مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2017 » جولای

بایگانی/آرشیو ماهانه: جولای 2017

ملاحظاتی درباره حضور زنان در قوه قضاییه و قضاوت زنان/ الهه امانی

Elahe-Amani

۰۴ مرداد ۱۳۹۶ editor زنان, مقالات ۰ حضور زنان در قوه قضاییه، به ویژه در مقامات بالای این قوه، اگرچه روندی رشد یابنده در خلال سال های اواخر قرن بیستم تاکنون داشته، اما زنان هم چنان با چالش های عدیده ای، به خصوص در احراز پست های بالای این قوه از جمله دادگاه های عالی کشورهای گوناگون و حتی احراز ... بیشتر بخوانید »

کودتای ۲۸ مرداد: گزینه ساقط کردن شاه از تخت سلطنت: کامبیز فتاحی

kudeta-mossadegh-66x66

  کامبیز فتاحی بی‌بی‌سی – واشنگتن اسناد جدید آمریکا حکایت از آن دارد که ایالات متحده و بریتانیا آن قدر به کنار زدن محمد مصدق از قدرت مصمم بودند که در نظر داشتند که اگر شاه از نقشه کودتای آنها حمایت نکند، خود او را از تخت سلطنت ساقط کنند. این اسناد برای نخستین بار نشان می‌دهد که مقامات آمریکایی ... بیشتر بخوانید »

پشت پرده های سی ام تیر، مستندی از شادروان خسرو شاکـری خسرو شاکری (زند)

khosrou-shakeri1-240x300

  سخنی پیرامون سی ام تیر ۱۳۳۱ پنجاه و پنج سال پیش، هنگامی که جنبش ملی کردن نفت با گام های استواری به پیش می رفت، دو قدرت بزرگ نفت خوار غربی و کارگزاران بومی آنان دست اندر کار سد کردن راه آن شدند. راهی که بریتانیا از همان لحظه ی پس از ملی کردن نفت اختیار کرده بود اکنون ... بیشتر بخوانید »

آموزه‌هایی از مریم میرزاخانی برای توسعه انسانی / نیره توحیدی

tohidi_nayereh2016

مرگ زودرس وغیرمنتظره پروفسور مریم میرزاخانی اغلب ایرانیان را در داخل و خارج کشور با اندوه و حیرت روبرو کرد، غمی سنگین که همراه است با احساس افتخار وغرور ملی. چرا که مریم با زندگی کوتاه اما پربارش ستاره‌ای شده بود در آسمان علم ودانش بشری، ستاره‌ای که خوش درخشید ونام ایران را در اذهان جهانیان، فراسوی تنشهای سیاسی و ... بیشتر بخوانید »

تبلیغ جنگ داخلی در عراق حسن بهگر

hassan-behgar-150x150

  ۲۵ سال است که اقلیم کردستان عراق به صورت فدرال اداره می شود، ولی در این مدت به دولت مرکزی پاسخگو نبوده و با فروش نفت عملاً مستقل از دولت مرکزی عمل کرده و با پشتیبانی آمریکا و اسرائیل دایم بهانه تراشیده تا راه خود را به سوی استقلال هموار نماید. اکنون باز صحبت از همه پرسی استقلال آن ... بیشتر بخوانید »

بیانیه جبهه ملی ایران: شصت و پنجمین سالگرد قیام ملی و پیروزمند سی ام تیر گرامی باد

logo-jebhayemelliiran-ois

  شصت و پنجمین سالگرد قیام ملی و پیروزمند سی ام تیر گرامی باد غروب روز سی ام تیر ۱۳۳۱ هنگامی که انبوه مردم به پا خاسته، پس از پشت سر گذاشتن روزی خونین و دادن ده ها کشته و زخمی و شکست دادن نیروهای نظامی ارتجاع حاکم و بیرون راندن آنان از صحنه، برای اعلام پشتیبانی از دولت ملی، ... بیشتر بخوانید »

در سالگرد 30تیر( ضیاء مصباح )

mesbah

بعنوان مقد مه : حرکات ایذایی و مخالفت های سازمان یافته افراد شناخته شده و گروههای متشکل سیاسی که ازنفوذ و تریبون ها – بنیان قوی مادی  و پیروان متعصب  برخوردارند ،در ارتباط با رخ دادهای مختلف ماههای اخیر: از تصویب برجام تا انتخابات مجلس ، در پی آن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها  تا قرار داد با شرکت نفتی ... بیشتر بخوانید »

خاموشی یک ستاره، مریم میرزاخانی، نابغه ایرانی ریاضیات پس از ۴ سال مبارزه با سرطان درگذشت

maryam-mirza-khani

 مریم میرزاخانی اولین زن جهان بود که جهان با مدال فیلدز که معادل نوبل ریاضیات شناخته می‌شود از ذهن زیبای او تقدیر کرد خبرآنلاین – مریم میرزاخانی،نابغه ایرانی ریاضیات و اولین زنی که برنده مدال فیلدز شده است پس از ۴ سال جنگ با سرطان درگذشت. بر اساس گزارش‌های منتشر شده سرطان سینه این نابغه ریاضیات از سال ۲۰۱۳ تشخیص ... بیشتر بخوانید »

آقای خاتمی! سقوط را تازه فهمیدید؟ مجتبی واحدی

Mojtaba_Vahedi_NEW

  هیچگاه آقای خاتمی را برای رهبری یک‌ جریان عمده سیاسی و حتی به عنوان یک سیاستمدار برجسته، قبول نداشته‌ام در عین‌حال در مقایسه با سایر هم لباسان و هم‌ترازان، پایبندی‌های اخلاقی او را قابل ستایش می‌دانستم. اما پس از جنبش سبز، گاه سخنانی از او شنیده می‌شود که در‌شان یک فرد با اخلاق نیست. در خواست ” گذشت متقابل ... بیشتر بخوانید »

اعدام: جنایت علیه جنایت– شراگیم زند

sheragim-zand-150x150

  جنایتکاری را در نظر بگیرید که قربانیان خود را هر روز به شکل وحشیانه ای شکنجه می‌داده و به آنها تجاوز می‌کرده و آنقدر این کار را ادامه می‌داده که قربانیانش زیر تجاوز و شکنجه بمیرند… این جنایتکار به دام می افتد….قرار است عدالت در مورد او اجرا شود… اما عدالت چیست؟ اگر او را دار بزنند آیا این ... بیشتر بخوانید »