مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2019 » ژانویه

بایگانی/آرشیو ماهانه: ژانویه 2019

گزارش سالانه اعدام در سال ۲۰۱۸ در ایران

سازمان حقوق بشر ایران، ۷ اسفند ماه ۱۳۹۷: یازدهمین‌ گزارش سالانه مجازات اعدام در ایران توسط سازمان حقوق بشر ایران (IHR) و گروه همه با هم علیه مجازات اعدام (ECPM) همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در ایران منتشر می‌شود. انقلاب اسلامی سرآغاز دورانی است که مجازات اعدام به جزئی «عادی» در زندگی روزمره مردم تبدیل شد. اولین حکم اعدام ... بیشتر بخوانید »

معلمان در اردبیل، اصفهان، البرز، و کرمانشاه تجمع اعتراضی برگزار کردند

eteraz-moalleman-ardebil-kermanshah-esfahan-alborz

  گروهی از معلمان ایرانی امروز در استان‌های اردبیل، اصفهان، البرز، و کرمانشاه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل اداره آموزش و پرورش این استان‌ها کردند. کانال صنفی معلمان گزارش کرده است که دلیل این تجمع‌‌ها، اعتراض معلمان به بازداشت همکاران خود در جریان تجمع‌های قبلی، گرانی، و تورم است. در حال حاضر برخی از چهره‌های فعال فرهنگیان چون ... بیشتر بخوانید »

گفت‌وگوی عصر جدید با «دکتر حسین موسویان» رئیس شورای مرکزی و رئیس هیأت رهبری جبهه ملی ایران

dr.-hosein-mousavian-1-150x150

 https://www.youtube.com/watch?v=_wd_3u-gBwI&feature=youtu.be گفت‌وگوی عصر جدید با «دکتر حسین موسویان» رئیس شورای مرکزی و رئیس هیأت رهبری جبهه ملی ایران درباره سالگرد همه‌پرسی انقلاب سفید، به عنوان یکی از عوامل انقلاب 1357 خورشیدی «شاه کاریکاتوری از اصلاحات را پیاده کرد.» «انقلاب سفید شاه زمینه‌ساز انقلاب 57 شد.» «عدم قبول سیاست صبر و انتظار اللهیار صالح به زیان ملت ایران تمام شد». «اصلاحاتی ... بیشتر بخوانید »

مروری بر ۴۰ سال سیاه ماشاالله آجودانی

Ajoudani

  در این گفت‌وگو، علی لیمونادی با ماشاالله آجودانی، نویسنده و تاریخ‌دان، درباره چرائی انقلاب ایران و سرنوشت آن صحبت کرده است. آقای آجودانی که از محققان دوران مشروطه است از نقش و نفوذ روحانیت در جامعه ایران در زمان مشروطه و محدود شدن دامنه قدرت آن در دوران رضاشاه آغاز می‌کند و سپس به انقلاب ایران می‌رسد. او معتقد ... بیشتر بخوانید »

فصلنامه پژوهش های فرهنگی “آرمان”، شماره

thumbnail

    فصلنامه پژوهش های فرهنگی “آرمان”، شماره  ۸ منتشر شد   لطفا در شبکه های اجتماعی معرفی فرمایید   http://armanfoundation.com/wp-content/uploads/2019/01/Arman_Magazine_8.pdf هشتمین شمارۀ فصلنامه پژوهش های فرهنگی آرمان منتشر شد.  این نشریه در لس آنجلس توسط بنیاد فرهنگی آرمان، به بنیادگذاری ساموئل دیّان، مدیر مسئول، مهدی سیاح زاده و دبیری فصلنامه و تارنما توسط شیریندخت دقیقیان در تیراژی محدود منتشر شده، در سایت ... بیشتر بخوانید »

ونزوئلا، چرخۀ خشونت، و درس‌هایی برای ما دکتر کاظم علمداری

alamdari_kazem2016-150x150

  کاظم علمداری اخیراً، فیلمی با عنوان «یک شب دوازه ساله» (A Twelve Year- Night) تماشا کردم که ‏بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است. داستان حول سه زندانی سیاسی از گروه ‏چریکی توپاماروها در کشور اروگوئه است که دریک درگیری مسلحانه و خونین در یک ‏خانه تیمی دستگیر شدند و ۱۲ سال زیر شدیدترین شنکنجه‌های روانی و جسمی ... بیشتر بخوانید »

بیانیه پشتیبانی شورای عالی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور از جبهه ملی ایران

flag-300x156

ن   شورای عالی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور پشتیبانی اکید خود را از جبهه ملی ایران، شورای مرکزی و بویژه رئیس منتخب آن اعلام میدارد ما اخیرا در پیامی انتخاب ریاست شورای مرکزی جبهه ملی ایران، معاونین آن، هیئت رهبری و هیئت اجرایی را که تا کنون به علت فشار دستگاههای امنیتی جمهوری اسلامی به تعویق ... بیشتر بخوانید »

برنامه پویش؛ مصاحبه رضا گوهرزاد با علی افشاری و کامبیز قائم مقام

goharzad-kambiz-ghaem-magham

  تاریخ مصاحبه ۲۰ ژانویه ۲۰۱۹ مصاحبه رضا گوهرزاد برنامه پویش تلویزیون اندیشه با علی افشاری (همبستگی جمهوریخواهان ایران) و کامبیز قائم مقام (سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور) در باره بیانیه چهار سازمان جمهوریخواه با عنوان ایجاد جمهوری متکی بر آرای آزاد آحاد مردم ایران، نیاز مبرم ملی است متاسفانه آقایان بهروز خلیق (حزب چپ ایران) و مسعود ... بیشتر بخوانید »

اطاق فکر متولیان امور ……… ( ضیاء مصباح

Zia Mesbah

اطاق فکر متولیان امور که چنین محصولی را از ابعاد مختلف با همه نظارت و کنترل بعد از 4 دهه بوجود آورده اند ،  به دلیل وقوف به نا فر مانی مدنی دلسوزان ملک و ملت درون میهن ، منبعث از ناتوانی و یکسویه نگری  سیستم فاسد – رانتی  ، به این جمع بندی میرسند  که  از کارشناسان یا مشاورین ... بیشتر بخوانید »

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: دولت دوران گذار و اهمیت آن برای برگزاری انتخابات مجلس موسسان و تدوین قانون اساسی دموکراتیک

logo-jebhayemelliiran-ois

  دولت دوران گذار و اهمیت آن برای برگزاری انتخابات مجلس موسسان و تدوین قانون اساسی دموکراتیک انتشار بیانیه ای که در تاریخ ۲۲ دیماه ۱۳۹۶ تحت عنوان «دوران گذار و لزومات استقرار دموکراسی» منتشر شد، حاوی نکاتی بود که اساس آنرا ناتوانی نظام جمهوری اسلامی در حل بحرانهای فراگیر موجود تشکیل میداد. دراین بیانیه این سوال مطرح شده بود ... بیشتر بخوانید »