مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2018 » مارس

بایگانی/آرشیو ماهانه: مارس 2018

“حجاب اجباری”، گسترده ترین تبعیض جنسی-جنسیتی-الهه امانی

Elahe-Amani

بعد از قریب یک دهه آتشی که به ظاهر در خاکستر بی کنشی پنهان مانده بود، بار دیگر زبانه کشید. بعد از آخرین گردهمایی زنان به مناسبت ۸ مارس -۱۷ اسفند ۱۳۸۵-، بار دیگر زنان و مردان برابری طلب در برابر وزارت کار اجتماع کردند تا مطالبات خود را مبنی بر حقوق شهروندی خود در فضای عمومی بیان نموده و ... بیشتر بخوانید »

شروع فروپاشی اقتصادی و اقتدار حاکمیت– دکتر محسن قائم مقام

ghaemmm

ایرانی آزاده جهان چشم براه است/ ایران کهن در خطر افتاده خطر شو! فریاد به فریاد بیافزای که وقت است/ در یک نفس تازه اثرهاست اثر شو! (فریدون مشیری) صحبت آغاز فروپاشی حکومتی مدتها است مورد گفتگو قرار گرفته است. آنچه واقعیت امر را نشان می‌دهد وضع مملکت در جهت ورشکستگی اقتصادی و اقتدار حکومتی است. علی لاریجانی رئیس مجلس‌شان ... بیشتر بخوانید »

دور جدید تبلیغات علیه مصدق در جمهوری اسلامی- امضا محفوظ

Mohammad_Mossadegh

    چندی است کلیپی در فضای مجازی منتشر شده با این مضمون که دکترمصدق در زمان والی‌گری فارس به حمایت از انگلیس و در خیانت به ایران، قیام دلیران تنگستانی را سرکوب کرده و سازندگان کلیپ که در انتها آنها را معرفی می‌کنیم این عمل را خیانت معرفی می‌کنند. برای دیدن کلیپ لطفا اینجا کلیک کنید. همواره بر این ... بیشتر بخوانید »

روز ملی شدن صنعت نفت ایران به دست مصدق بزرگ خجسته باد

شادروان دکتر محمد مصدق ، نخست وزیر قانونی و پیشوای جبهه ملی ایران،در ۲۲ مهر ۱۳۲۸ ، در مخالفت با دخالت دولت در انتخابات مجلس شورای ملی، جبهه ملی ایران را به کمک آزادیخواهان تشکیل دادو با مبارزاتی پیگیر توانست حاکمیت را مجبور به ابطال انتخابات تهران نماید ، و در انتخابات جدید،به عنوان نماینده مردم تهران قدم به مجلس ... بیشتر بخوانید »

خنیاگران ایرانی پیام آوران فقر و تنگدستی– زهرا شمس یدالهی

hqdefault

خنیاگران ایرانی پیام آوران فقر و تنگدستی   سال های زیادی است که  از ایران دورم اما همیشه کم و بیش حوادثکشورم را دنبال کرده واز دوستانی که به ایران سفر می کنند جویای حال میهنم بوده ام. بحث و گفت و گو در باره ی ایران همیشه یکی از مهمترین مباحث در منزل ما بوده است. از دیماه گذشته ... بیشتر بخوانید »

خلاصه گزارش سالانه اعدام در ایران در سال ۲۰۱۷

hr-edam-dar-malae-am-640x376

  سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۶: سازمان حقوق بشر ایران در دهمین گزارش سالانه مجازات اعدام در ایران، آمار خود را همراه با ارزیابی تحلیلی از روند اعدام‌ها در سال ۲۰۱۷ ارائه می‌کند. توسط سازمان حقوق بشر ایران (IHR) از سال ۲۰۰۸ میلادی گزارش‌های سالانه اعدام در ایران را تهیه و منتشر می‌کند. از سال ۲۰۱۱، این ... بیشتر بخوانید »

شکستن کدام بت؟ حسن بهگر

hassan-behgar-150x150

  آخرین برنامه ی پرگار به خلیل ملکی اختصاص داشت و برای من بسیار جالب بود. دراین برنامه دو چهره ی  شناخته شده، آقایان داریوش آشوری و تورج اتابکی شرکت داشتند. بعد از تماشا، یادی از زنده یاد عباس عاقلی زاده کردم که کاش زنده بود و در این برنامه شرکت می داشت. چون آقای آشوری با وجود سوابق سیاسی، بیشتر ... بیشتر بخوانید »

وعده «رفراندوم» پس از اشغال ایران؟ منوچهر صالحی

manutschehr-salehi

  انگیزه این نوشتار بررسی بیانیه‌ای است که یک ماه پیش توسط ۱۵ «فعال سیاسی» انتشار یافت. خانم‌ها و آقایانی که آن بیانیه را تدوین کردند، راه برون‌رفت از چنبره رژیم ولایت فقیه را برگزاری رفراندومی با نظارت سازمان ملل دانسته‌اند که باید «راه گذار مسالمت‌آمیز از جمهوری اسلامی به یک دمکراسی سکولار پارلمانی» را ممکن سازد. مردم سوئیس در ... بیشتر بخوانید »

اطلاعیه روابط عمومی جبهه ملی ایران

اطلاعیه روابط عمومی جبهه ملی ایران جبهه ملی ایران ضمن قدردانی و سپاس از حمایت شخصیت ها، سازمان ها، دانشجویان و گروه های مختلف مردم از درخواست گردهمایی توسط جبهه ملی ایران، به آگاهی همگان می رساند که متاسفانه دولت جمهوری اسلامی با پاسخ ندادن به درخواست برگزاری گردهمایی در روز ۱۴ اسفند و عدم صدور مجوز و معین نکردن ... بیشتر بخوانید »