مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2018 » دسامبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: دسامبر 2018

حاشیه ای بر حوادث اخیر ( ضیاء مصباح )

zia-mesbah

مردی در ميدان سرخ مسکو اعلاميه پخش ميكرد نیروی امنیتی ، ک.گ.ب  پس از بازرسی‌ ، تمام اعلاميه‌های همراهش  راسفيد دیدند  ، پرسيدند برای چه آنها را پخش ميكنی ؟                                          گفت : چيزی برای نوشتن نيست ، همه چيز روشن است؟! باور بفر مایید مصداق عینی شرایط حاکم بر این سرزمین اهورائی است که برآمده از وظیفه اجتماعی – فرهنگی ... بیشتر بخوانید »

قطار انقلاب؛ سرمقاله نشریه پیام جبهه ملی ایران شماره

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

  سرمقاله نشریه پیام جبهه ملی ایران شماره ۱۹۴ قطار انقلاب چند روز قبل یکی از وزرای اسبق جمهوری اسلامی، در حاشیه اختلافات درون حکومتی خودشان، خطاب به برخی از رقبای جناح مقابل، و به کسانی که از درون حاکمیت میگویند ما به بن بست رسیده ایم اظهار داشت که « حالا نوبت شماست که از قطار انقلاب پیاده شوید ... بیشتر بخوانید »

نکاتی قابل بحث در باره سخنان آقای رضا پهلوی منصور فرهن

mansourfarhang

  منصور فرهنگ (زادهٔ ۱۳۱۵) استاد و دیپلمات سابق ایرانی است. او از دسامبر ۱۹۷۹ تا ۲۶ آوریل ۱۹۸۰ نمایندهٔ ایران در سازمان ملل متحد بود. او که دارای دکترای علوم سیاسی از دانشگاه کلرمانت است هم‌اکنون در کالج بنینگتن تدریس می‌کند. او پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ به نمایندگی ایران در سازمان ملل منصوب شد و در اعتراض به گروگانگیری ... بیشتر بخوانید »

تظاهر به شنیدن و رعایت ( ضیاء مصباح )

zia_mesbah-e1525979469355-150x150

اعتراضات گسترده ، عکس العمل ها ی آ رام وکنترل شده گروههای مختلف اجتماعی به دلایل متفاوت  ، مهمتر از همه برای جلوگیری از نابودی سر مایه های ملی ، زیر ساخت ها و ممانعت از احتمال تلفات انسانی بوسیله عوامل نظام ، که هر آن نبود خود را با نگرانی عمیق در پیش میبینند و برای ادامه سلطه و ... بیشتر بخوانید »

دوران صنایع دستی به پایان رسیده/صحبت از حاکمیتِ اجناس چینی و گردشگران عکاس است

bazarch-shiraz

  - ن در بازار وکیل شیراز چه خبر است؟ بازار وکیل شیراز دیگر رونق گذشته را ندارد. از یکسو رغبت گردشگران خارجی به صنایع دستی کاهش پیدا کرده و از سوی دیگر اجناس چینی مورد استقبال قرار می‌گیرند. به گزارش خبرنگار ایلنا، شهر ایرانی را با عناصر هویتی خاص خودش می‌شناسند. شهری که ارگ و مسجد و بازار را ... بیشتر بخوانید »

گفت‌و‌گوی دکتر حسین موسویان، رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران، با بی بی سی دکتر حسین موسویان

musavian

گفت‌و‌گوی دکتر حسین موسویان، رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران، با بی بی سی دکتر حسین موسویان حسین موسویان، رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران در برنامه به عبارت دیگر به سوالات عنایت فانی در مورد این تشکیلات سیاسی و تاریخ مبارزات آن پاسخ می‌دهد. بیشتر بخوانید »

یا موجودیت ایران در خطر است؟ دکتر کاظم علمداری

Kazem-alamdari01

یا موجودیت ایران در خطر است؟ دکتر کاظم علمداری توافق حقوقی دریای خزر کاظم علمداری iran-emrooz.net | Thu, 20.12.2018, 7:02 محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در بخشی از سخنان خود در اتاق بازرگانی می‌گوید: «… ما در ایران از اصولگرا، اصلاح‌طلب، بی‌خط، مخالف جمهوری اسلامی ایران و یا مخالف دولت همه در یک کشتی نشسته‌ایم و اکنون ... بیشتر بخوانید »