مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2018 » جولای

بایگانی/آرشیو ماهانه: جولای 2018

تشریحی از ساختاراقتصادیکنونی و چند پیشنهاد ضیاء مصباح

zia_mesbah-e1525979469355-150x150

 ساختار اقتصاد کشور ما ن با همه شعارها ی انکار کننده ،دچار مشکل است.بانک مرکزی مستقل نداریم و  تقریبا بعبارتی تحقیقا تحت آمريت حکومت و دولت‌ها قرار گرفته و هر بار که نظام در تنگنای مالی قرار می‌گیرد به بانک مرکزی رجوع و بانک هم سراغ نشر اسكناس وبالا بردن پايه پولى ميرودچون  می‌خواهد نیاز حکومت  را برآورده کند. در این ... بیشتر بخوانید »

پیشنهادهای جبهه ملی ایران به هیئت حاکمه جمهوری اسلامی

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

 هموطنان عزیز ، ملت شرافتمند ایران ، عمل کرد حکومت جمهوری اسلامی در این مدت چهل سال به گونه ای بوده که اکنون این حکومت به جبر تاریخ در  معرض از هم گسیختگی و فروپاشی قرار گرفته است . این حکومت با سوء رفتارها ، ضعف مدیریت ها ، سیاست های نادرست داخلی وخارجی بدور از در نظر گرفتن منافع ... بیشتر بخوانید »

ضرورت تغییر : ضیا مصباح

Zia Mesbah

  پذیرفته نشدن استعفای نوبختمتصدی  سازمان برنامه بعداز اینهمه خدمت  که ملت شاهد نتایج آنند ، رفتن سیف از بانک مرکزی و آمدن همتی  ودیگرتغییراتی در این حدود با ژست استیضاح و فر مولهای دیگر ، که حکومت حل و فصل  نابسامانیهای ارزی ریالی ومدیریت اقتصادی کشوروپایان یافتن گسیختگی ها  را در اینگونه اقدامات میبیند ، تصوری بیش نیست . ... بیشتر بخوانید »

به مناسبت ۱۴ مرداد روز انقلاب مشروطه: نهضت مشروطه، نهضت حفظ پادشاهی نیست! دکتر محسن قائم مقام

ghaemmm

    محسن قائم مقام فکر آزادی‌خواهی و دموکراسی‌طلبی از غرب به ایران آمد. روشنفکران ایرانی به‌خصوص اروپا دیدگان و بعد‌ها آنهائی که با مبارزین قفقاز یا روشنفکران عثمانی تماس داشتند نقش اساسی در گسترش این فکر در میان روشنفکران را داشتند. «روحانیون» فرصتی یافتند تا با درگیر شدن در این حرکت قدرت بیشتری از آنچه داشته‌اند را کسب نمایند. ... بیشتر بخوانید »

فصلنامه پژوهش های فرهنگی “آرمان”، شماره ۶ منتشرشد و در تارنمای آرمان در دسترس همگان است

Cover6

ششمین شماره فصلنامه آرمان برای دوستداران فرهنگ و ادب ایران زمین منتشر شد.  این نشریه در لس آنجلس توسط بنیاد فرهنگی آرمان، به بنیادگذاری دکتر ساموئل دیّان، مدیر مسئول، دکتر مهدی سیاح زاده و دبیر اجرایی فصلنامه و تارنما، شیریندخت دقیقیان تدوین و در تیراژی محدود منتشر می گردد و در سایت بنیاد فرهنگی آرمان به صورت آزاد و رایگان ... بیشتر بخوانید »

بیانیه جبهه ملی ایران به مناسبت گرامیداشت سالروز انقلاب مشروطیت

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

زنده باد آزادی، زنده باد عدالت در آغاز قرن بیستم میلادی در هیچ یک از کشورهای آسیا و آفریقا اثری از پارلمان و قانون اساسی و آزادی و احترام به حقوق بشر دیده نمی شد و در تمام این کشورها ، سلاطین و امپراتوران دیکتاتور و ظالم بر اریکه قدرت سوار و حکومت های استبدادی مطلقه ی خود را اعمال ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی رئیس هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران با دویچه وله: امروز زمان بی‌تفاوتی نیست

dr.-hosein-mousavian-1-150x150

  جبهه ملی ایران پیشنهادهایی برای خروج از بحران کنونی به هیئت حاکمه جمهوری اسلامی سه پیشنهاد ارائه کرده است. حسین موسویان، رئیس‌هیئت اجرایی جبهه ملی در گفتگو با دویچه‌وله تأکید می‌کند: «امروز زمان بی تفاوتی وتسلیم شدن نیست.» مصاحبه با دکتر موسویان را بشنوید Audio Player 00:00 00:00 Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume. جبهه ملی ... بیشتر بخوانید »

دوخطری که موجودیت ایران را تهدید میکند

flag-300x156

  سخنان واقدامات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکاو وزیر خارجه وی، مایک پمپئو در روزهای اخیر و رجزخوانیهای حسن روحانی، سرداران سپاه و آیت الله خامنه ای نشان میدهد که دو حکومت آمریکا و جمهوری اسلامی عملا در راهی قدم بر میدارند که نهایتا موجودیت ایران را تهدید میکند. تحریمها و کارزار تبلیغاتی که وزارت خارجه آمریکا در مورد ابران ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی تلویزیون سپیده با دکتر حسین موسویان در باره قرارداد دریای مازنداران

dr.-hosein-mousavian-1-150x150

  دکتر حسین موسویان دکتر حسین موسویان، رئیس هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران در این مصاحبه در باره پایمال شدن منافع ایران در کنوانسیون اخیر دریای مازنداران و اینکه اهداف مبارزات مردم ایران چه باید باشد صحبت میکند. بیشتر بخوانید »

پیشینه و شخصیت شادروان دکتر مصدق( به مناسبت شصت و پنجمین سالگرد فاجعه 28 امرداد )

zia_mesbah-e1525979469355-150x150

 تأملی در تحولات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشورمان  از سال 1320 تا 1332 می‌تواند زوایا و ابعاد گوناگون اندیشه ها و دلایل عملکرد  رهبرملی ایرانیان وطن دوست را در انزمان که نهایتا منجر به کودتای ننگینی بر علیه دولت ملی شادروان دکتر محمد مصدق گردید روشن‌تر سازد. درباره‌ی حوادث و مسائل سیاسی ایران بعد از شهریور 20، نهضت ملی ... بیشتر بخوانید »