مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2017 » سپتامبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: سپتامبر 2017

با هرگونه جدایی خواهی و تجزیه طلبی در کشورهای خاورمیانه قویا مخالفیم

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

در سال 1916  نمایندگان دولتین انگلیس وفرانسه ، سایکس وپیکو ، خطوط مرزی کشورهای خاورمیانه را ترسیم واین منطقه ی حاوی هفتاد در صد از کل منابع انرژی جهان را بر اساس منافع ومقاصد استعماری  ، بین خود تقسیم نمودند ، پس از آن با همه جنگ وجدال ها وفراز ونشیب ها به جز مواردی از اشغال سرزمین های اعراب ... بیشتر بخوانید »

عمق فاجعه ( ضیاء مصباح ) :

mesbah

  درارتباط با سرنوشت سرمایه گذاران«  موسسه اعتباری کاسپین »  که  مورد تایید و اعطای امتیاز«  بانک مرکزی » قرار دارد و مدتها تاخیربه بهانه های مختلف  در«  باز پرداخت مطالبات » به انانکه به مجموعه سیستم اعتماد کرده  وبرای گذران زندگی با همه مشکلات پس اندازهای خود را بطور امانت به حکومت سپرده بودند و این روحیه بشدت به ... بیشتر بخوانید »

اسناد سازمان سیا، و واکنش‏های چپ و شاه ‏الهی ‏ها :دکتر ناصر انقطاع

10399131_1026161073458_5352235_n

  سرانجام پس از سالها کِش و قوس و بَله و نه سازمان سیا که یک بارهم درسالهای دهه شست یا هفتاد اعلام کرد که بخش بزرگی از این اسناد گُم شده است!! امسال (۲۰۱۷) باز بخش نسبتاً مهمی درباره‏ی این رویداد، از سوی این سازمان منتشر شد. مندرجات این اسناد و برگه ‏ها، هم سلطنت ‏طلبان را شوکه کرد، ... بیشتر بخوانید »

همه پرسی اقلیم کردستان و پی‌آمدهای آن هوشنگ کردستانی

kordestani-hushang

  به عنوان یک کُرد، همواره به ایرانی بودنم افتخار کرده و می کنم. همین احساس را در بسیاری از کُردهای دیگری که می شناسم- اعضاء خاندان و خویشاوندان مان- شاهد بوده ام. در سال های طولانی اقامت ناخواسته ام در خارج از کشور، با بسیاری از کُردان ترکیه، عراق و سوریه دیدار و گفتگو داشته ام. ضمن تأیید ستم ... بیشتر بخوانید »

ما و «سیاسی نویسان» حمید صدر

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  تعداد مقالات تفسیری که تا کنون در سایت ملیون در ستون «دیدگاهها» منتشر شده نشان میدهد که جنبش دموکراسی خواهی از نقطه نظر تفکر و تامل در مورد مسائلی که دست و پا گیر این جنبش بوده، بیکار نبوده است. به عنوان عضوی از هیات تحریریه سایت ملیون که مسئولان این سایت را درامرانتخاب مقالات همراهی میکند، میتوانم ادعا ... بیشتر بخوانید »

به چه دلیل( ضیاء مصباح )

Zia Mesbah

در یادداشتی خواندم که نویسنده ای محقق و شناخته شده در این روزها مخلصانه توام با نگرانی ا ز تندروی ، تلفات انسانی  و تخریب سر مایه های ملی ،با کمال فروتنی و وقار  پرسیده چرا ….؟ به چه دلیل یا دلایلی متولیان امور- که در تغییر شرایط بنفع جامعه از هر لحاظ میتوانند با کمترین هزینه نقش آفرینی کنند ... بیشتر بخوانید »

خشونت وبد رفتاری با زندانیان سیاسی را محکوم می کنیم

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

هموطنان عزیز ، خبرهای منتشر شده در رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی ، حاکی از اعتصاب غذای عده زیادی از زندانیان سیاسی در زندان های اوین وگوهردشت وسایر زندان ها است . این فرزندان ایثارگر ملت ایران ، در اعتراض به شرایط بد و ناهنجار زندان ها وبد رفتاری زندان بانان به آخرین حربه مبارزه یعنی نخوردن غذا ودست ... بیشتر بخوانید »

کودتای ۲۸ مرداد راه بنیادگرایی مذهبی را گشود یرواند آبراهامیان

th

  آرش عزیزی در چند ده سال گذشته هر کس در هر جای دنیا درس تاریخ معاصر ایران را خوانده باشد، با نام یک تاریخ‏دان بیش از بقیه آشنا است؛ «یرواند آبراهامیان» که سال‌ها در دانشگاه شهری نیویورک تدریس می‌کرد. کتاب او، «ایران بین دو انقلاب» (۱۹۸۲)، در فهرست درسی بیش تر اساتید این دوره هست و ترجمه فارسی ‌آن ... بیشتر بخوانید »

۱۷ شهریور انچه من دیدم :خسرو بندری

Khosro bandari

هرسال ۱۷ شهریور فضای مجازی از یاد کشته شدگان میدان ژاله و جنایت شاه و حکومت نظامی ازهاری در ان روز انباشته می شود. دو عکس معروف هم بهترین شاهد ان است. یکی عکسی از میدان ژاله پس از تیراندازی که شمال میدان خالی است و دهها کفش روی زمین پخش است و این ذهنیت را می دهد که صاحبان ... بیشتر بخوانید »