مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2018 » نوامبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: نوامبر 2018

پیام شورای عالی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به شورای مرکزی جبهه ملی ایران

flag-300x156

پیام شورای عالی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به شورای مرکزی جبهه ملی ایران دوستان و همراهان اعضاء محت شورای مرکزی جبهه ملی ایران از اینکه بالاخره موفق شدید ر ی از انجام آن توسط ی که بعلت تهدیدات و جلوگی گزاری انتخابات با بر مامو ر ا ی حکومت بناچار عقب افتاده بود ن امنیت ب ... بیشتر بخوانید »

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: به یاد دکتر انورخامه ای از روشنفکران برجسته ایران

dr.Anvar-Khamahie-ois-18

  به یاد دکتر انورخامه ای از روشنفکران برجسته ایران با نهایت تاسف خبر شدیم که دکتر انورخامه ای روشنفکر، مبارز سیاسی، از پیشقدمان فکر سوسیال دمکراسی در ایران، پس از سالها مبارزه و پرداختن به تحقیقات سیاسی، تاریخی و اجتماعی درسن ۱۰۱ سالګی درگذشت. دکترانور خامه ای جوانی رابه “جرم” “مبارزه سیاسی و اجتماعی” در جمع ۵۳ نفر در ... بیشتر بخوانید »

هُشدار درباره ی پیام های بی نام و نشان!منوچهر تقوی بیات

taghavi-bayat-150x150

هُشدار درباره ی پیام های بی نام و نشان! ﻳﻚ ﻫﻤوطن ﻣﺘﻮﻟﺪ ۱۳۲۷ ﻣﯿﻨﻮﯾﺴﺪ : ﻣﻦ ﻣﺘﻮﻟﺪ ﺷﺪﻡ ﻭ ﭘﺎ ﺑﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﮔﺬﺍﺷﺘﻢ ﺗﺎ ﻓﺮﺩﺍ ﺭﺍ ﺑﺴﺎﺯﻡ. ﺩﺑﺴﺘﺎﻥ ﺭﻓﺘﻢ ﻣﺪﯾﺮ ﺩﺑﺴﺘﺎﻥ ﻣﺎ ﺗﻮﺩﻩ ﺍﯼ ﺑﻮﺩ! ﻧﺎﻇﻤﺶ ﻣﺼﺪﻗﯽ ﺑﻮﺩ! ﻣﻌﻠﻤﻢ ﻓﺪﺍﺋﯽ ﺍﺳﻼﻡ ﺑﻮﺩ! ﺑﻪ ﺩﺑﯿﺮﺳﺘﺎﻥ ﺭﻓﺘﻢ ﻣﺪﯾﺮ ﻣﺎ ﻋﻀﻮ ﻧﻬﻀﺖ ﺁﺯﺍﺩﯼ ﺑﻮﺩ! ﻧﺎﻇﻤﺶ ﺗﻮﺩﻩ ﺍﯼ ﺑﻮﺩ ﺩﺑﯿﺮ ﺍﺩﺑﯿﺎﺕ ﻣﺎ ﻣﯿﮕﻔﺖ ﺣﯿﻒ ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمان سوسیالیستهای ایران ـ سوسیالیستهای طرفدار «راه مصدق» در باره انتخابات مسئولان ارکان مختلف جبهه ملی ایران

socialistha

    بیانیه سازمان سوسیالیستهای ایران ـ سوسیالیستهای طرفدار «راه مصدق» در باره انتخابات مسئولان ارکان مختلف جبهه ملی ایران سازمان سوسیالیستهای ایران ـ سوسیالیستهای طرفدار «راه مصدق»؛ انتخاب مسئولان ارکان مختلف تشکیلاتی جبهه ملی ایران را  به  آقای دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران و سایر اعضای منتخب آن جبهه تبریک عرض می  کند. به این ... بیشتر بخوانید »

حکومت در چنگ سپاه پاسداران! دکتر محسن قائم مقام

ghaemm01

  آنچه امروز در صحنه سیاست ایران مشاهده می‌شود قدرت‌نمائی تمام‌عیار سپاه پاسداران در نمایش قدرت «موشک» پراکنی سپاه و اعلام برنامه‌های در پیش ایشان برای تکمیل آن است. و در کنار آن اعلام بیانات تحریک‌آمیز و تهدیدات ایشان علیه امریکا و هر جنبنده‌ای که سر راه ایشان قرار گیرد. حسن روحانی که نمایش تعزیه‌گردان حاکمان را به‌عهده گرفته همان ... بیشتر بخوانید »

متن گفت‌و‌گوی دکتر حسین موسویان، رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران، با رادیو عصر جدید*

dr.-hosein-mousavian-1-150x150

  درباره ی انشعاب و رویدادهای اخیر جبهه ملی ایران رئوس مطالب و مواضع دکتر حسین موسویان: «انشعاب‌گران در این چند سال به اصول جبهه ملی ایران پای‌بند نبودند». جبهه ملی از این نوع انشعابات زیاد دیده است ـــ «کسانی که به رأی جمعی و دموکراسی درون سازمانی پشت‌پا می‌زنند، چگونه می‌خواهند دموکراسی را در کشور برقرار کنند!» ـــ «جبهه ملی ... بیشتر بخوانید »

جرای عدالت باید به دست ایرانیان انجام گردد- حسن بهگر

hassan-behgar-150x150

  حسن بهگر در انقلاب ۵۷ به مسأله عدالت و بخصوص شیوه ی دادرسی اهمیتی داده نشد و از این بابت خسارات جانی و اخلاقی بسیاری به  ملت ایران تحمیل گردید. اعدام های بسیاری حتا با تأیید برخی از حقوق خوانده های ما که گفتند فقط احراز هویت برخی از متهمان کافی است، انجام گشت. مصاحبه ی دکتر یزدی با ... بیشتر بخوانید »

انتخابات درون سازمانی شورای مرکزی جبهه ملی ایران

 به نام خداوند جان وخرد اطلاعیه شورای مرکزی جبهه ملی ایران در تاریخ بیست وششم آبان ماه 1397 شورای مرکزی جبهه ملی ایران به انتخابات درون سازمانی خود مبادرت نمود و اعضای هیئت رئیسه شورای مرکزی ، هیئت رهبری و هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران را به شرح زیر انتخاب کرد : 1-  آقای دکتر حسین موسویان به سمت رئیس ... بیشتر بخوانید »

دختران انقلاب بی بی مریم های روزگار ما-زهرا شمس یدالهی

th

در نگاه من زیبایی آن چیزی است که نیکوست، خوش آیند است و تحسین انسان را برمی انگیزد، آن عمل یا فکری است که به خاطر ارزش روشنفکرانه یا انسانی اش تحسین را برمی انگیزد. یک انسان می تواند زیبا باشد، یک شاهکار هنری می تواند زیبا باشد، یک فرهنگ و تاریخ هم می تواند تحسین برانگیز باشد. با دیدن ... بیشتر بخوانید »

سرانجام انقلاب 57 یأس و حرمان را به مردمان آگاه ایران هدیه کرد. دکتر محمد علی مهرآسا

dr.-mehrasa-150x150

دکتر محمد علی مهرآسا اخباری که از درون ایران حتا توسط نشریات خودشان به خارج می رسد، نشان می دهد و گواه است بر اینکه بیشینه ملت دربند و گرفتار حکومت آخوندی به شدت دچار افسردگی شده اند؛ و میزان خود کشی به حد بالائی رسیده و فوت در اثر سکته های قلبی و مغزی چندین برابر شده است. بیش ... بیشتر بخوانید »