مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2018 » ژانویه

بایگانی/آرشیو ماهانه: ژانویه 2018

خوب دقت بفرمایید : ضیاء مصباح

Zia Mesbah

  برابری پول ملی بله برابری ارزش پول ملی ایرانیان، هر روز بیش از روز قبل کاهش می یابد و در دیدارها و نشستها  از راس تا ذیل جنابان رانت بگیر – پرورش یافته نظام  ، غیر مسئولانه وبسادگی از کنار این خیانت به یکی از،و شاید مهمترین نماد ملی که در واقع « اساس درست پنداری و کرداری » ... بیشتر بخوانید »

بیانیه جبهه ملی ایران: حاکمیت همین امروز باید اقدام کند که فردا ممکن است خیلی دیر باشد

    حاکمیت همین امروز باید اقدام کند که فردا ممکن است خیلی دیر باشد هموطنان عزیز، در حدود ده ماه قبل در تاریخ دوازده اسفند ماه ۱۳۹۵جبهه ملی ایران در قسمت پایانی بیانیه ای که تحت عنوان « سی و هشت سال پس از انقلاب در کجا ایستاده ایم » منتشرکرد چنین نوشت: « جبهه ملی ایران اعتقاد دارد ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: چرا نظام جمهوری؟ سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

flag-300x156

  چرا نظام جمهوری؟ در برنامه سیاسی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور آمده است: “ما خواهان اداره کشور تحت نظام جمهوری می باشیم … [ما] طرفدار آنیم که کلیه سمت های مهم حکومتی انتخابی و به یک دوره معین محدود باشد”. از آنجا که در جنبش اعتراضی اخیر همانند سال ۱۳۸۸ شعار “جمهوری ایرانی” مطرح شده بود، ... بیشتر بخوانید »

ضیا مصباح به مناسبت سالگرد فوت بزرگمرد تاریخ معاصر وطنمان

Zia Mesbah

نمونه ای از اهلیت‌ اخلاقی، سلامت نفس و ایمان شادروان دکتر محمد مصدق در مقدمه‌ی کتاب خاطرات و تألمات مصدق که به اهتمام شادروان ایرج افشار چاپ شده آمده: این کتاب در واقع اتوبیوگرافی واقعی و حقیقی جامع و کاملی است در همه‌ی زمینه‌های زندگی مصدق ، او بر پایه‌ی شواهد و مدارک و اسناد- فردی است : امین، صدیق، ... بیشتر بخوانید »

بیانیه جمعی از فعالان سیاسی در باره دوران گذار و لزومات استقرار دموکراسی

bayanieh

  دوران گذار و لزومات استقرار دموکراسی متنی که در زیر ملاحظه میکنید بر این اساس تدوین شده که اگر نظام جمهوری اسلامی بهر دلیل دچار اضمحلال و فروپاشی شد جنبش ضد استبدادی مردم ایران قادر باشد خلا ناشی از فقدان حکومت کنونی را با یک دولت دوران گذار پر نماید. دولت دوران گذاری که بایستی از هم اکنون از ... بیشتر بخوانید »

بحران چند لایه‌ رژیم اسلامی– منوچهر صالحی

manutschehr-salehi

  رسانه‌های وابسته به محافل اصولگرا می‌گویند که مردم به‌خاطر مشکلات اقتصادی (گرانی، بیکاری، کمبود تخم مرغ، افزایش بهای فرآورده‌های نفتی که در بودجه ۱۳۹۷ پیش‌بینی شده است و …) در نزدیک به ۱۰۰ شهر ایران به خیابان‌ها ریختند و علیه دولت روحانی شعار دادند. اما آقای مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی می‌گوید که در مشهد مردم به دعوت ... بیشتر بخوانید »

تفاوتی هست یا نیست؟ منوچهر تقوی بیات

Manuchehr Taghavi Bayat

تفاوتی هست یا نیست؟ آیا بین آنجلا مرکل و خامنه ای تفاوتی هست؟ آنجلا در یک کشور آزاد با رأی آزاد مردم انتخاب شده و ابزارهای پیشرفته ای مانند قانون و کتاب های اجتماعی و فلسفی و دانشگاه های مدرن در اختیار دارد.اما علی خامنه ای به قول خودش یک رهبری صوری دارد که با اصرار عده ای آخوند آن ... بیشتر بخوانید »

اتوبوسی که چپه شد– حسن بهگر

hassan-behgar-150x150

    چند روز پیش و درست بعد از به خیابان آمدن مردم و محکوم کردن هر دو جناح حکومت، بی بی سی مصاحبه ای با عنوان «سکولاریسم ستیزه جو چیست؟» را بازپخش کرد که نشان دهنده توجه گردانندگان آن به مسئله ی سکولاریسم بود. این برنامه را قبلاً ندیده بودم و بذل توجه بی بی سی مشوقم شد که ... بیشتر بخوانید »

هفتمین سالگرد حسین راضی( ضیاء مصباح )

Zia Mesbah

  آشنایی با معا ونت اجتما عی شهر داری تهران که  شاد روان را ضی در اوایل دهه 50 نشات گرفته از نیت پاک انسانی و اعتقادی ، متصدی آن بودآ غا زی  بر استمرار دیدار وایفای نقش اجتما عی و علمی در قا مت اعضاء  فعال حزب مردم ایران و کا نون علو م اداری بود ،که تا زمان ... بیشتر بخوانید »

بحثی پیرامون حکومت “جمهوری” دکتر محسن قائم مقام

ghaemmm

    اینکه شکل حکومتی در ایران بهتر است چه گونه باشد همواره در میان روشنفکران وعلاقمندان به ایران مورد بحث گفتگو بوده است. این صحبت در پیش از انقلاب میان نیروهای ملی و چپ وابسته به شوروی یعنی حزب توده وجود داشت و پس از انقلاب در میان نیروهای ملی و طرفداران سلطنت بخصوص طرفداران حکومت دیکتاتوری پهلوی شدت ... بیشتر بخوانید »