مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2017 » دسامبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: دسامبر 2017

اصالت جنبش اعتراضی را پاس بداریم –حسن بهگر

hassan-behgar-150x150

  مردم عصبانی از گرانی و بیداد رژیم که عرصه را برایشان تنگ کرده، در شهرهای مختلف به میدان آمده اند و به تعبیری این قیام گرسنگان است. این واکنش برای رژیم غیر مترقبه نبود. به ویژه که از چندی قبل سپاه پاسداران را با پیش بینی چنین اعتراضاتی به خیابان فرستاده بود. جنبش اعتراضی مردم از شهرستانها شروع شد ... بیشتر بخوانید »

تاخیر در اکران فیلم “عصبانی نیستم” به بهانه استفاده از تصویر دکتر مصدق

film-assabni-nistam1

  «عصبانی نیستم» داستان «نوید» با نقش آفرینی نوید محمدزاده، دانشجوی ستاره‌دار و اخراجی است که برای فراهم آوردن حداقل شرایط زندگی در رویارویی با بی‌اخلاقی‌های جامعه با خود تمرین می‌کند تا «عصبانی» نباشد و در تلاش است تا دختر مورد علاقه‌اش «ستاره» با بازی باران کوثری را از دست ندهد. در بیلبوردهای تبلیغاتی فیلم سینمائی جدید ایرانی به نام ... بیشتر بخوانید »

اطلاعیه جبهه ملی ایران بمناسبت درگذشت حسین شاه حسینی جبهه ملی ایران

بازگشت همه به سوی اوست با اندوه و تاسف بسیار درگذشت رادمرد میهن دوست آقای حسین شاه حسینی عضو شورای مرکزی و هیئت رهبری جبهه ملی ایران را به اطلاع هموطنان عزیز، مردم حق شناس ایران می رسانیم. او در تمام طول عمر  اثر گذار خود در مسیر نهضت ملی ایران و راه مصدق بزرگ گام برداشت. و در این ... بیشتر بخوانید »

خاطراتی از حسین شاه حسینی

farhang_ghassemi

  کمتر کسی پیدا می شود که سیاست باشد وحسین شاه حسینی را نشناسد. همینطور، کمتر کسی پیدا می شود که که از نحله  ملیون ایران وطرفداران نهضت ملی و مصدق و جبهه ملی باشد که از خاطرای از او به یاد نداشته باشد. با وجود این که حسین شاه حسینی بیشتر آدم مذهبی بود، اما از نظرم اعتقاد به ... بیشتر بخوانید »

شاه حسینی و خصلتهای نیک او( ضیاء مصباح )

mesbah

  شاه حسینی و خصلتهای نیک او( ضیاء مصباح ) از نگاه دو چشم فردی کم  – ازشمار خرد هزاران بیش انسانی سخت کوش ، پاکدامن و  منزه از هر گونه آلودگی،  پیرو راستین مصدق بزرگ ،  از میان ملیون وطن رخت بر بست . او  همچون شادروانان بازرگان ، سحابی ها  ،  ادیب برومندو دیگربزرگان  ماندگار عالم سیاست ایران ... بیشتر بخوانید »

دولت برای رفع آلودگی هوای تهران از مردم خواست دعا کنند تا باد بیاید

26390

  رئیس سازمان محیط زیست ایران، عیسی کلانتری، از مردم خواست که برای رفع آلودگی هوای تهران و دیگر شهرها دعا کنند تا باد بیاید. شهر تهران از یکشنبه گذشته به دلیل آلودگی هوا به حال نیمه تعطیل درآمده و عامل آلودگی به اعتراف خود مقاومت ایران میلیون ها خودروی فرسوده و موتورسیلکت و به ویژه سوخت غیراستانداردی است که ... بیشتر بخوانید »

پوزشخواهی از دیکتاتورهای پهلوی بی معناست– دکتر پرویز داورپناه

davarpanah

  تقدیم به مبارز نستوه، دکتر علی راسخ افشار، یکی از رهروان صدیق راه مصدق و رئیس پیشین تشکیلات مرکزی جبهه ملی ایران ـ تهران در آغاز نودسالگی زندگی پرافتخارش. پرویز داورپناه مساًله ی ملیون ایران استقلال و دموکراسی است پادشاهی که طرح ظلم افکند / پای دیوار ملک خویش بکند سعدی «گلستان» باب اول در سیرت پادشاهان چندی است ... بیشتر بخوانید »