مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2019 » مارس

بایگانی/آرشیو ماهانه: مارس 2019

۲۹اسفند پیروزی بزرگ ملت ایران در ملی شدن صنعت نفت به رهبری دکترمصدق

ملی-شدن-March-29-Irans-Great-Victory-in-the-Nationalization-of-the-Oil-Industry-led-by-Dr.-Ms.-Sadegh

 ۲۹اسفند پیروزی بزرگ ملت ایران در ملی شدن صنعت نفت به رهبری دکترمصدق مصدق، مبارزه خود برای ملی کردن نفت را از دوره چهاردهم مجلس شورای ملی آغازکرد. دراثر پیشنهاد و تلاش او، قانون منع مذاکره درباره امتیاز نفت به‌صورت یک ماده واحده به‌تصویب رسید. به‌موجب این قانون، دولت از هر گونه مذاکره حول دادن امتیاز نفت به قدرتهای بیگانه منع ... بیشتر بخوانید »

این هم یک جنایتکارِ” با سواد” دیگر! مسعود نقره کار

noghrehKar41

این هم یک جنایتکارِ” با سواد” دیگر! مسعود نقره کار شنبه, ۳ام فروردین, ۱۳۹۸ اندازه قلم متن ۱ حکومت اسلامی یعنی حکومت بحران‌های رنگارنگ، بحران هائی که یا واقعی هستند یا دست سازِ حکومت‌اند. برای نمونه بحران اقتصادی درایران یک بحران واقعی ست که بی لیاقتی، بلاهت و فساد حکومتی از عوامل مهم بروزاین بحران است، اما بحران ” اندازه ... بیشتر بخوانید »

سیری در تاریخ نهضت ملی شدن صنعت نفت با نگاهی به شرایط بحرانی کشور دکتر حسین موسویان

dr.-hosein-mousavian-1-150x150

  دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران در گفت‌و‌گو با رادیو عصر جدید: «مطالبات جامعه باید به سمت توسعه سیاسی برود، زیرا توسعه سیاسی موجب توسعه اقتصادی و توسعه پایدار در کشور خواهد شد.» «برنامه دکتر مصدق یعنی قانون ملی شدن صنعت نفت و آزادی انتخابات، برنامه‌ای بود برای مبارزه استبداد و استعمار بود. با گذشت چندین ... بیشتر بخوانید »

چرا ما نمی توانیم به آزادی و استقلال دست بیابیم؟

Manuchehr Taghavi Bayat

عرق ریزان، عزا، دشنام، گاهی گریه هم کردیم … …. “ـ نوشته بود، همان! کسی راز مرا داند، که از این رو به آن رویم بگرداند.” (کتیبه ـ مهدی اخوان ثالث) مهدی اخوان ثالث که سرود بالا و سرودهای بسیار دیگری را نوشته است، مانند میرزاده عشقی، فرخی یزدی، پروین اعتصامی، نیمایوشیج، سیمین بهبهانی و بسیاری دیگر از شاعران، نویسندگان، ... بیشتر بخوانید »

پیام نوروزی مشترک چهار سازمان و حزب دموکرات، جمهوریخواه و ملی

logo-4-sazeman

پیام ۴ حزب و سازمان سیاسی به هم میهنان به مناسبت فرارسیدن سال ۱۳۹۸ خورشیدی هر روزتان نوروز، نوروزتان خجسته باد! فرارسیدن عید نوروز ۱۳۹۸‌ را به همه‌ی هم‌میهنان گرامی در ایران و سراسر جهان تبریک می گوئیم.  مردم ایران از دیرباز در آغاز سال نو همواره آرزوی تغییر را در شادمانی نوروزی خود آشکار ساخته اند و روز اول ... بیشتر بخوانید »

نمایندگان مجلس ملی فرانسه ایستاده از نسرین ستوده حمایت و ستایش کردند

namayandegan-farance-304x205

  نمایندگان مجلس ملی فرانسه در جلسۀ علنی این مجلس نمایندگان مجلس ملی فرانسه روز چهارشنبه ١٣ مارس در جلسۀ علنی این مجلس که به پرسش از دولت اختصاص داشت، در پی سخنان یکی از نمایندگان به پا خاستند و با کف زدن‌های ممتد، حمایت خود را از نسرین ستوده، حقوقدان و وکیل سرشناس ایرانی که به سبب دفاع از ... بیشتر بخوانید »

مصاحبه دکتر فریدا صبا (برنامه دهکده جهانی) با دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی و هیئت رهبری جبهه ملی ایران

dr.-musavian-66x66

  دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران: «سیاست خصمانه در سیاست خارجی موجب این همه بحران در کشور است». دکتر حسین موسویان (رئیس شورای مرکزی و هیئت رهبری جبهه ملی ایران) در گفتگو با دکتر فرید صبا از شبکهدهکده جهانی دیشب سه شنبه ۲۱ اسفند گفتگویی داشته اند که رئوس مطالب از قرار زیر است. ✅ هر دولتی ... بیشتر بخوانید »

چه میشد اگر؟ منوچهر عسگری

image002

  ملکه سابق ایران خانم فرح پهلوی در مصاحبه با رادیو فردا : فرانسویها میگویند با اگر میشود پاریس را گذاشت توی بطری. هیچ بحثی در این مثل نیست . ولی با اضافه کردن “چه میشد” به اگر میتوان پاریس را از بطری برون آورد و دایره نگاه به چهل سال قبل را گسترش داد . انگشت اتهام  بسوی یک ... بیشتر بخوانید »

نگاهی به امتیازنامه نفتی «دارسی » (ضیاء مصباح )

zia_mesbah-e1525979469355-150x150

نگاهی به امتیازنامه نفتی «دارسی »  (ضیاء مصباح ) بمناسبت 29 اسفند روز ملی شدن صنعت نفت ، مروری بر ابعاد مختلف  پیمان یکطرفه دارسی  : قراردادی که ویلیام ناکس دارسی در سال ۱۹۰۱ با دولت ایران امضا کرد تا به اکتشاف و استخراج نفت در ایران بپردازد به این نام مشهور شد. .از طرف ایران مظفرالدین‌شاه، امین‌السلطان، میرزا نصرالله ... بیشتر بخوانید »

در رثای« شادروان دکترمحمد مصدق» به مناسبت 52مین سالگرد فقدان او «ضیاءمصباح »

Zia Mesbah

 زمانیکه  « کانال سوئز»  رارهبر مصر« ملى» اعلام میدارد  سه کشور انگلیس، فرانسه و اسرائیل در سال 1956 به آن کشور  حمله نظامى مى کنند که با مقاومت شدید ملت  و ساکنان پورت سعیدمواجه ونهایتا  به شکست مصر می انجامد و متعاقب ان با میانجی گرى آمریکا وسازمان ملل کنفرانس صلح در یالتا برگزارمى شود. « آنتونی ایدین »در حاشیه ... بیشتر بخوانید »