نظام به ایران وارد نماید، این تحریم‌ها هزار بار از پیاده نظام و پرتاب موشک برای از میان بردن زیربنای ‏اقتصادی ایران خطرناک‌ترند. روزی نیست که فرماندهی در سپاه اعلام نکند که ما از امریکا نمی‌ترسیم. زهی بی‌خردی!‏ روزی نیست که خبری ناراحت کننده از حاکمان نادان و پرطمع جمهوری اسلامی در اخبار نداشته باشیم. اخبار ... بیشتر بخوانید »

گرفتار های مردم و تفسیری برآن ( ضیاء مصباح )

mesbah

جامعه شناسی میگوید: تکرارو تاکید بر چرائی نا توانی ها – کار آمدی نوشته ها را  مشابه صدور نفتمان درآ ینده با این اوصاف به صفر میرساند ، اما چه باید کرد  انسان با امید به تحول البته با کوشش خود همراه با دیگران زنده و پویا میماند  . &   صاحب ذوقی میگوید : وزیر نفت در رابطه با غیر ... بیشتر بخوانید »

این سیاست خارجی عاقبت بخیر نیست حسن بهگر

hassan-behgar

  بی تردید روزهای تاریخی و سرنوشت سازی را در پیش رو داریم . تحریم اگر به جنگ هم ختم نشود موجب تلفات جانی ومالی بسیاری خواهد شد و کشور را ضعیف تر و نحیف تر خواهد کرد. اگر جنگی در بگیرد که عواقب آن قابل پیش بینی نیست که جنگ خانمانسوز است. چگونه به اینجا رسیدیم ؟ بر این ... بیشتر بخوانید »

چالش ها و تنگناهای حفظ حقوق زنان در اجلاس سازمان ملل:الهه امانی

Elahe-Amani-e1440743011347-279x300

  شصت و سومین نشست کمیسیون مقام زن سازمان ملل (CSW) (1) در تاریخ ۱۱ الی ۲۲ مارس در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار شد. تم اصلی این اجلاس “حمایت اجتماعی، خدمات عمومی و زیرساخت های پایدار” و تم مورد بازبینی از شصتمین کمیسیون مقام زن در سال ۲۰۱۶، “توانمندی زنان و رابطه آن با توسعه پایدار” بود. در ... بیشتر بخوانید »

بیانیه جبهه ملی ایران در نکوداشت روز جهانی کارگر

kudak-kar1

واردات بی‌رویه کالا ها موجب افول تولید ملی و بیکاری شده است روز جهانی کارگر را به تمامی کارگران زحمتکش جهان، به‌ویژه کارگران شرافتمند  ایران شادباش می‌گوییم. دلیل نام‌گذاری این روز، همواره نگاه به مطالبات کارگران در نقاط مختلف جهان بوده است. بنابراین با توجه به وضعیت اسفبار این قشر شریف، بجاست نه تنها یک روز، بلکه در همه شرایط ... بیشتر بخوانید »

اطلاعیه جبهه ملی ایران برای درگذشت سرلشگر ناصر فربد

Naser Farbod

  بازگشت همه به سوی اوست با اندوه و تأسف فراوان درگذشت سرلشگر بازنشسته ناصر فربد عضو شورای مرکزی و عضو پیشین هیأت رهبری جبهه ملّی ایران را به اطلاع عموم و به ویژه به آگاهی یاران و هم‌فکران ارجمند می‌رسانیم. او از افسران ملّی و میهن‌دوست و پیرو راه دکتر محمد مصدق و اولین رئیس ستاد ارتش ایران پس ... بیشتر بخوانید »

برای رهایی مردمان میهنان مان از بدبختی، چه باید کرد؟منوچهر تقوی بیات

taghavi-bayat-150x150

چه باید کرد؟ پرسش ساده ای است که هر کس، چه اندیشمند باشد یا نباشد، در روز بارها برای هر کار ساده ای از خود می پرسد. اما این پرسش را درباره ی زندگی همگانی مردمان میهن مان، همه کس از خود نمی پرسد. برخی اصلا این مسئله را مربوط به خود نمی دانند؛ زیرا مردمان کوچه و بازار در ... بیشتر بخوانید »