مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2018 » می

بایگانی/آرشیو ماهانه: می 2018

آزار جنسی گروهی از پسران دبیرستانی در غرب تهران

daneshamuzan-304x205

  استان‌وایر- ماجرای اذیت و آزار جنسی گروهی دانش‌آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد. سایت «خبر‌آنلاین» گزارش کرده که یکی از مسئولان دبیرستان پسرانه مقطع متوسطه اول واقع در یک مجتمع آموزشی غیرانتفاعی در منطقه دو تهران در پی آزار و اذیت جنسی گروهی از دانش آموزان٬ بازداشت شده است. یکی از اولیای دانش آموزان گفته که ... بیشتر بخوانید »

رضا خان اجرا کننده ی قرارداد ۱۹۱۹ –منوچهر تقوی بیات

Manuchehr Taghavi Bayat

 رویداد شگفت انگیز اکتبر ۱۹۱۷ در ایران جورج کرزُن وزیر خارجه ی انگلیس درباره ی قرارداد ۱۹۱۹ به وزیران کابینه ی انگلیس چنین توضیح می داد که “این قرارداد از آن رو لازم است که ایرانیان با موقعیت حساس خود بین هندوستان و بین النهرین، که به تازگی تحت قیمومیت بریتانیا درآمده، به دامان بلشویک ها نیفتند. “ درباره ی ... بیشتر بخوانید »

شکر که آقا مطلعند!؟ حسن بهگر

hassan-behgar-150x150

  حسن بهگر سخنان یکی از نمایندگان دانشجویان بنام سحر محرابی خطاب به علی خامنه‌ای را می توان نه تنها فرصتی برای رهبر جمهوری اسلامی دانست، بلکه آخرین کوشش اصلاح طلبان شمرد که بر در بسته ولایت فقیه زدند و بازهم پاسخ منفی شنیدند. این سخنان به شرایط بحرانی کنونی اشاره داشت و خامنه ای را دعوت به اجرای قانون ... بیشتر بخوانید »

ناصر ملک مطیعی پس از چهل سال ممنوع الچهره بودن در سن 86 سالگی در گذشت

644300_468122243242443_519428772_n

ناصر ملک مطیعی پس از چهل سال ممنوع الچهره بودن در سن 86 سالگی در گذشت تنها گناهش این بود که در قلبهای مردم جا داشت و رژیم ایران تحمل این را هم نداشت نه دزدی کرده بود نه ادمکشی حتی شکایت هم نمیکرد بامید آن روزهایی که مردم آزادانه عاشق باشند و آزادانه زندگی کنند و چهره منحوس دزدان ... بیشتر بخوانید »

فقدان دکتر مرتضی مشیر

DR Morteza Moshir

اطلاع یافتیم که یکی از یاران فرهیخته ما از هواداران نهضت ملی ایران دکتر مرتضی مشیر بامداد دوشنته 28 ماه می 2018 در سانتا مونیکا درگذشت دکتر مشیر از کسانی بود که پس از مرگ خود اثرات تاریخی زیادی بجا گذاشت ایشان صاحب کتابهای متعدد و مقالات بیشمار بود که شرائط امروز و گذشته ایران را بدرستی طرح مینمود با ... بیشتر بخوانید »

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: کی میخواهید فریاد اعتراض مردم را بشنوید؟

flag-300x156

  کی میخواهید فریاد اعتراض مردم را بشنوید؟ آنچه که سران نظام و بویژه آیت الله خامنه ای و یارانش سالهاست میشنوند ولی به ناشنیده گرفتن آن عادت کرده اند، فقط اعتراض نیست بلکه آشکار شدن ناشکیبائی ملتی است که جان به لبش رسیده است. کاسه صبر مردم مدتهاست که لبریز شده و همه در انتظار لحظه ای دقیقه شماری ... بیشتر بخوانید »

بر سر دوراهی -رامین کامران

gt2o2y5z5n

  رامین کامران روزها میگذرد و دیپلماتهای جمهوری اسلامی دلخوش به جولان دادن در اروپا هستند و کوبیدن آب در هاون. همزمان، همدستان اصلاح طلبشان هم در تهران مشغول یاوه پراکنی و آشوب کردن اذهان مردمند. گذشته از این سر و صداهایی که از هر طرف بلند است و کمکی نه به روشن شدن اوضاع میکند و نه به روشن کردن افکار ... بیشتر بخوانید »

مرورو حاشیه ای بر آنچه در رابطه با لغو برجام از سوی امریکا ،در محافل نظام گفته میشود ضیاءمصباح

Zia Mesbah

مرورو حاشیه ای بر آنچه در رابطه با لغو برجام از سوی امریکا ،در محافل نظام  گفته میشود ضیاءمصباح بااین  هفت شرط  ایران در توافق هسته‌ای باقی می‌ماندو با اجرا نشدن این شرط‌ها، ایران فعالیت‌های گذشته اتمی خود را از سر خواهد گرفت : « صدور قطعنامه علیه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل»، «مطرح نشدن برنامه موشکی و اقدامات ... بیشتر بخوانید »

چشم‌انداز سکولاریسم و لائیسیسم در ایران؟ تبارشناسی لائیسیته- منوچهر صالحی

manutschehr-salehi

در یونان باستان واژه «لایکُس»[ii] در برگیرنده کسانی بود که به توده تهی‌دست تعلق داشتند. در زبان لاتین این واژه به «لایکوس»[iii] دگرگون شد و پس از آن که مسیحیت دین رسمی امپراتوری روم شد، این واژه به ضد واژه «کلریکوس»[iv] بدل گشت که به معنی «روحانیت» است. به این ترتیب هر کسی که جزئی از «روحانیت» نبود، «لایکوس» نامیده ... بیشتر بخوانید »

بیانیه مشترک اتحاد جمهوریخواهان ایران، سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور و همبستگی جمهوریخواهان ایران

logo-3-sazeman

برای حل بحران بر سر برجام، نه به تحریم و تهدید، آری به دیپلماسی! بحران بر سر »برجام« بعد از خروج دولت ترامپ از آن، روز به روز ابعاد گسترده تری به خود می گیرد. مایک پومپئو وزیر خارجۀ ایالات متحدۀ آمریکا روز دوشنبه ۲۱ مه (۳۱ اردییهشت) در اولین سخنرانی خود در واشنگتن از جمهوری اسلامی میخواهد همۀ شروط ... بیشتر بخوانید »