مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2019 » مارس

بایگانی/آرشیو ماهانه: مارس 2019

پیام تسلیت و دل‌آرامی جبهه ملّی ایران و لغو دیدار نوروزی به‌واسطه حوادث دردناک اخیر فقدان حاکمیت ملّی و روش‌های غیرعلمی موجب بروز حوادثی فاجعه‌بار می‌شود

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

 پیام تسلیت و دل‌آرامی جبهه ملّی ایران و لغو دیدار نوروزی به‌واسطه حوادث دردناک اخیر فقدان حاکمیت ملّی و روش‌های غیرعلمی موجب بروز حوادثی فاجعه‌بار می‌شود هموطنان عزیز! اعضای شورای مرکزی و مسئولین تشکیلاتی جبهه ملّی ایران قرار بود که در عصر روز پنجشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ طبق معمول سنواتی، یک جلسه دیدار نوروزی برگزار نمایند. اما اکنون که نیمی ... بیشتر بخوانید »

بداختری شماره 13 زهرا شمس یدالهی

سیزده بدر

سیزده را همه عالم بدر امروز از شهر من همان سیزده ام کز همه عالم بدرم شهریار   در باره ی شماره ۱۳ و این که این شماره نحس است یا نه روایات گوناگونی گفته شده است. برخی از شماره ۱۳ هراس دارند. واژه  Triskaidékaphobie ترس از شماره ۱۳ است. Tris به معنی ۳ و kai به معنی با و ... بیشتر بخوانید »

رویدادها وگفتمان های اخیر که چگونگی آینده کشورمان را رقم میزند مورد توجه این گزارش میباشد(ضیاء مصباح )

zia_mesbah-e1525979469355-150x150

( یکم ) آ قای  روحانی گفت :  «اگر سران آمریکا عقل داشتند باید به خاطر سیل – تحریم‌ها را برای یک سال تعلیق می‌کردند ، آنوقت معلوم می‌شد که آن‌چه ما درباره  خباثت آمریکا می‌گوییم اشکال دارد و مردم می‌گفتند پس آنها علیه ما نبودند ». سیل اخیر که شمال و جنوب کشور را متاثر از خود ساخت، دست‌کم ... بیشتر بخوانید »

۲۹اسفند پیروزی بزرگ ملت ایران در ملی شدن صنعت نفت به رهبری دکترمصدق

ملی-شدن-March-29-Irans-Great-Victory-in-the-Nationalization-of-the-Oil-Industry-led-by-Dr.-Ms.-Sadegh

 ۲۹اسفند پیروزی بزرگ ملت ایران در ملی شدن صنعت نفت به رهبری دکترمصدق مصدق، مبارزه خود برای ملی کردن نفت را از دوره چهاردهم مجلس شورای ملی آغازکرد. دراثر پیشنهاد و تلاش او، قانون منع مذاکره درباره امتیاز نفت به‌صورت یک ماده واحده به‌تصویب رسید. به‌موجب این قانون، دولت از هر گونه مذاکره حول دادن امتیاز نفت به قدرتهای بیگانه منع ... بیشتر بخوانید »

این هم یک جنایتکارِ” با سواد” دیگر! مسعود نقره کار

noghrehKar41

این هم یک جنایتکارِ” با سواد” دیگر! مسعود نقره کار شنبه, ۳ام فروردین, ۱۳۹۸ اندازه قلم متن ۱ حکومت اسلامی یعنی حکومت بحران‌های رنگارنگ، بحران هائی که یا واقعی هستند یا دست سازِ حکومت‌اند. برای نمونه بحران اقتصادی درایران یک بحران واقعی ست که بی لیاقتی، بلاهت و فساد حکومتی از عوامل مهم بروزاین بحران است، اما بحران ” اندازه ... بیشتر بخوانید »

سیری در تاریخ نهضت ملی شدن صنعت نفت با نگاهی به شرایط بحرانی کشور دکتر حسین موسویان

dr.-hosein-mousavian-1-150x150

  دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران در گفت‌و‌گو با رادیو عصر جدید: «مطالبات جامعه باید به سمت توسعه سیاسی برود، زیرا توسعه سیاسی موجب توسعه اقتصادی و توسعه پایدار در کشور خواهد شد.» «برنامه دکتر مصدق یعنی قانون ملی شدن صنعت نفت و آزادی انتخابات، برنامه‌ای بود برای مبارزه استبداد و استعمار بود. با گذشت چندین ... بیشتر بخوانید »

چرا ما نمی توانیم به آزادی و استقلال دست بیابیم؟

Manuchehr Taghavi Bayat

عرق ریزان، عزا، دشنام، گاهی گریه هم کردیم … …. “ـ نوشته بود، همان! کسی راز مرا داند، که از این رو به آن رویم بگرداند.” (کتیبه ـ مهدی اخوان ثالث) مهدی اخوان ثالث که سرود بالا و سرودهای بسیار دیگری را نوشته است، مانند میرزاده عشقی، فرخی یزدی، پروین اعتصامی، نیمایوشیج، سیمین بهبهانی و بسیاری دیگر از شاعران، نویسندگان، ... بیشتر بخوانید »

پیام نوروزی مشترک چهار سازمان و حزب دموکرات، جمهوریخواه و ملی

logo-4-sazeman

پیام ۴ حزب و سازمان سیاسی به هم میهنان به مناسبت فرارسیدن سال ۱۳۹۸ خورشیدی هر روزتان نوروز، نوروزتان خجسته باد! فرارسیدن عید نوروز ۱۳۹۸‌ را به همه‌ی هم‌میهنان گرامی در ایران و سراسر جهان تبریک می گوئیم.  مردم ایران از دیرباز در آغاز سال نو همواره آرزوی تغییر را در شادمانی نوروزی خود آشکار ساخته اند و روز اول ... بیشتر بخوانید »

اندیشه سیاسی، اجتماعی و اخلاقی شادروان دکتر مصدق ( بمناسبت سالگرد تولد رهبر ملی ) ضیاء مصباح

Zia Mesbah

  اشاره : انتخابات دوره 17مجلس بخاطر دخالت ارتش و دربار به تشنج کشیده شد و شادروان دکتر محمد مصدق بعنوان نخست وزیر دستور توقف انتخابات فرمایشی را صادر کرد و برای جلوگیری از دخالت ارتش پیشنهاد کرد « اداره وزارت جنگ » به دولت سپرده شود که از طرف شاه پذیرفته نشد و روز 25 تیر 1331 از سمت ... بیشتر بخوانید »

ضیاء مصباح: «عزت‌ الله سحابی» و توسعه ایران (بمناسبت نهمین سالگرد نبود او)

zia-mesbah

  زنده یاد همراه دولت ملی شادروان بازرگان بر پایداری تعهد و وفاداری به قول تاکید دارد و رمز شکوفایی واستواری جوامع را ایستادگی برتعهدات وپیمانها می داند و میگوید بدون این بنیانها جامعه نمیتواند استوار و پایدار مانده و رشد و توسعه یابد. اندیشه و تلاش‌های ملی و دینی فرزند خلف ایرانیان راستین، انسانی میهن‌دوست و آزاده، یادآور تحولات ... بیشتر بخوانید »