مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2019 » فوریه

بایگانی/آرشیو ماهانه: فوریه 2019

در باب آیین چهار (چار) شنبه سوری : ضیاء مصباح

zia_mesbah-e1525979469355-150x150

در شب آخرین چهارشنبه‌ی اسفند ماه هر سال (سه شنبه شب) ایرانیان همه با هم با شادی تمام و خوشحالی جشن می‌گیرند و آداب و رسوم زیبا و خاصی برگزار می‌کنند. امسال مقارن است با غروب تا پاسی از شا مگاهان فردا سه شنبه 27 اسفند که متاسفانه به دلیل «فاجعه کرونا »و حوادث اجتماعی قبلی ،توصیه به بزرگداشت وسیع ... بیشتر بخوانید »

تروریسم و هر نوع حرکت تروریستی را محکوم میکنیم

logo-jebhayemelliiran-ois

  تروریسم و هر نوع حرکت تروریستی را محکوم میکنیم در روز 24 بهمن ماه 97 طی یک حادثه تروریستی انتحاری ، حدود 40 نفر از نیروهای نظامی مرزبانی کشورمان در استان سیستان وبلوچستان به شهادت رسیدند . بر ما معلوم نیست که چه افراد یا سازمان ها یا دولت هایی در پشت این واقعه جنایت بار و غیر انسانی ... بیشتر بخوانید »

پهلوی ها؛ غیر مستقل، قانون شکن و ضد حقوق بشر بودند–منوچهر تقوی بیات

taghavi-bayat-150x150

پرونده ی خونین و جنایتکارانه ی دیکتاتوری پهلوی ها هنوز باز است. تاریخ این را گواهی می دهد. فهرست بلند بالای روشنفکران و کنشگران سیاسی که از کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ تا ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ به فرمان پهلوی ها کشته اند، این جنایات خونین را گواهی می دهد. ترور میرزاده عشقی، محمد کیوان قزوینی ( واعظ قزوینی)، سید حسن ... بیشتر بخوانید »

محمد علی مهرآسا–با یادی از حافظ و افکار بلند و روشن و دانش و بینش بی همتایش نسبت به زمان

dr.-mehrasa-150x150

پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت          ناخلف باشم اگر من به جوی نفروشم   من مشغول نوشتن کتابی هستم در مقایسه بین افکار حافظ شیرازی و ملای رومی مشهور به مولوی که حقا تنها مولوی بوده است و ملا؛ و امید است به زودی وجه چاپش مهیا شود. این است که امروز در این نوشتار نیز می پردازم به ... بیشتر بخوانید »

اختناق و استبداد راهی جز انقلاب باقی نگذاشت دکتر حسین موسویان

musavian

  متن کامل پیاده شده‌ی گفت‌و‌گوی «دکتر حسین موسویان» رئیس شورای مرکزی و رئیس هیأت رهبری جبهه ملی ایران با دکتر جلال ایجادی از تلویزیون اینترنتی رنگین‌کمان در تاریخ ۲۶ آبان ماه ‍ دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران: اختناق و استبداد راهی جز انقلاب باقی نگذاشت.  اشاره: متن کامل پیاده شده‌ی گفت‌و‌گوی «دکتر حسین موسویان» رئیس ... بیشتر بخوانید »

به‌مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب بازگشت به باغ گوته: مچید نفیسی

nafisi

به‌مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب بازگشت به باغ گوته اگر پسرت از تو بپرسد که بهترین روزِ انقلاب کدام بود به او چه خواهی گفت؟ آیا بی درنگ می گویی: ۲۲ بهمن ۵۷؟ روزی که همراه با مردم دروازه ی زندان اوین را گشودی و در آشپزخانه، آبکش های بزرگ برنج را دیدی که زندانبانان کهنه برای ناهار پالوده بودند و ... بیشتر بخوانید »

همه به آزادی مذهبی احتیاج دارند، حتی اکثریت مسلمان حسن بهگر

hassan-behgar-150x150

  حسن بهگر مردم ایران با هر دین و مسلکی و از هر قوم و قبیله ای، سالیان دراز با تجربیات تاریخی مشترکی که داشتند در کنار هم زندگی می کردند. با روی کار آمدن جمهوری اسلامی جامعه از یک وضعیت طبیعی خارج شده به یک جامعه ی ایدئولوژی زده و مصنوعی تبدیل گردید. بدین معنا که حکومت تحت لوای ... بیشتر بخوانید »

دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی و رئیس هیأت رهبری جبهه ملی ایران در گفت‌گو با رادیو عصر جدید

dr.-hosein-mousavian-1-150x150

دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی و رئیس هیأت رهبری جبهه ملی ایران در گفت‌گو با رادیو عصر جدید بمناسبت سالگرد کودتای ۱۲۹۹ ن پخش‌کننده صوت 00:00 00:00 برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید. ۳ اسفند ۱۳۹۷ دکتر حسین موسویان در گفت‌وگو با رادیو عصر جدید Share this: برای به اشتراک گذاشتن در توییتر ... بیشتر بخوانید »

تأملی بر مواضع اتخاذ شده در بیانیه شماره ٩ «چهار سازمان و حزب جمهوریخواه» دکتر منصور بیات زاده

Mansour Bayatzadeh

  تأملی بر مواضع اتخاذ شده در بیانیه شماره ٩ «چهار سازمان و حزب جمهوریخواه» تحت عنوان: «ایجاد جمهوری متکی بر آرای آزاد آحاد مردم ایران، نیاز مبرم ملی است ـ ما مخالف آلترناتیو سازی از سوی قدرت های خارجی هستیم »! قبل از پرداختن به اظهار نظر در باره مواضع اتخاذ شده در بیانیه ی، شماره ٩ «چهار سازمان ... بیشتر بخوانید »

“هیچ چیز در تاریخ معاصر هیچ کشوری از آسمان فرود نیامده است”؛ چهل سال نکبت ولایت فقیه دکتر ریموند رخشانی همه­ی ­ نظام­ها در طول‌ تاریخ تغییر می‌‌کنند.  نظام نکبت ولایت فقیه هم به پایان خود ­نزدیک شده است. زمان اندیشیدن، با بینشی استراتژیک و با برنامه­ا­ی عملی‌ و پیشرو پیرامون گذار از این نظام، و در مورد زیرساخت­های نظام ... بیشتر بخوانید »